Zavrieť

Porady

Odskodnenie po autonehode. Ako postupovat? Na koho sa obratit? Kolko pytat?

Zdravim. Mohol by mi prosim niekto poradit? Pred 3 tyzdnami sa mi stala nehoda. Zrazilo ma auto na prechode a vystrevatelka to riesi podanim tresneho oznamenia na sofera za nevenovaniu plnej pozornosti riadeniu vozidla. Mala som trojitu otvorenu zlomeninu pravej nohy-operovana,dvojita zlomenina pravej ruky,otras mozgu-zasivana hlava,obuchane pluca,modriny,odreniny.Ani ja ani nikto v mojom okoli s tym nastastie nema skusenosi. Na koho sa mam obratit? Pravnik? alebo firma kt sa specializuje na odskodnenie pri autonehode? mozem im verit? kolko mozem pytat? bola by som velmi vdacna za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Pochybujem, ze ti tu niekto presne poradi... S tym musis ist za pravnikom a dolozit vsetky papiere co k tomu mas...

    hotcom je offline (nepripojený) hotcom

    hotcom
    stanco007 Pozri príspevok
    Pochybujem, ze ti tu niekto presne poradi... S tym musis ist za pravnikom a dolozit vsetky papiere co k tomu mas...
    dobrý den

    rad vam pomožem a poradim

    zavolajte prosim na tel cislo 0918 24 77 39 ,ak je to mozne dnes(7.2..2011) okolo 11.00hod (je možne samozrejme aj inokedy)

    plati to samozrejme aj pre ostatných poradakov

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Predpokladám, že policajti majú autonehodu riadne zdokumentovanú, čo tak podať trestné oznámenie voči vodičovi čo ťa zrazil? Potom k tomu doložíš všetky papiere z nemocnice, tvoju práceneschopnosť, všetky diagnozy čo súviseli s nehodou-vyjadrenie-posudok lekarov, či ti zostanu trvalé následky....je to beh na dlhe trate, ale nejake odškodné by ti mali uznať, ak si dopadol tak ako píšeš...ak si mal poistku, tak aj to môžeš využiť(myslím životnu poistku-z ktorej ti môžu vyplatiť-ak si bol poistený proti úrazom, ošetrenie v nemocnici....)

    matt66 je offline (nepripojený) matt66

    pracujem v poisťovníctve od roku 1992 1992-1994 - Otčina poisťovňa a.s. / Uniqa poisťovňa - obchodná služba 1994-2000 - Slovenská Investičná poisťovňa a.s. / QBE Insurance ( Europe ) Limited - zástupca riaditeľa pobočky 2001-2005 - Univerzálna banková poisťovňa a.s. / Wustenrot poisťovňa a.s. - riaditeľ obchodného zastupiteľstva 2005 -trvá - licencovaný sprostredkovateľ poistenia - Allfin s.r.o. - regionálny riaditeľ ...viac matt66

    Dokladovať rozsah materiálnej škody pri uplatnení nároku z PZP vinníka je na rozdiel od škody na zdraví jednoduché, rozsah odškodnenia na zdraví tzv. bolestné a sťaženie spoločenského uplatnenia si uplatňujete podľa zákona č. 437/2004Z.z. o náhrade za bolesť a o náhrade za sťaženie spoločenského uplatnenia a o zmene a doplnení zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 273/1994 Z. z - tvz. obodovaním po ustálení zdravotného stavu.
    Pri uplatnení Vášho nároku Vám môžu pomôcť aj špecializované právnické kancelárie napr. Votum , MCGA premium, s. r. o. ,...

    Naposledy upravil matt66 : 07.02.11 at 23:21

    Odskodnenie po autonehode. Ako postupovat? Na koho sa obratit? Kolko pytat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.