Zavrieť

Porady

dostala som príspevok- môžem ho použiť len na činnosť, ktorú som uviedla?

prispevok som dostala na otvorenie kadernictva,teras som sa roshodla ale pre nieco ine je mozne prispevok pouzit na inu cinnost a nie na kadernictvo....ak stim mate niekto skusenosti tak mi prosim poradte dakujem
Naposledy upravil Dav : 27.01.11 at 16:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    verony1 Pozri príspevok
    prispevok som dostala na otvorenie kadernictva,teras som sa roshodla ale pre nieco ine je mozne prispevok pouzit na inu cinnost a nie na kadernictvo....ak stim mate niekto skusenosti tak mi prosim poradte dakujem
    Príspevok na podnikanie si dostala preto, že si predložila podnikateľský zámer a vo Vašom okrese na ÚPSV a R zvážili, že kaderníctvo je potrebné. Dostala si ho na nákup zariadenia, registračnej pokladne a pod.........Pokiaľ Ti príde kontrola, budú chcieť vidieť skutočne kúpené zariadenie, k nemu bločky o zakúpení....Pokiaľ by sa odlišovalo od podnikateľského zámeru, by si veru nepochodila a príspevok by vymáhali späť, resp. jeho časť.

    Hlasovalo 13 pouzivatelov

    Užitočné (13)
    Mária27, vieraaaa, Kazu, adi11, Zoltán Kovács, Paula, Marína, pepsikova, akina, invest, arizona, Lubaba, Xanti
    13

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    verony1 Pozri príspevok
    to chapem ale vlastne ci sa to neda dako zmenit keby som na urpsv povedala ze chcem podnikat v niecom inom da sa to dako pozmenit?
    Máš pocit, že z peniazmi zo štátnej kasy môžeš nakladať ako zo zákuskami? Keď Ti nechutí jeden, tak si zoberieš druhý?

    Jednoznačne prevádzkuj činnosť kaderníčky, je škoda peniaze vrátiť. Veľmi rýchlo si sa rozhodla, že Ťa tento druh činnosti " nebaví ".

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    vieraaaa, rodina1, zdenka131, Mária27, pepsikova, Xanti, Tamila, Lubaba, padro, arizona
    10

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    verony1 Pozri príspevok
    prispevok som dostala na otvorenie kadernictva,teras som sa roshodla ale pre nieco ine je mozne prispevok pouzit na inu cinnost a nie na kadernictvo....ak stim mate niekto skusenosti tak mi prosim poradte dakujem
    Choď sa opýtať na úrad práce, ktorý Ti príspevok schválil, či je možné urobiť zmenu - doplnok k uzatvorenej zmluve o poskytnutí príspevku. Ak taká možnosť nie je, prostriedky musíš použiť podľa pôvodného podnikateľského zámeru. Môžeš si rozšíriť živnostenské oprávnenie o ďalšie predmety podnikania, ale tie už z pridelených prostriedkov nemôžeš financovať.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    vieraaaa, Mária27, arizona, pepsikova, Kazu, Xanti, Tamila
    7

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    verony1 Pozri príspevok
    to chapem ale vlastne ci sa to neda dako zmenit keby som na urpsv povedala ze chcem podnikat v niecom inom da sa to dako pozmenit?

    ..prečítaj si ešte raz nahlas príspevok vyššie..potom pochopíš, že nedá...vráť príspevok na kaderníctvo a pýtaj si na niečo iné...

    cayane je offline (nepripojený) cayane

    MZDOVÁ ÚČTOVNÍČKA cayane
    Prostriedky z dotácie môžeš použíť výhradne len na to čo si napísala v podnikateľskom zámere!!! Ja som brala peniaze pred dvomi rokmi asi o rok na to mi prišla kontrola a musela som im predložiť podnikateľský plán a všetko čo som z peňazí kúpila a muslea som to mať označené nálepkami "Európsky sociálny fond" - dostala si ich pri podpise zmluvy. Takže ono to nie je také jednoduché dostať peniaze a robiť si s nimi čo chceš. Ked si si už vybavila živnosť a žiadala peniaze urobia podnikateľský tak zostaň pri tom a nakúp si veci, ktoré si napísala že si ich kúpiš a podnikaj bola by škoda vrátiť peniaze - lebo nabudúce ti ich nemusia dať!!

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    toto rozdavanie penazi ma vie tak nastvat vzdy,... o to viacej ked ho dostanu takyto "podnikatelia"

    verony1 je offline (nepripojený) verony1

    verony1
    to chapem ale vlastne ci sa to neda dako zmenit keby som na urpsv povedala ze chcem podnikat v niecom inom da sa to dako pozmenit?

    dostala som príspevok- môžem ho použiť len na činnosť, ktorú som uviedla?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.