Zavrieť

Porady

Zanikne opatrovateľský príspevok?

Som poberateľom opatrovateľského príspevku na dve deti s diagnózou DMO
t.č.navštevujúce DSS s denným pobytom. Chcem sa informovať či pri
preložení do iného DSS, 6Okm vzdialeného od domova s týždenným alebo
mesačným pobytom mi môže zaniknúť opatrovateľská služba.
Takisto som dostal príspevok na motorové vozidlo 2 krát 200.000,-Sk na
prepravu detí.Chcel by som vedieť či by som tento príspevok v prípade
druhého zariadenia musel vrátiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    viď zák 447/2008 .. z neho (príloha)

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona

    Duplicita je zmazana,prosim zadavatelku otazky,aby pokracovala v tejto teme

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    k druhej časti otázky - príspevku na kúpu osobného motorového vozidla a k jeho prípadnému vráteniu :

    § 34 zákona 447/2008:
    (4) Peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla nemožno poskytnúť fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorej sa poskytuje celoročná pobytová sociálna služba, s výnimkou nezaopatreného dieťaťa, ktorému sa poskytuje celoročná pobytová služba na účely plnenia povinnej školskej dochádzky alebo sústavnej prípravy na povolanie.

    6) Peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla možno poskytnúť, ak fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím je zamestnaná alebo preukáže, že bude zamestnaná alebo sa jej poskytuje sociálna služba v domove sociálnych služieb, 1) špecializovanom zariadení, 1) dennom stacionári1) alebo preukáže, že sa jej bude poskytovať sociálna služba v domove sociálnych služieb, 1) špecializovanom zariadení1) alebo dennom stacionári1) alebo navštevuje školské zariadenie alebo preukáže, že bude navštevovať školské zariadenie a osobné motorové vozidlo bude využívať najmenej dvakrát v týždni na účely prepravy do zamestnania, školského zariadenia alebo do domova sociálnych služieb, 1) špecializovaného zariadenia1) alebo denného stacionára1) a dvakrát späť. Podmienka využívania osobného motorového vozidla na účely uvedené v prvej vete sa považuje za splnenú aj vtedy, ak

    a) fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím vykonáva zamestnanie v mieste svojho trvalého pobytu alebo prechodného pobytu a osobné motorové vozidlo využíva počas dvoch dní v týždni na svoju prepravu pri výkone svojho zamestnania,
    b) sa fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorej sa poskytuje týždenná pobytová sociálna služba v domove sociálnych služieb1) alebo špecializovanom zariadení, 1) zabezpečuje najmenej jedenkrát v týždni jeho preprava do domova sociálnych služieb1) alebo špecializovaného zariadenia1) a najmenej jedenkrát v týždni preprava z domova sociálnych služieb1) alebo špecializovaného zariadenia, 1) alebo
    c) fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím navštevuje školské zariadenie najmenej dvakrát v mesiaci z dôvodu, že má fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím určený individuálny študijný plán alebo je ubytovaná v internáte.

    Takže všetky kroky, ktoré plánujete v budúcnosti urobiť, budú musieť spĺňať zákonom stanovené podmienky.

    P.S. ... predpokladám, že účelom premiestenia detí do iného, vzdialenejšieho zariadenia je zabezpečenie kvalitnejšej starostlivosti, a že deti budete pravidelne (t.j. týždenne) voziť k sebe domov

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    duplicitne založená téma - viď http://www.porada.sk/t158143-som-pob...avstevuju.html

    prosím moderátora o zlúčenie, alebo zadávateľa o vymazanie jednej z tém; ďakujem.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nedupluj témy, buď trpezlivý.
    Ľudia tu neodpovedajú na povel, nikto ich za to neplatí, a venujú sa problémom iným vo svojom voľnom čase. Požiadaj o zlúčenie tém.

    http://www.porada.sk/t158142-zanikne...prispevok.html

    Zanikne opatrovateľský príspevok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.