Zavrieť

Porady

externý obchodný zastupca

Dobrý deň,
Mám novozaloženú firmu zameranú na upratovací a čistiaci servis a služby. Keďže ešte len začínam, dostal som nápad ponúkať provízie ľudom, ktorý mi dohodia kontrakt. Znamená to asi toľko, že ak niekto vybaví zákazku automaticky sa stáva niečo ako spoločník a dostáva mesačne províziu zo zisku cca 25% po celú dobu trvania kontraktu. Chcel by som sa spýtať čo si o tom myslíte, Vy skúsení poraďaci.
Za odpovede vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Matto162 je offline (nepripojený) Matto162

    Matto162
    cakal som zivsiu diskusiu na moju temu. chcel by som vediet co si o tom myslite ostatni, ma to vobec zmysel riesit to takymto sposobom. bral by som aj niakeho spolocnika, ktorý by pracoval za tuto proviziu. ale neviem ci je to pre ludi dostatocne lákava ponuka. dakujem za odpovede.

    Matto162 je offline (nepripojený) Matto162

    Matto162
    podrobnejsie to asi znamená toto. firma mi zadá zakazku na upratovacie služby o výmere napr. 1069 m2 skladových alebo výrobných priestorov a 531 m2 administratívnych priestorov. pravidelne upratovanie každý deň výrobne priestory a 3x do týždna administratívne a aj doplnanie sačkou, papierových utierok, mydlo a pod. Faktúrovaná suma za mesiac bude napr. 5134 eur. Po odrátaní všetkých nákladov(mzdove, za material, dane, DPH a ostanté) mi ostane moj cistý zisk 1238 eur. a z týchto 1238 eur davam pravidelne 25 percent co je asi 310 sprostredkovatelovi co vybavil zákazku. Pre neho to ročne robí cca 3700 eur. toto je vlastne jeho provízia za vybavenie zákazky. príklad je vymyslený ale niako takto by som si to predstavoval a chcel by som vediet Váš nazor. dakujem pekne.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Matto162 Pozri príspevok
    podrobnejsie to asi znamená toto. firma mi zadá zakazku na upratovacie služby o výmere napr. 1069 m2 skladových alebo výrobných priestorov a 531 m2 administratívnych priestorov. pravidelne upratovanie každý deň výrobne priestory a 3x do týždna administratívne a aj doplnanie sačkou, papierových utierok, mydlo a pod. Faktúrovaná suma za mesiac bude napr. 5134 eur. Po odrátaní všetkých nákladov(mzdove, za material, dane, DPH a ostanté) mi ostane moj cistý zisk 1238 eur. a z týchto 1238 eur davam pravidelne 25 percent co je asi 310 sprostredkovatelovi co vybavil zákazku. Pre neho to ročne robí cca 3700 eur. toto je vlastne jeho provízia za vybavenie zákazky. príklad je vymyslený ale niako takto by som si to predstavoval a chcel by som vediet Váš nazor. dakujem pekne.
    Nožno to chápem zle, ale zdá sa mi, že chceš legalizovať úplatok komusi, kto môže rozhodnúť o upratovaní. Lenže ak mu tie peniaze oficiálne dáš, tak máš ročne povinnosť takéto osoby hlásiť na daňák, oni by mali podať daňové priznanie a sčítať zárobok u zamestnávateľa a od teba a dodaniť. Ono by im aj tak asi vyšla nula, ale u zamestnávateľa by museli požiadať o tlačivo k ročnému zúčtovaniu, možno uviesť dôvod a ak zamestnávateľ nie je blbec, tak máš po kšefte Ty a zamestnanec po zamestnaní.

    Matto162 je offline (nepripojený) Matto162

    Matto162
    nechcem to nazvat uplatok ale da sa to mozno aj takto charakterizovat. a pre vysvetlenie: Firma A zada zákazku, sprostredkovatel B ktorý vie na to ako tuto zakazku ziskat ma osloví lebo vie ze moja firma C mu dá za to proviziu. firma A sa dohodne s firmou C a sprostredkovatel automaticky dostava pravidelnu proviziu z mesacneho zisku firmy C. dostavana provizia je uz moja cista ocistená od vsetkých povinnosti. a zalezi na sprostredkovatelovi ako ci svojich 25 percent prizna alebo nie. da sa povedat ze by ich mohol dostavat ako sa povie kazdy mesiac v obalke. viem ma to isto svoje muchy ale to sa da vsetko vyriesit. chcem skor zistit ci by bol pre ludi takyto system motivujúci a ci by som ich motivoval k aktivite a snahe ziskat zakazku.

    externý obchodný zastupca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.