Zavrieť

Porady

Susedia si spravili skolku bez nasho suhlasu

Rada by som sa spytala ci existuje nejaky sposob ako sa zbavit skolky,ktora vznikla bez nasho suhlasu vo vedlajsom rodinnom dome.
Susedia prenajali ich rodinny dom najomcovi,ktory si v nom zriadil sukromnu skolku s 25 detmi. Samozrejme ze sa na nazor susedov nikto nepytal a teraz nas rusi hluk malych deti (a to este je zima,takze v zahrade sa nemozu hravat). O blokovani prakovacich miest rodicmi pred okolitymi domami ani nehovorim. Vdaka za nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    A to niekomu vadia hrajuce sa deti? Keby slo o internaty, tak nepoviem... My sme mali za domom skolku cely zivot. Spredu jasle, zo zadu skolku... Nikdy mi deti nevadili. A ked raz budem mat svoje, tak dufam ze skolka bude velmi blizko

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Neviem, mne by to asi az tak nevadilo. Som zvyknuta na hluk (Petrzalka). A 20 rokov som zila tak, ze po vyjdeni z brany asi tak 8 metrov zacinal plot skolky (mozno blizsie ako z terasy do cudzej zahrady). Dokonca ma bavilo cumiet na ne z okna a rehotat sa ked jedno ukradlo tomu druhemu hracku, jak blavúňal

    Detsky krik je celkom prijemny, taky stebot to bol iba... Ok, auta mozno by vadili, ale zas tie auta dojdu, vysadia deti a idu, nie? neviem. mne pred panelakom parkuje asi tak 432 aut....

    digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

    som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac digehe1
    myslím,že ako susedia, ste tiež mali do toho čo povedať......ak Vás dotyční susedia neoslovili, myslím,že to mal spraviť ten,kto im to povolenie vydal,napr.OU,alebo vyššie orgány.........
    To je trosku zavadzajuca odpoved, ze ci nam vadia hrajuce sa deti pravdupovediac 3 deti u susedov nam nevadia. Ale asi tazko si predstavite aky hluk robi 20 deti v rodinnom dome a v lete hlavne ked sa budu hravat na zahrade. Stari rodicia uz nie su najmladsi a radi by sme im dopriali pokojnu starobu ak by sa dalo.

    Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

    Pikoška
    buchač Pozri príspevok
    ...veľký to rozdiel ...

    Aj mňa by asi trafil šľak , keby som mal zrazu ...z ničoho nič vo vedľajšej záhrade 25 deciek ...
    Autá by som som raz dva poriešil ...
    Aj mňa by trafil šľak, ak by som ešte prečítal niečo podobné o deťoch. Keď som bol v Grónsku, čumel som ako puk, čo znamená pojem " DIEŤA"! Úctu, vážnosť, budúcnosť. Ale prepáč, až teraz som si uvedomil, že som doma.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    a tá škôlka má akú prevádzkovú dobu? však štandardný pracovný čas vo väčšine povolaní je od 8:00 - 18:00 takže predpokladám, že toto je najkritickejšia doba výskytu (robenie kriku...) detí... takže so sťažnosťou na rušenie kľudu veľmi neuspejete... taktiež záleží od ďalších susedov ak sú v tomto čase v práci tak možno ani nepostrehli škôlku v okolí... a cez víkend asi dom zíva prázdnotou...

    jediné čo ma napadá, je obrátiť sa na miestny úrad... možno ak by som chcel byť naozaj za zlého obrátiť sa na hygienikov a pod či daná nehnuteľnosť splňa potrebné parametre ako napríklad počet WC a či sú rozdelené pánske / dámske a pod... Ministerstvo školstva, či majú všetky papiere v poriadku a pod... avšak rátajte s tým, že ak zlikvidujete susedovi dobre platiaceho nájomníka Vaše susedské vzťahy nebudú najlepšie a na odvetu tam môže spraviť niečo iné, a potom si poviete, zlatá destká škôlka... (napríklad škôlku pre domácich miláčikov a 20 -30 psov v jednom dome spraví viac hluku ako jedna detská škôlka.. skúste radšej nájsť dajaký kompromis..

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Deti v skolke ani na zahrade urcite nebudu v dobe nocneho kludu. Mne by taketo susedstvo vobec nevadilo, prave naopak. Ved to nebude horda sarvancov, ale budu mat program a dozor.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Michelle Van den Noort Pozri príspevok
    To je trosku zavadzajuca odpoved, ze ci nam vadia hrajuce sa deti pravdupovediac 3 deti u susedov nam nevadia. Ale asi tazko si predstavite aky hluk robi 20 deti v rodinnom dome a v lete hlavne ked sa budu hravat na zahrade. Stari rodicia uz nie su najmladsi a radi by sme im dopriali pokojnu starobu ak by sa dalo.
    a nebolo by starým rodičom najlepšie uprostred tej škôlky s malými deťmi? (teda záleží od ich zdravotného stavu) ale keď si spomeniem na moje dávne detské časy vždy som ako dieťa rád počúval príbehy a zážitky, ktoré rozprávali starý ľudia... a zase na oplátku aj starým ľuďom určite dobre padne, ak budú stredobodom pozornosti kŕdla malých detí, ktoré dychtivo budú očakávať ďalší príbeh a dajú rodičom pocit dôležitosti... určite ich to omladí a predlži im to život...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Michelle Van den Noort Pozri príspevok
    Rada by som sa spytala ci existuje nejaky sposob ako sa zbavit skolky,ktora vznikla bez nasho suhlasu vo vedlajsom rodinnom dome.
    Susedia prenajali ich rodinny dom najomcovi,ktory si v nom zriadil sukromnu skolku s 25 detmi. Samozrejme ze sa na nazor susedov nikto nepytal a teraz nas rusi hluk malych deti (a to este je zima,takze v zahrade sa nemozu hravat). O blokovani prakovacich miest rodicmi pred okolitymi domami ani nehovorim. Vdaka za nazory.
    zk24 Pozri príspevok
    A to niekomu vadia hrajuce sa deti? Keby slo o internaty, tak nepoviem... My sme mali za domom skolku cely zivot. Spredu jasle, zo zadu skolku... Nikdy mi deti nevadili. A ked raz budem mat svoje, tak dufam ze skolka bude velmi blizko
    ...veľký to rozdiel ...

    Aj mňa by asi trafil šľak , keby som mal zrazu ...z ničoho nič vo vedľajšej záhrade 25 deciek ...
    Autá by som som raz dva poriešil ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pikoška Pozri príspevok
    Aj mňa by trafil šľak, ak by som ešte prečítal niečo podobné o deťoch. Keď som bol v Grónsku, čumel som ako puk, čo znamená pojem " DIEŤA"! Úctu, vážnosť, budúcnosť. Ale prepáč, až teraz som si uvedomil, že som doma.
    ...ale šak sa vráť ...medzi medvede a tulene ...

    Teraz vážne ...

    Uvedomuješ , respektíve neuvedomuješ si asi čo vravíš , alebo čo ja vravím ...
    Takže pome na to ....
    Pred cca 1-2 rokmi sme si kúpili chalúpku v krásnej tichej dedinke ...kvôli oddych , relaxu , hubám ...........................................
    Solídny peniaz som za to dal , no neľutujem ...aj tento víkend som tam bol ...
    No neviem si predstaviť , že by zrazu sa takýto problém vyskytol . Zle nedobre by bolo ...
    Utiekli sme , utekáme z mesta do tej oázy kľudu - preč od rámusu , dopravy , hurhaja , bordelu , prachu , ožranov ....a keď sa z balkóna vykloním , nie 25 detí vrieska , ale do tých 200 .......
    Niekedy sa nedalo zaspať , keď som po 24 - ke bol ...
    Ale aj tam sú deti , v tej oáze , dokonca detský domov je ...drobizg na prechádzke radosť sledovať , ako si džavoce ...

    Odsúdiš len tak ...no nevieš , čo v pozadí sa nachádza ...
    Takže radšej nechaj tak , nerieš ...neotváraj moje peklo , do svedomia môjho nevstupuj ...mohol by si sa popáliť ...na to sú iní , ktorí právo toto výsostné majú ...

    Spomínaš deti , grónske ....hm , ako vieš , že ako ja svoje som vychoval ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.