Zavrieť

Porady

Odstupenie od zmluvy pri predaji ojazdeneho vozdila

SURNE
Dna 15.1 som predala ojazdene auto. V kupno-predajnej zmluve je članok: "predmetne vozidlo bolo pouzivane,bolo riadne udrziavane, ma najazdenych xxx km, je v dobrom stave a ma nasledovne vady xxx. Dalej kupujici vyhlasuje, ze sa so stavom predmetneho motoroveho vozidla riadne oboznamil jeho obhliadkou a skusobnou jazdou a kupuje ho v stave, v akom sa nachadza ku dnu podpisu tejto zmluvy."
Na druhy den nam kupujuci volal,ze domov co bolo asi 100km dosiel bez problemov a vsetko je v poriadku.Asi o tri dni nam zavolal ze ked auto zacal rozoberat (sam nie v servise) kvoli prestavbe,zistil niekolko zavad, ktore mu vsak nebrania v pouzivani vozidla. Potom na aute dalej jazdil, nieco sa mu nezdalo tak na rady nejakeho znameho, ze by to mohol byt diferak (to nebolo napisane v zmluve nakolko sme o tom nemali ani tusenia), zlozil napravu (podotykam sam,nie v servise a ani nie je automechanik) a zistil ze diferak je chybny a musi sa cely vymenit. Po tyzdni nam zavalol ze auto nam donesie,a my mu mame vratit cast sumy, co je pre nas nepripustne,nakolko ani netusime co s tym autom robil, kedze neodborne zasahoval.
Otazka znie, ci moze odstupit od zmluvy a domahat sa vratenia penazi.
Za co najskorsie odpovede vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Odstupenie od zmluvy pri predaji ojazdeneho vozdila

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.