Zavrieť

Porady

Zákaz vjazdu nad 3,5 t okrem dopravnej obsluhy.

Dobrý deň,

Hľadám predpis, ktorý upravuje používanie dodatkovej tabuľky OKREM DOPRAVNEJ OBSLUHY. Môžu vojsť smetiarske autá do obce pred ktorou je značka "Zákaz vjazdu nad 3,5 t" ak táto dodatková tabuľka chýba?
Značka je nová (asi kôli obchádzaniu mýta) a pokuty pravidelné...
Čo je dopravná obsluha? Kde môžem nájsť podrobnosti?
Ďakujem za pomoc. L.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dopravnú obsluhu definuje vyhláška MV SR č. 225/2004 Z. z. nasledovne:

    (12) Dodatková tabuľka s nápisom Len dopravná obsluha obmedzuje platnosť značky, pod ktorou je umiestnená, na vozidlá zabezpečujúce zásobovanie alebo opravárenské, údržbárske, komunálne a podobné služby, na vozidlá s označením č. O 1 alebo č. O 3, na vozidlá taxislužby a na vozidlá, ktorých vodiči, prípadne prevádzkovatelia majú v miestach za značkou bydlisko, sídlo alebo garáž; pre tieto vozidlá neplatí značka, pod ktorou je umiestnená dodatková tabuľka s nápisom Okrem dopravnej obsluhy.



    Čítajte viac: http://drahovsky.blog.sme.sk/c/79710...#ixzz1CXv7fAgS

    Bez tej dodatkovej tabule by tam ziadne auto nad 3,5 tony vojst nemalo.
    Naposledy upravil ivka70 : 30.01.11 at 18:57
    Theonefromnorth Prosim ta chcel by som sa opytat ze ked je okolo mesta obchvat a vsade je zakaz s dodatkovou tabulou okrem dopravnej obsluhy, je niekde specifikovane kade mam ist ? lebo policajti hovorili ze musim ist co najkratsim moznym vjazdom do obce a ptm ist von najkratsim moznym vyjazdom, je to niekde uvedene ? Lebo chapem ze je blbost ze vojdem prvym vjazdom a idem durch cez cele mesto na druhu stranu na vykladku, len ma zaujima ci ma pokutovali zakonne. Dakujem
    Toto chápem, na Okr úrade a Kr. inšpektoráte mi povedali, že k zákazovej tabuli sa musí dávať dodatková. Len to je také - povedali, ale nikde to nevidím napísané. A smetiari sú vraj uvedení ako výnimka. Ale KDE??? Neviem nájsť. Logicky sa do obce tieto autá dostať musia, tak neviem akým iným spôsobom. Nejaký nápad ??? Ďakujem, L.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    lucia2929 Pozri príspevok
    Toto chápem, na Okr úrade a Kr. inšpektoráte mi povedali, že k zákazovej tabuli sa musí dávať dodatková. Len to je také - povedali, ale nikde to nevidím napísané. A smetiari sú vraj uvedení ako výnimka. Ale KDE??? Neviem nájsť. Logicky sa do obce tieto autá dostať musia, tak neviem akým iným spôsobom. Nejaký nápad ??? Ďakujem, L.
    A v čom je problém? Nechodia ti tam teraz smetiarske autá? Alebo ty si vlastník smetiarskej firmy a nevieš, či tvoje autá tam môžu chodiť? Alebo si na dopravnom oddelení miestneho úradu a nevieš, či tam tú dodatkovú tabuľu dať?

    Lebo ak je tam tabuľa a smetiari chodia aj tak, tak neviem, prečo ťa to trápi. Ak ťa to veľmi trápi, skús napísať firme, čo odváža smeti, aby ti uviedli, ako je to možné, že chodia do zákazu vjazdu pre autá nad 3,5 tony. Oni to buď budú vedieť, alebo im je to lautr jedno.

    Osobne si myslím, že niekto iniciatívny osadil tabuľu zákazu vjazdu, ale na dodatkovú tabuľu zabudli. V tom prípade napíš na dopravný odbor miestneho úradu, aby urobili nápravu.
    Ano, mam auto a vodič dostal pokutu. Ide o to, že čo kraj a čo policajt to iný názor. Ak mám zmluvu s obcou roky a logicky tam dopravná obsluha vojsť musí, kde by som našla nejaké upresnenie (kôli výsluchu)? Rozumiem značke zákaz nad 3,5 tony, ale ako máme fungovať? Vraj je v zákone špecifikované čo je dopravná obsluha a aké výnimky sa na ňu vzťahujú. Len to neviem nájsť.
    Aj ja si myslím, že je to nedopatrenie, ale to si myslím ja, nie ten policajt čo chce 60 ečiek. A dodatkovú tabuľu asi musí žiadať správca komunikácie - tu je ďalší problém - aj tak to bude osadené až po tom, čo tam moje auto vošlo...Ďakujem, L.
    Čo si vyjasním so starostom, keď sa už stalo? A nie je to prípad 1 obce, to nemozem riešiť v každej obci zvlášt. Nie ani výnimku na auto nebudem vybavovať, aut máme viac a nedá sa na každú ečv a obec vyrábať potvrdenie. Ozaj nenapísala som, že je tam dodatk. tabula okrem lesov SR, čiže to nie je obmedzenie kôli nejakej úbohej ceste. Nápad?

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    To je sila toto... Ved preboha smetiari su dopravna obsluha! Vykonavaju cinnost v zaujme spolocnosti. Tak v com je problem? Tak na to by som sa teda poriadne pozrel keby mi dali v tomto pripade pokutu...

    Zákaz vjazdu nad 3,5 t okrem dopravnej obsluhy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.