Zavrieť

Porady

Plastové okná - počuteľnosť hluku z cesty

Dobrý večer, na dome máme vymenené plastové okná 5 komorové OKNO POL z poľska - Jablonka, myslela som si, že po preložení plastových okien nebudeme až tak počuť hluk, ale opak je pravdou počujeme, akoby sme mali otvorené okná ? Viete mi poradiť čím to je.

dakujem enyma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    marleau Pozri príspevok
    "Kvalitnou" značkou "Jablonka".
    Ja som sa spoliehala na znamu slovensku firmu http://www.plasticom.sk/index.html

    Mozno by som u nejakej jablonkovej dopadla lepsie...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Plastové okná majú útlm cca 80 decibelov.Zhruba porovnateľné s "vetrieskou" z 10 metrov.Ja bývam síce na dedine ale z vonku nepočuť takmer nič .Vedľa domu mám pole a kombajny skôr počuť ako trasenie chvenie ako hluk.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    ...posuvam,tiez ma to zaujima, co sa s tym da robit


    Nepomohlo by nejake dostelovanie?

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    arizona Pozri príspevok
    ...posuvam,tiez ma to zaujima, co sa s tym da robit


    Nepomohlo by nejake dostelovanie?
    no ak ti cez okná "neťahá" tak ti už nepomôže ani doštelovanie. Okná jednoducho nesplňujú to čo by mali. Ja mám trojsklo od slovaktualu a bývam na sídlisku na prvom poschodí. POd onom mi parkkujú autá. Po montáži skoro nepočujem ani klepáče ked sú v zime naštartované

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    tiez som bol pred 10 rokmi v parizi a bol som uplne hotovy ako nebolo cez okna pocut dialnicu veducu nedaleko hotela. Otvorol som okno -hluk, zavriem-ticho. Vtedy zrejme trojskla moc neficali, ale asi to boli dost dobre okna aj fasada dobre odizolovana.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    .....no myslím, že veľa z nás ma poľské okná len sa tvária, že sú slovenské

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja sa na okná nemôžem sťažovať, keď ich mám zatvorené, mám rajské ticho.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    arizona Pozri príspevok
    Ja som sa spoliehala na znamu slovensku firmu http://www.plasticom.sk/index.html

    Mozno by som u nejakej jablonkovej dopadla lepsie...
    známa sk firma ,podvody všeho druhu s.r.o.aj keď je to skôr do plaču.

    ynteligent je offline (nepripojený) ynteligent

    ynteligent
    Je mi to strasne luto to takto povedat, ale teraz uz je to tazko plakat nad rozliatym mliekom. Predpokladam ze hlavnym kriteriom pri vybere okien bola cena. Pokial je utesneny priestot medzi oknennym ramom a murivom, tak s tym uz asi neurobite nic.

    Pre vsetkych dalsich experimentatorov s oknami- PLASTOVE OKNA SA NEKUPUJU V BAUMAXE ani niekde v JABLONKE. Kvalitne okno je Rehau, Trocal, Veka, Salamander, Gealan....

    V pripade neznameho vyrobcu riskujete napriklad ze plast je vyrobeny z recyklovaneho materialu a nie z cisteho granulatu a casom sa vam objavia farebne skvrny alebo jednoducho plast praskne. Dalsim problemom je kovova vystuha okna, ktora je casto nedostatocna a kridla sa casom ohnu. Dalej sa da pisat o kvalitnom kovani, zaskleni a tesneni....

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Skúste pozrieť zboku na rám okna bývajú tam technycké údaje.Okno nieje salamander len plast je salamander.

    vankusik29 je offline (nepripojený) vankusik29

    vankusik29
    Takze nase okna su smejdy, nenasla som na nich ziadne popisky, popozerala som dookola aj ram okna aj ramy na kridlach okien. Jedine na kovani, ktore ide po celom obvode kridla okna je datum vyroby a potom este nejake cisla a na ramiku toho dvojskla je vytlacene ze co je to za sklo a tiez datum.

    aku zivotnost budu mat taketo okna? vydrzia este 10 rokov? osadene boli myslim ze v roku 2006.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    To že nie sú popisky ešte nemusí nič znamenať.Ale všetci kvalitný výrobcovia čo poznám nemajú problém svoje výrobky označiť a "podpísať".

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    Aj ja som presvedcena, ze drviva vacsina okien predavanych na SK sa vyraba v PL. V ZA som natrafila na jednu firmu, ktora ich skutocne vyraba na SK, ale po obdrzani kalkulacie ma skoro vykotilo hore trampkami. Tak sme si objednali od inej firmy, za polovicnu cenu, ktora sa netajila tym, ze ich ma z polska. Cena sa mimochodom zhruba priblizovala mnohym dalsim kalkulaciam.
    Po prestahovani sa mame doma uz starsie trojkomorove, dvojsko - od Slovaktualu. Prednedavnom sme v spalni vymienali skla za zvukovoizolacne z fa Nitrasklo. Byvame pri ulici, kadial sa v piatok a sobotu premelie zopar ozratych. Toto sklo pomohlo. Neodhlucnilo to samozrejme uplne, ale pomohlo. Mam vsak obavu, ze ak je raz okno zle, tak nepomoze ani vymena skla.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    nechcem provokovat ale ja byvam na 1 poschodi a pod oknom mam elektricku ... odkedy mam plastove, elektricku nepocujem, len taky šum oproti tomu rámusu čo bol predtym v celom byte
    obycajne 5-komorove 2-sklo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.