Zavrieť

Porady

Po akej dobe ma môže vyzvať ZP k zaplateniu poistného za zamestnanca.

ZP podala exekúciu za zamestnanca spred 9 r. a doteraz ma ani raz neinformovala že mám nedoplatok všetko bolo o.k. Je to opodstatnené? Podnikanie som vpred 9 r. ukončil so statou ale živnosť som si ponechal otvorenú, a zároveň som bol počas živnosti zamestnaný / živnosť popri zamestnaní /. Nemala ma ZP o tomto upozorniť skôr.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    No asamozrejme zmena bydliska im nič nehovorí. Je asi lepšie všetko zaslať na starú adresu na ktorej som býval pred 15 r. a bola prehlásená.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no každá ZP má na svojej stránke zverejnený zoznam neplatičov a je tvojou povinnosťou si ho sledovať... t.j. možno ťa o tom aj takto informovali, avšak si si to neodsledoval... (v tomto žiaľ ťaháš za kratší koniec..)
    Nemala by táto zamestnankyňa problém pri prihlásení sa niekde do inej poisťovne že má nedoplatok. Je to spred 10. r. a nie som medzi neplatičmi

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no tak v tom prípade, treba ísť do príslušnej ZP a spýtať sa, o čo ide... mňa napríklad evidovali ako neplatiča ZP, tiež som na to prišiel náhodou nikto mi nič neposielal a bolo to z titulu, že majú bordel v systéme a nevedeli si spárovať platby.... t.j. možno máš aj všetko zaplatené, tak ako ja... len to nevedia dohladať...

    Po akej dobe ma môže vyzvať ZP k zaplateniu poistného za zamestnanca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.