Zavrieť

Porady

-50€ výdavok

začiatočníčka v jú
chcem sa opýtať, ak v r. 2009 mal szčo vo výkaze o príjmoch a výdavkoch rozdiel -50€ a nulové dp, dáva sa táto suma na začiatok tohto roka ako počiatočný stav pokladne? alebo sa táto suma nikde neudáva, vopred ďakujem
Usporiadat
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ďakujem, ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ewita888 Pozri príspevok
baby, čo tu nechápete...
zadávateľka píše: rozdiel medzi príjmami a výdavkami je -50,-€, čiže z toho vyplýva, že výdavky mala za rok vačšie ako príjmy o 50,-€ (čo potvrdzuje aj jej príspevok č.4-strata 5O,24)... ona to chce ale z nejakého dovodu vtrepať do pokladne, čo je blbosť.. nič jej podla mňa netreba prerábať.. už len to, že píše, že výkaz príjmov a výdavkov má nulový, čiže žiadny mínus v pokladni..
ewita prečítaj si tému od začiatku zadania a potom sa vyjadruj čo tu nechápeme ...

Otázka nebola položená správne .Zadávateľka sa nevedela vyjadriť presne o čo jej ide a menila podstatu zadanej témy .
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nezdá sa mi, že by niečo menila od zadania.. len mieša stále stratu s pokladňou..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ewita888 Pozri príspevok
nezdá sa mi, že by niečo menila od zadania.. len mieša stále stratu s pokladňou..
To je dosť podstatné, nie ?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Zita5 Pozri príspevok
To je dosť podstatné, nie ?
kriste pane, veď od začiatku jej radím, nech s tým nič nerobí.. že to nemože miešať.. len tu sa písali názory, nech opraví výkazy..
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ano pochopila som, priznávam že tiež zadám otázku a nevyjadrím sa asi tak ako by som sa mala. prepáčte a strašne si vážim, že mi pomáhate. viem, že je to so mnou ťažké ale chcem sa to naučiť.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

slavka124 Pozri príspevok
ano pochopila som, priznávam že tiež zadám otázku a nevyjadrím sa asi tak ako by som sa mala. prepáčte a strašne si vážim, že mi pomáhate. viem, že je to so mnou ťažké ale chcem sa to naučiť.
Slavka, aby sme to zhrnuli:
Výkaz o príjmoch a výdavkoch vyzerá takto - príjmy 0
výdavky -5O
rozdiel -50

výkaz o majetku a závazkoch je nulový


Mám pravdu?
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ano a riešila som to tak, že som mu spravila peňažný denník, tri zápisy, vklad podnikateľa ID001 100€, uhradený záväzok ZP 50,24€ VD 001, a osobná spotreba ID002 49,76€. čiže počiatočný stav pokladne 0€ a netreba mi opravovať daňové.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Slávka, som rada, že sa chápeme.. akurát to nemôžeš riešiť cez ID, ale : vklad podnikateľa - príjmový pokl. doklad a osobná spotreba - výdavkový pokl. doklad... inak by si predsa nemala stav pokladne 0,-
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
Ďakujem za upozornenie, ja len preto ID doklady osobný vklad, spotreba, lebo tak nás to učili na kurze. dám si poradiť a mám to opravené. to je super, že si si na mňa spomenula tak zavčas ráno. veľká vďaka
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať