Zavrieť

Porady

Kde stiahnem knihy v PDF???

Ahojte,

neviete mi poradit, kde stiahnem knihy PDF??? potrebujem súrne nejaký divadelný slovník, slovník s divadelnou terminológiou. Ak ste tu náhodou niekto, kto také materiály má v elektronickej podobe, moc by ste mi pomohli.

VĎAKA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mas na mysli vykladovy slovnik alebo prekladovy do/z nejakeho jazyka?
    Otazne je, ci nieco take specializovane vobec existuje ....

    GAP je offline (nepripojený) GAP

    GAP
    Aj ja by som potrebovala pomôcť.
    Potrebovala by som zopár knih, teda hlavne sa to vyučuje na gymnáziu, ako je literatúra a dejiny a pod. Neviem sa k tým knihám dostať tak som si myslela či sa nedá niekde stiahnuť z internetu vo formáte PDF. Nepodarilo sa mi to. Dá sa síce zopár kníh objednať ale to by ma stalo dosť, kedže potrebujem knihy zo všetkých ročníkov gymnázia, ale aj tak je dosť veľa kníh vypredaných. U nas na gymnáziu ma do ich knižnice ani nepustia, a v nasej mestkej knižnici nieje z toho co chcem ja ani jedna kniha. Neviem ako sa mam dopracovat ku knihám, poradte mi. Dokonca nemám ani známych, čo by prípadne ich deti chodili na gymnázium.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    GAP Pozri príspevok
    Aj ja by som potrebovala pomôcť.
    Potrebovala by som zopár knih, teda hlavne sa to vyučuje na gymnáziu, ako je literatúra a dejiny a pod. Neviem sa k tým knihám dostať tak som si myslela či sa nedá niekde stiahnuť z internetu vo formáte PDF. Nepodarilo sa mi to. Dá sa síce zopár kníh objednať ale to by ma stalo dosť, kedže potrebujem knihy zo všetkých ročníkov gymnázia, ale aj tak je dosť veľa kníh vypredaných. U nas na gymnáziu ma do ich knižnice ani nepustia, a v nasej mestkej knižnici nieje z toho co chcem ja ani jedna kniha. Neviem ako sa mam dopracovat ku knihám, poradte mi. Dokonca nemám ani známych, čo by prípadne ich deti chodili na gymnázium.
    Daj aspoň jeden názov ...alebo aj viac ...uvidíš , že sa niečo nájde

    xloe1 je offline (nepripojený) xloe1

    xloe1
    ja by som potrebovala Petra Pavlovskeho-Základní pojmy divadla, teatrologicky slovnik
    Tam su krásne všetky pojmy vymenovane.

    Nemate nikto? Stacilo by mi par, keby ste mi z toho poradili.

    Dakujem

    xloe1 je offline (nepripojený) xloe1

    xloe1
    Patrice Pavis za martinusu mám, ale žial nie su tam vsetky dovadelne pojmy, ktore potrebujem.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    xloe1 Pozri príspevok
    ja by som potrebovala Petra Pavlovskeho-Základní pojmy divadla, teatrologicky slovnik
    Tam su krásne všetky pojmy vymenovane.

    Nemate nikto? Stacilo by mi par, keby ste mi z toho poradili.

    Dakujem
    Mám za to , že v pdf to nenájdeš ...veľmi špecializovaná publikácia ...

    Ale objednať sa dá ....

    http://www.najnakup.sk/Porovnaj_knih...ru_158904.html

    xloe1 je offline (nepripojený) xloe1

    xloe1
    to som už zistila, avšak knihu by som potrebovala do utorka a to nie je šanca podľa mňa, aby mi dovtedy prišla.
    Preto hľadám niekoho, kto by knihu mal a priamo z nej by mi napisal definicie zopar vyrazov jednou vetou.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    xloe1 Pozri príspevok
    to som už zistila, avšak knihu by som potrebovala do utorka a to nie je šanca podľa mňa, aby mi dovtedy prišla.
    Preto hľadám niekoho, kto by knihu mal a priamo z nej by mi napisal definicie zopar vyrazov jednou vetou.
    Tieto .....???

    Editorem teatrologického slovníku Základní pojmy divadla (Národní divadlo, Libri 2004).
    V úvodu zveřejněna jeho studie Taxonomie jako základna slovníku, kde vysvětluje svoji metodu klasifikace umění. Vychází zde z teorie prof.Jaroslava Volka (1923-1989).

