Zavrieť

Porady

Ako financne ohodnotit redaktora?

Ahojte, chcel by som sa spytat, ako sa bezne ohodnocuje praca redaktora, ak sa jedna o pisanie clankov na webstranku, ktora funguje na nadseneckej baze, ale generuje nejaky zisk.

Vo vseobecnosti - od poctu slov, pismen, odsekov, alebo ako? Co byva dobrym zvykom?

Jedna sa o nasledovne clanky - http://www.countrycross.sk/serial/dakar 2011

Dakujem za kazdy navrh!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    TomasHC Pozri príspevok
    Nakoniec som urobil dohodu, ze clanok + fotky cca 6 - 10 € podla rozsahu a "kvality" textu (predbrate, preklad, vlastna tvorba)... Tyka sa to stranky s cca 4000 navstevnikmi denne.
    Koľko by mala tá stránka návštev bez článkov daného autora (t.j. že by prestal prispievať? Píšeš, že stránka produkuje zisk - možná by šlo pouvažovať ešte o dodatočnom zainteresovaní autora určitým percentom z vyprodukovaného zisku...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mojej klientke platia za články, ako celok.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vacsinou sa plati za clanok ako celok.
    Ak sa chces inspirovat - pozri si na guru.com - je to sice porta v anglictine, ale najdes tam copywriterov z celeho sveta.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Počíta sa to na "normostranu". To je 1 strana asi s 3 odsekmi - times new roman 12. Ceny sú rôzne, od 10 do 50eur v závislosti od skúseností a dohode

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    profesional Pozri príspevok
    Vacsinou sa plati za clanok ako celok.
    Ak sa chces inspirovat - pozri si na guru.com - je to sice porta v anglictine, ale najdes tam copywriterov z celeho sveta.
    To to ti už nepripadá ako reklama na stránku countrycross a na e-shop.?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    jar88: si robis prdel, nie? Myslim ze sortiment v shope aj obsah stranky je uplne nezaujimavy pre ludi mimo offroad... A hlavne si tuto temu pozrelo 66 ludi, a na ten link kliklo celych 9 ludi. To je teda paradna reklama, len co je pravda

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Tomas neber si vsetko osobne. To sa netykalo teba on skor odpisoval profesionalovi, lebo takmer v kazdje teme kde je nejaky link napise, ze "ide o reklamu a tema by sa mala zmazat"

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Nakoniec som urobil dohodu, ze clanok + fotky cca 6 - 10 € podla rozsahu a "kvality" textu (predbrate, preklad, vlastna tvorba)... Tyka sa to stranky s cca 4000 navstevnikmi denne.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Koľko by mala tá stránka návštev bez článkov daného autora (t.j. že by prestal prispievať? Píšeš, že stránka produkuje zisk - možná by šlo pouvažovať ešte o dodatočnom zainteresovaní autora určitým percentom z vyprodukovaného zisku...
    Uprimne povedane, tie clanky akurat vytrhli navstevnost zo zimnej letargie na 2 tyzdne, inak sa to zase pohne az v marci. Zima uz tradicne znizi navstevnost... No a redaktori/moderatori este dostavaju aj moznost nieco vybartrovat od inzerentov, alebo nakupit za zvyhodnene ceny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.