Zavrieť

Porady

vypocet poistneho do ZP a SP - Vymeriavaci zaklad

ahojte...
v tomto roku nie je urceny minimalny VZ pre ZP a pre SP, co mam robit ak mam zamestnanca ktory ma hodinovu mzdu,za 160hod x 1,822=291,52-toto je jeho HM- tuto ciastku mozem brat ako VZ ZP a na SP,na vypocet poistneho???
vopred daka za odpovede....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ÁNo ....

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    Ahojte, asi dám veľmi hlúpu otázku, ale:
    vymeriavací základ na odvod do SP má byť zaokrúhlený na eurocenty nadol, ale ako zaokrúhlim už zaokrúhlený vymeriavací základ ak je -
    základná mzda - zaokrúhlim matematicky na 3 desatinné miesta + náhrady - zaokrúhlim matematicky na 3 desatinné miesta. Výsledok bude hrubá mzda zaokrúhlená na 2 desatinné miesta matematicky a vymeriavací základ mi už berie z tejto sumy - už nemám čo zaokrúhľovať. Alebo mám rovno zaokrúhľovať nadol zložky mzdy na 2 alebo 3 miesta. ďakujem
    keď máš HM napr.343,35 toto je aj vymeriavaci zaklad, a poistne ztoho sa zaokruhluje na 2desatiné miesta nadol.
    napr. 343,35 /HM=VZ na starobné poist. /14%= 48,069 zaokruhlene je 48,06 toto je starob.poist.

    vypocet poistneho do ZP a SP - Vymeriavaci zaklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.