Zavrieť

Porady

co mozem ucit?

dobry den potrebujem prosim poradit.
mam vystudovanu VS IIst. /lekarska fakulta/, a mam z anglictiny mam vystudovanych 7 stagov z 12 v jazykovke, zial nemam ani maturitu z anglictiny. akuskusku mi treba teda urobit?

rada by som niekde ucila, pretoze ma bavi praca s detmi, najskor asi na ZS na 1. stupni, pripadne par hodin AJ tiez na ZS 1 st.ale neviem ci dostanem miesto, u nas su len dve ZS.

co potrebujem k tomu aby som mohla ucit? nejake pedagogicke minimum? a ked ano, neviete niekto kde sa da urobit - trnava alebo nitra...

alebo mi prosim poradte, co by som mohla ucit a kde? trnavska univerzita - vzhladom na moju VS s lekarskym zameranim. byvam medzi nitrou a trnavou.
momentalne ucim na VS v bratislave, ale je to pre mna velmi daleko.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    maminka1 Pozri príspevok
    tezaurus a mohla by som ucit na prvom stupni? alebo tam potrebujem inu skolu?
    Želám pekný večer.

    Svojim vzdelaním nespĺňaš kvalifikačné predpoklady pre vyučovanie na I. stupni ZŠ. Tieto sú uvedené vo vyhláške 437/2009 Časť II. Učiteľ I. stupňa ZŠ. Prikladám link na uvedenú vyhlášku.

    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/L...y/437_2009.pdf


    Na to, aby si mohla učiť AJ na 1. stupni ZŠ, musíš mať VŠ II. stupňa, ďalej musíš mať buď štátnu záverečnú skúšku alebo štátnu jazykovú skúšku, alebo vyštudovaný jazyk formou rozširujúceho štúdia.

    Podľa poslednej vyhlášky môže kvalifikovane učiť AJ na 1. stupni ZŠ aj absolventovi VŠ 2. stupňa, ktorý má maturitnú skúšku z daného jazyka. Toto platí len do konca roka 2013.

    Pozri tému:

    http://www.porada.sk/t158503-mozem-u...ml#post1641805

    Na II. stupni ZŠ môžeš učiť predmet príslušného alebo príbuzného odboru, z ktorého bola vykonaná štátna záverečná skúška a tiež je aj potrebné doplnenie kvalifikačných predpokladov ( DPŠ).
    Naposledy upravil zdenka131 : 03.02.11 at 21:31

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Mária27, Danielle369, terezamaria, Lubaba, mimaBe
    5

    InggaH je offline (nepripojený) InggaH

    InggaH
    Dobry vecer,
    reagujem.
    A medicina, myslim ako praca s ludmi, v ambulancii, v nemocniciach...atd, to Ta nebavi? Take nieco nemas zaujem robit?
    Pripadne sa informuj o tzv. Doplnujucom pedag. studiu.
    Take nieco funguje pri skoro kazdej vysokej skole, najlepsie ale teda v svojom odbore.
    Uspesne hladanie.
    Prijemny vecer prajem.

    maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

    maminka1
    InggaH Pozri príspevok
    Dobry vecer,
    reagujem.
    A medicina, myslim ako praca s ludmi, v ambulancii, v nemocniciach...atd, to Ta nebavi? Take nieco nemas zaujem robit?
    Pripadne sa informuj o tzv. Doplnujucom pedag. studiu.
    Take nieco funguje pri skoro kazdej vysokej skole, najlepsie ale teda v svojom odbore.
    Uspesne hladanie.
    Prijemny vecer prajem.
    dakujem za rady, prakticka medicina ma nebavi a zial mam aj zdravotne problemy teraz, mozno sa to sice casom zlepsi, ale nemienim cestovat kvoli praci 3 hodiny denne...dolezitejsia je pre mna moja rodina...

    doplnujuce pedag. studium na medicine neexistuje...

    a dalsia vec, mna velmi bavi praca s detmi, je to aj menej pracovneho casu...

    a este sa chcem spytat, na druhom stupni ZS by som mohla nejake predmet ucit? prirodopis? alebo nieco? neviete niekto?

    vdaka...

    Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

    dobra otazka Tezaurus
    Mohla by si ucit biologiu a chemiu. Je ale potrebne spravit si doplnujuce pedagogicke studium. Pripadne cudzi jazyk v pripade ze budes mat minimalne zakladnu statnicu z tohto jazyka.

    maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

    maminka1
    Tezaurus Pozri príspevok
    Mohla by si ucit biologiu a chemiu. Je ale potrebne spravit si doplnujuce pedagogicke studium. Pripadne cudzi jazyk v pripade ze budes mat minimalne zakladnu statnicu z tohto jazyka.
    tezaurus a mohla by som ucit na prvom stupni? alebo tam potrebujem inu skolu?

    maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

    maminka1
    a viete mi prosim poradit, aky odbor by sa dal dialkovo studovat /co najkratsi/ aby som mohla ucit na prvomstuoni ZS, resp nejaky kombinovany, aby som mohla potom na druhom stupni ucit napr biologiu...
    nevyznam sa v tychto pedagogickych oboroch..
    chcela by som aby to bolo co najkratsie studium a externe...

    najskor asi na trnavskej univerzite, prip. nitrianskej...

    a robia sa tam potom aj prijimacky?

    dakujem za odpoved...

    maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

    maminka1
    maminka1 Pozri príspevok
    a viete mi prosim poradit, aky odbor by sa dal dialkovo studovat /co najkratsi/ aby som mohla ucit na prvomstuoni ZS, resp nejaky kombinovany, aby som mohla potom na druhom stupni ucit napr biologiu...
    nevyznam sa v tychto pedagogickych oboroch..
    chcela by som aby to bolo co najkratsie studium a externe...

    najskor asi na trnavskej univerzite, prip. nitrianskej...

    a robia sa tam potom aj prijimacky?

    dakujem za odpoved...
    neviete mi niekto poradit? dakujem

    povmonika je offline (nepripojený) povmonika

    povmonika
    Doplnkové pedagogické štúdium (ďalej len DPŠ) je možné vykonať aj v Nitre na UKF aj v Trnave na UCM a TU. Cena za semester štúdia sa na všetkých troch školách pohybuje cca od 150 do 300eur za semester (polrok). Štúdium trvá dva roky a je ukončené štátnou skúškou z pedagogiky, psychologie + didaktiky predmetu,ktorý si ukončila ako študent VŠ II.stupňa + obhajoba práce. Titul sa neudeľuje za tento typ štúdia. Učiť by si možno mohla biológiu, avšak je problém, či ťa riaditeľ vezme, treba to skúsiť. Dnes učia ľudia rôznych neučiteľských smerov, ktorí si dorobili DPŠ a sú plne kvalifikovaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.