    Taxonomie umění rozděluje sféru umění na
    (1) subsféru geneze díla
    (2) subsféru vlastních děl
    (3) subsféru jejich působení.
    Umění chápe jako množinu uměleckých děl minulosti, současnosti i budoucnosti. Vnitřní části děl (složky, stránky, vztahy atp.) nejsou už předmětem taxonomického třídění, ale pomáhají díla rozlišovat. Díla lze seskupit podle různých kritérií (např. baroko, komedie, hudba). Každé dílo nutně patří do řady různě definovaných skupin, resp.taxonomických řad. Všechna seskupení téhož typu totiž tvoří základní jednotku taxonomie - taxon.

    Subsféra geneze obsahuje tři taxonomické řady, které jsou tvořeny kritérii z oblasti geneze díla:
    I. řada historickochronologická (umění určité doby)
    II. řada lokálně geografická a etnická (umění určitého místa, např.české)
    III. řada modálněgenetická (jak umělecké dílo vzniklo-např.amatérské umění)

    Subsféra díla obsahuje také tři taxonomické řady, pojmy užívají kritérií odvozených z děl samých:
    IV. řada estetická (způsob utváření díla, který je však odvozován od znaků díla jako takového, např. umělecká škola)
    V. řada druhová (druh umění: hudba, divadlo, výtvarné umění...odlišuje je především materiál použitých prostředků)
    VI. řada žánrová (kritérii je buďto makrostruktura nebo obsah díla;
    žánr 1 - makrostrukturální hledisko tektoniky s důrazem na formu, např. komorní hudba;
    žánr 2 - obsahový - nepřehledná oblast, kterou ovlivňuje nejen pojmenování, ale i nazírání)

    Subsféra funkceobsahuje dvě taxonomické řady, řadíme do nich pojmenování na základě znalostí o působení a cílení díla:
    VII. řada funkčních oblastí(dáno vztahem tvůrců a konzumentů, např.umění kontaktní a nekontaktní)
    VIII. Axiologická vrstva umění (kritérium hodnoty díla - latentní, např. kýč, brak, klasika).

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    GAP Pozri príspevok
    ...Dá sa síce zopár kníh objednať ale to by ma stalo dosť...
    ale aj za e-knihy sa platí (teda za väčšinu z nich určite), takže odkazy "zadarmo" si budeš musieť nájsť sama.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    GAP Pozri príspevok
    Aj ja by som potrebovala pomôcť.
    Potrebovala by som zopár knih, teda hlavne sa to vyučuje na gymnáziu, ako je literatúra a dejiny a pod. Neviem sa k tým knihám dostať tak som si myslela či sa nedá niekde stiahnuť z internetu vo formáte PDF. Nepodarilo sa mi to. Dá sa síce zopár kníh objednať ale to by ma stalo dosť, kedže potrebujem knihy zo všetkých ročníkov gymnázia, ale aj tak je dosť veľa kníh vypredaných. U nas na gymnáziu ma do ich knižnice ani nepustia, a v nasej mestkej knižnici nieje z toho co chcem ja ani jedna kniha. Neviem ako sa mam dopracovat ku knihám, poradte mi. Dokonca nemám ani známych, čo by prípadne ich deti chodili na gymnázium.
    Cudujem sa, ze ti v tvojom gymnaziu nechcu pomoct.
    Ja ked som zhanala knihu po rokoch, co uz som gumpel skoncila, tak mi ju pozicali na par dni uplne bez problemov.
    Treba specifikovat ake knihy zhanas, napr. tu je biologia pre gymnazia:
    http://www.ulozto.sk/hledej/?q=biologia+pre+gymnazia

    xloe1 je offline (nepripojený) xloe1

    xloe1
    Presneeeee...petr Pavlovsky-Zakladne pojmy divadla...ty ju naozaj maaaas???? A pomohol by si mi ?????

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    xloe1 Pozri príspevok
    Presneeeee...petr Pavlovsky-Zakladne pojmy divadla...ty ju naozaj maaaas???? A pomohol by si mi ?????
    ...mňa sa pýtaš , dieťa moje ...???

    Cituj príspevok , alebo poprípade aj oslovenie použi ...inak je to len o úvahách ...

    Ale inak ???
    NIE , nemám ...to len internet vedel ...strýko Google pomohol ...

    xloe1 je offline (nepripojený) xloe1

    xloe1
    Prepáč bucháč, ano Teba som sa pýtala, dieťa moje
    A kďeže si to našiel? Nieje tam toho viac???

    xloe1 je offline (nepripojený) xloe1

    xloe1
    Prepáč bucháč, ano Teba som sa pýtala, dieťa moje
    ďakujem aj tak za pomoc Musím skúsiť zajtra obvolávať knižné shopy, ktoré to majú na sklade, či mi to vedia doručiť do 24 hodín, kuriérom...ale snáď to by nemal byť problém, či?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.