Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky

Dobrý večer,
môžte mi prosím poradiť, na koľko má zamestnanec nárok na dovolenku dokopy, ak pracoval od 8.11.2010-19.1.2011? /pri 20 dňoch/

A ak iný zamestnanec nastúpil 8.11.2010 a pokračuje v r. 2011, na koľko dovolenky má nárok, koľko mu mám zapísať do januárovej pásky, keď tam uvádzam nárok za predpokladu, že bude robiť celý rok? /tiež pri nároku 20 dní na jeden rok/.

Snažím sa to vypočítať, ale fakt som si nie istá, či postupujem správne pri výpočte.
..ďakujem veľmi pekne
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Agneša Pozri príspevok
Dobrý den, mohli by ste mi prosím vás poradiť keď už sme na tej porade...Máme pracovníka, ktorý nastúpil 15.4.2011 a svoju prácu vykonáva na smeny čiže jeden deň robí 12 bez obedňajšej a 11,5 s obedňajšou prestávkou a na druhý deň má voľno...na koľko dní dovolenky má nárok do konca roka? mne vychádza 17 dní ale nie som si istá.(na rok má nárok 25 ale nepredložil mi zápočet rokou lebo je to cudzinec a nevie to preukázať ale roky už má na to tak neviem či mu mám uznať 25 dní)
A ešte jedného, ktorý nastúpil 14.7.2011, tiež robí 12/11,5 a deň voľna on má nárok na rok 25 dní.

Poradte mi prosím Vás.
Prvy zamestnanec:
Rok 2011:
kedze do konca roka odpracuje viac ako 60 dni, ma narok na pomernu cast dovolenky za kazdy cely mesiac trvania PP, tada za 8 mesiacov (maj - december), teda na 5/12*8 = 3,333 tyzdna dovolenky.
Predpokladajme, ze ma v prac. zmluve 40 hodinovy tyzdenny prac. uvazok, ak teda pracuje na 11,5 hodinove zmeny, tak jeho priemerny prac. tyzden ma 40/11,5 = 3,348 dna.
Jeho narok v dnoch je teda 3,333 * 3,348 = 11,5 dna.

Jeho rocny narok, ked bude pracovat cely rok, je 5*3,348 = 16,74, teda 17 dni. Ten si asi pocitala ty.

U druheho zamestnanca postupujes s vypoctom za rok 2011 rovnako, narok do konca roka je na 5/12 z rocneho naroku.
Teda v tyzdnoch 5/12*5 = 2,08 tyzdna dovolenky.
Nasobis priemernym poctom dni v tyzdni, ktore odpracuje, teda krat 3,348. Za rok 2011 je to teda 6,975, teda 7 dni dovolenky.


Zjednoduseny vypocet je,
ak je rocny rok 17 dni, tak prvy zamestnanec 17/12*8 = 11,5 dni, druhy zamestnanec 17/12*5 = 7 dni.
tu sa obcas moze vyskutnut problem so zaokruhlovanim
Naposledy upravil ivka70 : 26.07.11 at 10:41
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň,
prosím o radu, 18.06.2011 mi skončila rodičovská dovolenka, zostalo mi 11 dní starej dovolenky, ktorú som si vybrala teraz, čiže do 4.7.2011 som mala dovolenku, od 6.7. do 31.8.2011 mám neplatené voľno, pretože dcéru mi zobrali do škôlky od septembra. V septembri nastupujem do práce, počula som o novom Zákonníku práce, že kto dovŕši 33 rokov má nárok na dovolenku 25 dní. Ja som 33 mala minulý rok, ja po nástupe do práce budem mať nárok na plný počet dní dovolenky, alebo sa mi bude dovolenka krátiť, tak ako bolo v predchádzajúcich príspevkoch?
Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gong Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o radu, 18.06.2011 mi skončila rodičovská dovolenka, zostalo mi 11 dní starej dovolenky, ktorú som si vybrala teraz, čiže do 4.7.2011 som mala dovolenku, od 6.7. do 31.8.2011 mám neplatené voľno, pretože dcéru mi zobrali do škôlky od septembra. V septembri nastupujem do práce, počula som o novom Zákonníku práce, že kto dovŕši 33 rokov má nárok na dovolenku 25 dní. Ja som 33 mala minulý rok, ja po nástupe do práce budem mať nárok na plný počet dní dovolenky, alebo sa mi bude dovolenka krátiť, tak ako bolo v predchádzajúcich príspevkoch?
Dakujem
Záleží na zamestnáv., buď Ti ju bude krátiť za dni na RD, NV, alebo sa rozhodne, že budeš mať nárok na celú dovolenku, ale tento rok je dovolenka ešte po starom, teda podľa toho, koľko máš odrobených rokov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gong Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o radu, 18.06.2011 mi skončila rodičovská dovolenka, zostalo mi 11 dní starej dovolenky, ktorú som si vybrala teraz, čiže do 4.7.2011 som mala dovolenku, od 6.7. do 31.8.2011 mám neplatené voľno, pretože dcéru mi zobrali do škôlky od septembra. V septembri nastupujem do práce, počula som o novom Zákonníku práce, že kto dovŕši 33 rokov má nárok na dovolenku 25 dní. Ja som 33 mala minulý rok, ja po nástupe do práce budem mať nárok na plný počet dní dovolenky, alebo sa mi bude dovolenka krátiť, tak ako bolo v predchádzajúcich príspevkoch?
Dakujem
Novela ZP v tomto bode platí od 1.1.2012. Pre dlhšiu dovolenku v roku 2011 musíš do konca roka zdokladovať trvanie prac.pomeru najmenej 15 rokov, vrátane náhradných dôb
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Tweety Pozri príspevok
Záleží na zamestnáv., buď Ti ju bude krátiť za dni na RD, NV, alebo sa rozhodne, že budeš mať nárok na celú dovolenku, ale tento rok je dovolenka ešte po starom, teda podľa toho, koľko máš odrobených rokov.
... nárok na dovolenku mám 20 dní, zam. mi dovolenku bude krátiť, čiže ked nastúpim od septembra, do konca roka mám nárok na dovolenku 20/12*4=6,6 dní , čiže nárok na 7 dní dovolenky - správne? Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gong Pozri príspevok
... nárok na dovolenku mám 20 dní, zam. mi dovolenku bude krátiť, čiže ked nastúpim od septembra, do konca roka mám nárok na dovolenku 20/12*4=6,6 dní , čiže nárok na 7 dní dovolenky - správne? Dakujem
nie je to správny výpočet - za predpokladu, že do konca roka u zamestnávatela odpracuješ 60 dní (čerpaná dovolenka sa tiež považuje za odpracovanú dobu).
Zamestnávatel ti bude krátiť dovolenku z titulu RD - za prvých 100 prac.dní (vrátane sviatkov) o 1/12 a za každých celých 21 dní o ďalšiu 1/12.
Nárok bude podstatne vyšší ako tebou vypočítané 4/12 ročného nároku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gong Pozri príspevok
... nárok na dovolenku mám 20 dní, zam. mi dovolenku bude krátiť, čiže ked nastúpim od septembra, do konca roka mám nárok na dovolenku 20/12*4=6,6 dní , čiže nárok na 7 dní dovolenky - správne? Dakujem
Je to takto, za prvých 100 dní kráti o jednu dvanástinu a potom z každých 21 o ďalšiu, pri mojom rýchlom výpočte mi vyšlo krátenie o 4/12. Mala by si mať krátené o 6,5 dňa(samozrejme je to len odhadom). Pri nároku 20-6,5=13,5 dňa.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať