Zavrieť

Porady

Mozem do katalogu na mojej stranke zaradit akukolvek spolocnost?

Dobry den,

mam webstranku, ktora ma celkom zaujimavu navstevnost a poskytuje sluzby, ktore su zaujimave pre navstevnikov - hlavne informacie ( adresu tu nebudem pisat, aby sa to nebralo ako reklama ).

Na stranku by som chcel pridat aj katalog firiem, ktore ponukaju vyrobky o ktorych su moje stranky ( napr. ak by to bola stranka o kupe ojazdenych aut bol by to katalog autobazarov ). S tym, ze vedenie firmy v katalogu by bolo bezplatne ale mohli by si priplatit za extra sluzby.

Chcel by som to robit tak, ze firmu bezplatne zaradim do mojho katalogu ( vytvorim im akusi vizitku v mojom systeme ) a firme poslem email v ktorom bude nieco taketo:

"Vasu firmu sme si dovolili bezplatne zaradit do katalogu firiem na nasich strankach. Profil Vasej firmy si mozete pozriet tu ( link ).

Ak nemate zaujem o bezplatnu prezentaciu Vasej spolocnosti v nasom katalogu, vyjadrite, prosim, svoj nesuhlas odpovedou na tento email alebo sa prihlaste do systemu a profil Vasej spolocnosti skryte - nebude sa tak zobrazovat v katalogu a nedostanete od nas ziadne dalsie emaily.

Do systemu sa mozete prihlasit tu ( link ), Vase prihlasovacie meno je XXX a heslo YYY. Profil skryjete v menu Nastavenie -> Profil -> nezobrazovat profil v katalogu.

Ak mate zaujem o to, aby navstevnici nasich stranok nasli informacie o Vasej firme v nasom katalogu nemusite robit nic. Vedenie firmy v katalogu je bezplatne - urcite Vam neposleme fakturu za tuto sluzbu.

Vas profil mozete obohatit o popis cinnosti alebo logo - aj tieto rozsirenia su bezplatne.

V pripade, ze mate zaujem o zvysenie navstevnosti Vasho profilu, mozete vyuzit platenu sluzbu prednostny vypis a oznacenie firmy ako top. Jedine v tomto pripade Vam posleme predfakturu za vybranu sluzbu."

Ide mi hlavne o to:

1. ci mozem do mojho katalogu zaradit akukolvek firmu

2. ci ju na tuto skutocnosti mozem upozornit emailom ( aby sa to nebralo ako spam ), preto aby aby sa mohli rozhodnut ci o takuto bezplatnu sluzbu maju zaujem ( napr ak by sa im stranka z nejakeho dovodu nepacila, aby si profil mohli skryt ).

3. ci mozem im napisat email zhruba s obsahom ako je hore? Cize s popisom bezplatnej sluzby a uvedenim moznosti plateneho zvyhodnenia?

4. Ak sa rozhodnu mat profil zverejneny ( neskryju ho ), mozem im raz mesacne poslat statistiku navstevnosti, v ktorej tiez bude spomenuta spoplatnena sluzba?

5. Je nieco dalsie na co by som si mal dat pozor?

Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    johnymartin Pozri príspevok
    Dobry den,

    mam webstranku, ktora ma celkom zaujimavu navstevnost a poskytuje sluzby, ktore su zaujimave pre navstevnikov - hlavne informacie ( adresu tu nebudem pisat, aby sa to nebralo ako reklama ).

    Na stranku by som chcel pridat aj katalog firiem, ktore ponukaju vyrobky o ktorych su moje stranky ( napr. ak by to bola stranka o kupe ojazdenych aut bol by to katalog autobazarov ). S tym, ze vedenie firmy v katalogu by bolo bezplatne ale mohli by si priplatit za extra sluzby.

    Chcel by som to robit tak, ze firmu bezplatne zaradim do mojho katalogu ( vytvorim im akusi vizitku v mojom systeme ) a firme poslem email v ktorom bude nieco taketo:

    "Vasu firmu sme si dovolili bezplatne zaradit do katalogu firiem na nasich strankach. Profil Vasej firmy si mozete pozriet tu ( link ).

    Ak nemate zaujem o bezplatnu prezentaciu Vasej spolocnosti v nasom katalogu, vyjadrite, prosim, svoj nesuhlas odpovedou na tento email alebo sa prihlaste do systemu a profil Vasej spolocnosti skryte - nebude sa tak zobrazovat v katalogu a nedostanete od nas ziadne dalsie emaily.

    Do systemu sa mozete prihlasit tu ( link ), Vase prihlasovacie meno je XXX a heslo YYY. Profil skryjete v menu Nastavenie -> Profil -> nezobrazovat profil v katalogu.

    Ak mate zaujem o to, aby navstevnici nasich stranok nasli informacie o Vasej firme v nasom katalogu nemusite robit nic. Vedenie firmy v katalogu je bezplatne - urcite Vam neposleme fakturu za tuto sluzbu.

