Zavrieť

Porady

PC alebo notebook

Dobrý. Potrebujem nový PC lebo tento je už starý, ale neviem sa rozhodnúť či PC alebo notebook. Nie sú notebooky pomalšie ako PC? Aký máte názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    expeert je offline (nepripojený) expeert

    expeert
    Pri kúpe notebooku v Tvojom prípade (práca s účtovníctvom) daj pozor aj na to aby mal aj numerickú klávesnicu, nie je to totiž štandard u všetkých notebookov, hlavne tých menších...
    Ale dobrý predajca by na to mal upozorniť

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Skus napisat:

    - na co budes ten pocitac pouzivat (kancelarske aplikacie, internet, hry, pocitacova grafika, ...)
    - ci potrebujes mobilitu alebo ci ti staci mat ten pocitac na jednom mieste
    - do akej sumy chces ist

    A potom skusime nieco poradit.

    Daduš K je offline (nepripojený) Daduš K

    Daduš K
    Počítač budem používať na spracovanie účtovníctva pre cca 10 a viac firiem (aj jednoduché aj poddvojné). Mobilitu jenu mám, ale ten je cca 4-ročný. Niekedy pracujem aj mimo domova - preto píšem že jeden mám mobilný ale je dosť pomaly. Preto sa neviem rozhodnúť, či PC a nechť tento mobilný, alebo nový mobilný a starý PC držať ako zálohu? Ale ten je 8 ročný a píše že má málo miesta na disku, disk bol už rozšírovaný. Tak neviem.

    focalor je offline (nepripojený) focalor

    focalor
    neviem ake narocne su sucasne uctovne aplikacie ale velku narocnost nepredpokladam, a tak si myslim, ze uplne postaci notebook, a bude zachovana aj mobilita (na videa, bezne aplikacie je to v dnesnej dobe v pohode).... na hry a ine graficky narocne aplikacie by som bral urcite desktop...

    Daduš K je offline (nepripojený) Daduš K

    Daduš K
    A čo je desktop? Som neznalá v tejto oblasti tak sa pýtam. Takže vy odporúčate notebook?

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Pokial to ma byt pocitac naozaj iba na uctovnictvo, tak si myslim, ze sa len musis rozhodnut, ci ho potrebujes prenasat alebo nie. Ostatne by som ani neriesil. Predpokladam, ze uctovnicke aplikacie zvladne kazda nova zostava ci uz klasicky PC alebo notebook.

    Ja osobne uz 5 rokov fungujem na notebooku napriek tomu, ze ho nepotrebujem mimo domu. Ide mi o komfort, ze si ho mozem zobrat do postele, pripadne pripojit na telku a podobne. Ale to je fakt uz len otazka preferencii.

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    ak mas dost miesta na stole a pod stolom, nemas zvlast naroky na mobilitu a chces dostat vyssi vykon za rovnaku cenu, tak si kludne kup PC s peknym velkym LCD monitorom a pohodlnou klavesnicou
    Laptop (notebook) si kupuj ak:
    - si potrebujes brat so sebou napr. do druhej izby, ci k zakaznikovy, do postele, ci kamkolvek inde (ja si svoj beriem so sebou aj na zachod... :-)
    - chces usetrit miesto (pre nohy pod stolom).
    - chces vyzerat cool ...

    mne osobne sa lepsie pracuje na notebooku, aj ked s nim nehybem a mam ho furt na stole. predtym som s nim vsak behal hore-dole a zazil som s nim kopec srandy a som rad, ze mam tento svoj NB :-)
    PC je len stroj. NB je spolocnik :-)

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ak Ti PC výkonovo stačí môžeš doň dokúpiť ďalší disk. Predpokladám, že máš preň voľnú pozíciu. Každé € sa zíde. Hlavne ekonómovia vedia o tom svoje

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Zoltan Miklos Pozri príspevok
    PC je len stroj. NB je spolocnik :-)
    Absolutny suhlas. Dokonca aj manzelky zvyknu ziarlit

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    Ani ja zatiaľ neviem rozhodnúť čo mám kúpiť. Potrebujem na internet-bežné surfovanie, potom na sprac. účto. Pozerala som na Notebook Samsung R730 JA01CZ T440 3G 320G Win 7. Čo vy na to?

    Daduš K je offline (nepripojený) Daduš K

    Daduš K
    No ja to skúsim ešte skonzultovať s našim čo má na starosti PC, len viete, on chce tiež mať z toho čo najviac, tak preto sa radím.

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ..ani ja by som svoj NB nemenila za PC, som veľmi spokojná. Doma ho mám na pevno na stole, ale keď treba, beriem ho na chatu, príp.do nemocnice...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.