Zavrieť

Porady

Ako zaučtujem DF cez interný doklad alebo pokladňu?

Dobrí deň prosím poradte mi.Som SZČO v oblast stavebníctva remeselnik.Vystavujem fakturu za pracu Českej firme čiže v CZK korunách. S týchto penazí vyplácam dalšiu SZČO ktora pracuje podomnou tiež v CZK.Ako to zapíšem do JU cez Interné doklady alebo môžem aj cez pokladňu keď mám aj PD a VD?Musím prepočítať aj CZK s ktorích vyplacam dalšiu osobu na EUR ked mi dava faktúru v CZK.

Ďakujem Vám
Naposledy upravil Dav : 30.01.11 at 13:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Modrak je offline (nepripojený) Modrak

    Modrak
    veronikasad Pozri príspevok
    Chceš si sám robiť účtovníctvo bez akýchkolvek znalostí zákonov ?
    Nie som v tom síce profík ale dačo predsa len ovládam.Chcem sa o to aspoň pokusit ak to nepôjde zverím to odborníkom.

    Modrak je offline (nepripojený) Modrak

    Modrak
    Môžem zaučtovať DF aj cez pokladňu ked mém ktomu PD aj VD? aspon to ukaže aj stav pokladnice.Nie?
    Monika Kováčová
    Faktúru eviduješ v knihe došlých faktúr v časovej následnosti (podľa dátumu). VPD sa účtuje v peňažnom denníku ako výdaj z pokladne členenie VOZD (materiál, réžia, tovar...) ako úhrada záväzku - dodávateľskej faktúry.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nehovoriac o pravidlách prepočtu cudzej meny na naše.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Modrak Pozri príspevok
    Nie som v tom síce profík ale dačo predsa len ovládam.Chcem sa o to aspoň pokusit ak to nepôjde zverím to odborníkom.
    držím ti palce - s prihliadnutím na túto odpoveď http://www.porada.sk/1637654-post2.html

    Modrak je offline (nepripojený) Modrak

    Modrak
    Monika Kováčová Pozri príspevok
    Faktúru eviduješ v knihe došlých faktúr v časovej následnosti (podľa dátumu). VPD sa účtuje v peňažnom denníku ako výdaj z pokladne členenie VOZD (materiál, réžia, tovar...) ako úhrada záväzku - dodávateľskej faktúry.
    Ďakujem Monike Kovačovej konečne dakto kto mal ochotu pomôcť. A pre ostatných nula bodov odpovede ako držím palce a pod...take viem aj sam inak podnikam síce s prerušením ale od doby ked podaktorí nevedeli ešte čo je PD.Robila mi to učtovnička.

    Niektorí majú dokonca napísane že poraďák hi-hi-hi-hi

    Modrak je offline (nepripojený) Modrak

    Modrak
    Sem tam si treba prečítat aj odpovede alebo reakcie ...a na toto som už reagoval dotyčnej osobe.

    Modrak je offline (nepripojený) Modrak

    Modrak
    Sem tam si treba prečítat aj odpovede alebo reakcie ...a na toto som už reagoval dotyčnej osobe.Už to tu píšem 2krát.

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Modrak, ani sa nečuduj, že ti chce niekto držať palce, pretože odvahy máš podľa tvojich reakcií za troch.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pri činnosti, ktorú vykonáva, nie je najdôležitejšie zaevidovanie faktúr. Na pokutách za nesplnenie povinností v súvislosti s DPH "zarobí" viac ako ušetrí na účtovníčke.

    Potom sa budú hi hi hi poraďáci ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.