    Vas profil mozete obohatit o popis cinnosti alebo logo - aj tieto rozsirenia su bezplatne.

    V pripade, ze mate zaujem o zvysenie navstevnosti Vasho profilu, mozete vyuzit platenu sluzbu prednostny vypis a oznacenie firmy ako top. Jedine v tomto pripade Vam posleme predfakturu za vybranu sluzbu."

    Ide mi hlavne o to:

    1. ci mozem do mojho katalogu zaradit akukolvek firmu

    2. ci ju na tuto skutocnosti mozem upozornit emailom ( aby sa to nebralo ako spam ), preto aby aby sa mohli rozhodnut ci o takuto bezplatnu sluzbu maju zaujem ( napr ak by sa im stranka z nejakeho dovodu nepacila, aby si profil mohli skryt ).

    3. ci mozem im napisat email zhruba s obsahom ako je hore? Cize s popisom bezplatnej sluzby a uvedenim moznosti plateneho zvyhodnenia?

    4. Ak sa rozhodnu mat profil zverejneny ( neskryju ho ), mozem im raz mesacne poslat statistiku navstevnosti, v ktorej tiez bude spomenuta spoplatnena sluzba?

    5. Je nieco dalsie na co by som si mal dat pozor?

    Dakujem za odpovede
    Keďže na firmy sa nevzťahuje zákon o ochrane os. údajov, môžeš vo svojom zozname uvádzať akúkoľvek firmu, pokiaľ budeš uvádzať údaje v rozsahu, ako sú verejne dostupné (napr. z obchodného registra + verejný telefónny zoznam). Nesmieš uvádzať nejaké údaje, napr. nejaký text alebo fotky zo stránky tej firmy (teda kopírovať z ich stránky), nakoľko môže mať na ten text a fotky autorské práva. Taktiež by si nemal uvádzať nepravdivé informácie alebo klamlivú reklamu (napr. sťažnosti ľudí na firmu).

    Teda na otázky by som odpovedal takto:

    1. áno, akúkoľvek verejnú firmu s verejnými údajmi

    2. môžeš ich osloviť mailom

    3. môžeš napísať akýkoľvek e-mail (ak nie je výhražný, hanlivý alebo inak odporujúci zákonu či morálke).

    4. Pokiaľ im to nebude vadiť, tak áno (aj keby im to vadilo, tak im môžeš posielať maily do aleluja - nič ti to nezakazuje).

    5. ... na divoké psy, rozzúrených dlžníkov, a pod...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Odpovede priamo na otazky:

    1. ANO, mozes.

    2. MOZES ale NEMUSIS, ale je kvoli tvojej bezpecnosti lepsie ked to budes robit. Lebo ak nebudu suhlasit s tym co tam o nich uvedies, mozu ta zalovat za nekalosutazne konanie a o nahradu skody.

    3. NIE, nesmies. Ide o SPAM. A to je v rospore so zakonom a je za to mastna pokuta.

    4. Statistiku ozes poslat, nevyziuadanu reklamu nie. Plati to iste co v odpovedi 4.

    5. Takychto sluzieb je uz dost vela. S najvacsou pravdepodobnostou na trhu neuspejes. Vymysli nieco co este nikto iny nema.

    johnymartin je offline (nepripojený) johnymartin

    johnymartin
    Dakujem za rychlu odpoved

    Informacie do katalogu budem zadavat iba v rozsahu ( pouzijem priklad tych autobazarov ):

    Autobazar YX s.r.o., Horna Dolna
    V ponuke: osobne auta, nakladné auta, dovoz zo zahranicia na objednavku
    Viac info na: link-na-ich-stranku

    Vsetko su verejne dostupne info, tu ponuku sluzieb urobim podla toho co maju na stranke ( ale nejde o kopirovanie textov, len vymenovanie sluzieb, tak aby sa podla toho dalo hladat v mojom katalogu ) - to je v pohode, nie?

    Dufam, ze upozornenie na to, ze som ich zaradil do katalogu nikto nebude brat ako spam - nemali by, ze?

    Dakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    johnymartin Pozri príspevok
    Dakujem za rychlu odpoved

    Informacie do katalogu budem zadavat iba v rozsahu ( pouzijem priklad tych autobazarov ):

    Autobazar YX s.r.o., Horna Dolna
    V ponuke: osobne auta, nakladné auta, dovoz zo zahranicia na objednavku
    Viac info na: link-na-ich-stranku

    Vsetko su verejne dostupne info, tu ponuku sluzieb urobim podla toho co maju na stranke ( ale nejde o kopirovanie textov, len vymenovanie sluzieb, tak aby sa podla toho dalo hladat v mojom katalogu ) - to je v pohode, nie?

    Dufam, ze upozornenie na to, ze som ich zaradil do katalogu nikto nebude brat ako spam - nemali by, ze?

