Zavrieť

Porady

Investovanie prostredníctvom banky či finančného poradcu?

Chcem sa opýtať, čo si myslíte o investovaní cez finančných poradcov? Máte nejaké skúsenosti? Výhody/nevýhody/riziká.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ani jedno z toho co pises.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    123321 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, čo si myslíte o investovaní cez finančných poradcov? Máte nejaké skúsenosti? Výhody/nevýhody/riziká.
    dosť zoširoka položená otázka...
    záleží koľko na ako dlho s akým cieľom a aké riziko si ochotný podstúpiť...

    každopádne banka je obmedzená len vlastnou ponukou, t.j. termínované vklady, vkladné knižky, nejaké tie hypotekárne záložné listy, podielové fondy prípadne životné poistenie spriaznenej poisťovne (napr. Generali - VUB, SLSP - Kooperativa, OTP - Groupama...)
    Finančný pordaca má trošku širší záber nakoľko môže predávať produkty viacerých finančných domov, s čím sú však spojené aj jeho plytšie znalosti produktov fyzicky nemôže ovládať produkty viacerých inštitúcií (zas aj zamestnanec banky nemusí ovládať vlastné produkty....). So sprostredkovateľom sa dá prípadne dohodnúť na rozdelení sa na provízií lepšia ponuka u fin sprostredkovateľa oproti vlastnému sprostredkovateľovi je trošku utopia, nakoľko ak chce finančný sprostredkovateľ predať lacnejšie ponúkne konkurenčný produkt...
    123321 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, čo si myslíte o investovaní cez finančných poradcov? Máte nejaké skúsenosti? Výhody/nevýhody/riziká.

    Investovať sa dááá aj lepsie s vyšiou navratnosťou ako investovaní cez fin. poradcov.

    Stači sa poobzerať po nete prípadne tuna na porade alebo cez nejake sprostredstovatelske firmy ktore sa zaoberaju predajom firiem.

    A zda sa mi že niečo take bolo na lamparni alebo v palbe že majitelka este musela davať peniaze na tych bookmakerov čo ju stalo viac než investovala, len za to že ked bookmaker predal jedne akcie a kupil nove. Dal by som si na to pozor.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Peacemaker11 Pozri príspevok
    Investovať sa dááá aj lepsie s vyšiou navratnosťou ako investovaní cez fin. poradcov.

    Stači sa poobzerať po nete prípadne tuna na porade alebo cez nejake sprostredstovatelske firmy ktore sa zaoberaju predajom firiem.

    A zda sa mi že niečo take bolo na lamparni alebo v palbe že majitelka este musela davať peniaze na tych bookmakerov čo ju stalo viac než investovala, len za to že ked bookmaker predal jedne akcie a kupil nove. Dal by som si na to pozor.
    no ale tu už pletieš 5 cez 9, lebo zadávateľ asi nechcel obchodovať na rôznych burzách... (čo prostredníctvom banky bežný klient nemôže... lebo skončí pri podielových fondoch...)
    a zase obchodovať na burze tak aby sa to dotyčnému oplatilo je veľmi veľmi vysoký level na vedomosti skúsenosti a kapitál...

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Banka vs. finančný poradca - prašť jak uhoď.

    V banke sa ľudia cítia lepšie, lebo tá kamenná pobočka dáva pocit istoty. Ale ak ide o podielové fondy, tak ponúka v podstate to isté ako finančný poradca. Tie tetušky za okienkom nie sú o nič lepšie ani zbehlejšie a predávajú to, čo im vedenie nakáže.

    Finančný poradca je na tom v podstate rovnako biedne, ale má jednu výhodu, ktorá tu už bola spomenutá.
    Vie ponúknuť širšiu paletu produktov od desiatok finančných inštitúcií.

    Ale veľmi často sa vám zase stane, že vás nachytá na nejakú totálnu hovadinu ako je švajčiarska hypotéka, alebo 5kusov rôznych životných poistiek. A tie poistky ešte k tomu predáva ako investíciu.

    V banke sa to občas s tými poistkami prezlečenými za investíciu stane tiež, ale nie tak často.

    V oboch prípadoch väčšina tých poradcov a tetušiek za prepážkou ani nevedia čo predávajú. A to je z hľadiska predaja dobré, lebo sa to ľahšie pretlačí. Keby detailne poznali tie produkty, tak by ich možno až tak moc každému netlačili.
    Záleží od toho,akú sumu chceš investovať,na akú dlhú dobu,akú mieru rizika si ochotný prijať a aké zisky očakávaš...
    Obidva spôsoby majú svoje klady aj svoje zápory...

    Investovanie prostredníctvom banky či finančného poradcu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.