Zavrieť

Porady

sadové úpravy

Stavebná firma nám postavila novú budovu a okolo nej vykonala úpravy pozemku /výsadba trávy, stromov/. Ako zaradiť tieto sadové úpravy do majetku? Mám ich priradiť k pozemku, na ktorom budova stojí? Ďakujem sa pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Výsadba trávnika, kvetín, okrasných drevín, stromov, hnojenie a podobné biologické vklady do pozemkov sa súhrnne označujú pojmom biologická rekultivácia.
    V zmysle § 35 ods. 2 písm. d) Postupov účtovania v PÚ sa na účet 042 neúčtujú a súčasťou obstarávacej ceny dlhodobého hmotného majetku nie sú výdavky na biologickú rekultiváciu. Cena sadových úprav vykonaných stavebnou firmou je preto prevádzkovým nákladom účtovaným v roku dodania na účet 518 a je v plnej výške daňovo uznaným výdavkom.
    Ak ide o firmu účtujúcu v JÚ, biologická rekultivácia sa nepovažuje za náklady súvisiace s obstaraním dlhodobého hmotného majetku v zmysle § 11 ods. 3 písm. d) Postupov JÚ a príslušné výdavky sa zaúčtujú v čase úhrady do prevádzkovej réžie.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Braňo Pozri príspevok
    Prosím, v akom zákone je definované, čo je biologická rekultivácia?
    Problematikou rekultivácií sa zaoberali §§ 4 až 9 vyhlášky Federálneho ministerstva poľnohospodárstva a výživy č. 36/1987 Zb., ktorou sa upravovali niektoré podrobnosti ochrany poľnohospodárskeho pôdneho fondu. Zo znenia vyhlášky sa vychádzalo potom aj pri definícii biologickej rekultivácie.
    Vyhláška stratila účinnosť dňom 25.6.1992, napriek tomu sa však aj po stratení účinnosti používala ako podporný argument pri posudzovaní, čo možno chápať pod pojmom biologická rekultivácia. Na základe znenia tejto vyhlášky je možné za biologickú rekultiváciupovažovať výdavky charakteru dodatočných biologických vkladov do pôdy ako napr.:
    – hnojenie a prihnojovanie pôdy,
    – sejba trávy,
    – výsadba kvetín, okrasných stromov a kríkov (nejde o pestovateľské celky trvalých porastov, ktoré sú definované vyhláškou č. 79/1996 Z. z.).
    P.S. Možno bol tento pojem nanovo definovaný v nejakom platnom predpise, ale ja som zatiaľ na nič novšie nenatrafil.

    1234 je offline (nepripojený) 1234

    1234
    Prosím o radu: mám faktúru za interiérové a exteriérové sadové úpravy v hodnote 31 000,- Sk /sú tam interiérové a exteriérové rastliny, výmena pôdy k rastlinám, sadenie, hnojenie, postrek,.../. Mám ich účtovať priamo do nákladov alebo mám uvažovať s odpismi?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1234
    Prosím o radu: mám faktúru za interiérové a exteriérové sadové úpravy v hodnote 31 000,- Sk /sú tam interiérové a exteriérové rastliny, výmena pôdy k rastlinám, sadenie, hnojenie, postrek,.../. Mám ich účtovať priamo do nákladov alebo mám uvažovať s odpismi?
    Sú to služby 518.
    Naposledy upravil Tweety : 06.06.06 at 11:24

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1234
    Majka, ďakujem veľmi pekne!!!!!!! Pomohla si mi a nie prvýkrát....
    Som rada ak pomôžem. Rada tak urobím aj nabudúce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.