Zavrieť

Porady

Zivnostnik a menovany zastupca - aky pracovny pomer medzi nimi?

Potrebujem si zalozit viazanu zivnost na urcity druh podnikania, avsak nemam na to prislusne vzdelanie pozadovaneho smeru. Rozhodol som sa teda, menovat si svojho zastupcu v danom smere. Viem, ze s nim musim byt v pracovnom pomere. V zivnostenskom zakone som vsak nevidel nic o tom, v akom pracovnom pomere. Je mozne ho zamestnat ( rozumej menovaneho zastupcu ) aj na dohodu o vykonani prace alebo je nutna a potrebna len forma trvaleho pracovneho pomeru?

Za odpoved vopred dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    llf Pozri príspevok
    Potrebujem si zalozit viazanu zivnost na urcity druh podnikania, avsak nemam na to prislusne vzdelanie pozadovaneho smeru. Rozhodol som sa teda, menovat si svojho zastupcu v danom smere. Viem, ze s nim musim byt v pracovnom pomere. V zivnostenskom zakone som vsak nevidel nic o tom, v akom pracovnom pomere. Je mozne ho zamestnat ( rozumej menovaneho zastupcu ) aj na dohodu o vykonani prace alebo je nutna a potrebna len forma trvaleho pracovneho pomeru?

    Za odpoved vopred dakujem!
    Skús aj:
    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-154132.html
    http://www.porada.sk/t139629-zmena-z...-zastupca.html
    http://www.porada.sk/t79900-zodpoved...e-minimum.html

    aj do vyhľadávača môžeš použiť "zodpovedný zástupca" a môžeš študovať

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pracovný pomer = pracovná zmluva, môže byť aj pracovný pomer na kratší pracovný čas

    práce na dohodu sú v zmysle IX. časti Zákonníka práce Dohody o prácach, vykonávaných mimo pracovného pomeru
    Naposledy upravil veronikasad : 03.02.11 at 14:59

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Napríklad u technických viazaných živnostiach je potrebný trvalý pracovný pomer. Oprávnenie zaniká po skončení pracovného pomeru.
    Vydanie/zánik oprávnenia na činnosť ,na vyhradených technických zariadeniach nerieši živnostenský zákon.

    llf je offline (nepripojený) llf

    llf
    v pripade kratsieho pracovneho pomeru, ake najnizsia zatazenie mozem pouzit? jedna sa mi o to, aby som nemal vysoke odvody.

    - aky moze byt vtomto vztahu minimalny pocet odpracovanych hodin mesane?
    - ake velke zatazenie cca budem mat? odvody atd.

    vdaka

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    llf Pozri príspevok
    v pripade kratsieho pracovneho pomeru, ake najnizsia zatazenie mozem pouzit? jedna sa mi o to, aby som nemal vysoke odvody.

    - aky moze byt vtomto vztahu minimalny pocet odpracovanych hodin mesane?
    - ake velke zatazenie cca budem mat? odvody atd.

    vdaka
    Pre vydanie oprávnenie ( údržba,opravy...)potrebujete osvedčenie niekoho , kto za vás zodpovedá , za činnosti , ktoré vykonávate vlastne na jeho meno a zodpovednosť. Ak pochybíte vám odoberú oprávnenie, ale jemu osvedčenie-až zákaz výkonu.
    A preto pri udeľovaní oprávnenie sa pracovná zmluva a platové zaradenie kontroluje. Výška odmeny je úmerná zodpovednosti.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    llf Pozri príspevok
    v pripade kratsieho pracovneho pomeru, ake najnizsia zatazenie mozem pouzit? jedna sa mi o to, aby som nemal vysoke odvody.

    - aky moze byt vtomto vztahu minimalny pocet odpracovanych hodin mesane?
    - ake velke zatazenie cca budem mat? odvody atd.

    vdaka
    V príspevku č. 2 od veronikasad máš odpoveď / ZZ len pracovná zmluva, min.polovičný pracovný úväzok/.

    Zivnostnik a menovany zastupca - aky pracovny pomer medzi nimi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.