    Dakujem
    Podľa mňa to nie je spam.

    johnymartin je offline (nepripojený) johnymartin

    johnymartin
    Ďakujem

    Ani podľa mňa to nie je spam, ale radšej sa opýtam skúsenejších ako keby som mal mať kvôli pár eurám opletačky so SOI alebo podobne

    Je tu ešte niekto kto má rovnaký alebo iný názor? Podľa mňa môže pomôcť aj ostatným

    Ďakujem všetkým

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    z mojho pohladu, ak uvedies informacie o spoplatnovanej sluzbe, jedna sa o obchodnu ponuku a teda spam

    johnymartin je offline (nepripojený) johnymartin

    johnymartin
    blavaciko Pozri príspevok
    z mojho pohladu, ak uvedies informacie o spoplatnovanej sluzbe, jedna sa o obchodnu ponuku a teda spam
    Dakujem za nazor. Ak mas takyto nazor ty, moze ho mat aj niekto zo SOI a to moze znamenat problem...

    Napadlo ma vsak ine riesenie.

    1. firmu zaradim do katalogu a poslem jej email, aby o tom boli informovany ( obsah bude len ten, ze som ju zaradil do mojho katalogu, ze to je bezplatne a ze ak z nejakeho dovodu nechcu byt v mojom katalogu mozu svoj profil skryt alebo mi napisat a skryjem im ho ja. Bude tam tiez napisane, ze ak bude ich profil viditelny, tak raz mesacne dostanu statistiku navstevnosti )

    2. raz mesacne im poslem statistiku v ktorej budu informacie celkovo o webe. Cize celkovy pocet navstevnikov, percentualny pocet novych navstevnikov a podobne.
    V tomto emaily bude informacia, ze statistiku ich konkretneho profilu ( pocet zobrazeni + pocet preklikov na ich stranku ) si mozu pozriet online, ked sa naloguju do mojho systemu. Tam bude pri tejto statistike aj banner, ktory bude hovorit nieco z zmysle, ze ak chcu, aby bolo ich firmu v mojom katalogu viac vidiet a aby viac ludi preslo na ich stranku, mozu vyuzit niektoru spoplatnenu sluzbu.

    V emailoch ( ani v jednom ) nebudem hovorit o ziadnej spoplatnenej sluzbe. O nej sa dozvedia az pri statistike ich profilu online na mojich strankach, ked sa naloguju do editacie a informaciach o svojom profile.

    Je uz toto riesenie priechodne aj pri SOI? Nehrozia nejake obvinenia zo spamu alebo nieco ine?

    Dakujem za vsetky odpovede

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    johnymartin Pozri príspevok
    Je uz toto riesenie priechodne aj pri SOI? Nehrozia nejake obvinenia zo spamu alebo nieco ine?
    V prvom rade SOI nerieši elektronický spam (t.j emaily a podobne), nakoľko na elektronickú časť má na starosti Telekomunikačný úrad.

    Na zákon č. 136/2010 Z. z. o službách na vnútornom trhu a o zmene a doplnení niektorých zákonov, nad ktorým vykonáva dozor Slovenská obchodná inšpekcia, sa podľa § 1 ods. 2 písm. c) nevzťahuje na poskytovanie elektronických komunikačných služieb, sietí a súvisiacich zariadení.

    Ide o osobitnú službu upravenú zákonom č. 610/2003 Z. z. o elektronických komunikáciách v platnom znení, ktorý upravuje aj činnosť spojenú s poskytovaním elektronických komunikačných služieb, zmluvné podmienky na ich používanie, povinnosti poskytovateľov a užívateľov služby, podmienky na uplatnenie reklamácie a spôsob jej riešenia. Dozor nad dodržiavaním povinností vyplývajúcich z tohto zákona patrí do pôsobnosti Telekomunikačného úradu Slovenskej republiky.

    johnymartin je offline (nepripojený) johnymartin

    johnymartin
    dragan.michal Pozri príspevok
    V prvom rade SOI nerieši elektronický spam (t.j emaily a podobne)
    Dakujem za upozornenie, vychadzal som z tohto clanku http://www.slosar.sk/blog/2008/07/so...ivo-na-spam-ii , ale je z roku 2008, takze sa nieco asi zmenilo odvtedy

    Kazdopadne otazka zostava rovnaka, povazuje sa posledne riesenie tiez za spam?

    johnymartin Pozri príspevok
    V emailoch ( ani v jednom ) nebudem hovorit o ziadnej spoplatnenej sluzbe. O nej sa dozvedia az pri statistike ich profilu online na mojich strankach, ked sa naloguju do editacie a informaciach o svojom profile.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    v pripade, ak spoplatnena sluzba bude spomenuta az na stranke kam sa dostanu z mailu, ale nie priamo v maili, nejedna sa o nevyziadanu obchodnu ponuku, ale o reklamu ako na kazdej inej stranke a malo by to byt ok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.