Zavrieť

Porady

Dlhodobé sporenie -dilema

Neviem či sa tu už niečo podobné riešilo, som tu nový, ospravedlňujem sa za prípadnú diplicitnú tému

Takže mám 25 rokov a keďže už mám príjem, mal by som záujem a sporenie dlhodobejšieho charakteru. Keďže som slobodný bez záväzkov nie je pre mňa problém odložiť bokom min. 150€, v niektorých mesiacoch aj 200 či 300€ nabok. Plus úspory cca. 3000€. Ide mi o to že jednak hľadám sporenie s garantovanou mierou min. 2% ročne ako napr. SLSP alebo ČSOB bez zbytočných poplatkov ale zase nič negarantované ako podielové fondy. Keďže som pomerne mladý rodinu v najbližších rokov zrejme nezaložím, ale môže sa stať všeličo. Preto trvám aby aspoň časť úspor nebola viazaná pre istotu keď sa človeku niečo nepríjemné prihodí a potrebuje peniaze. A takisto aj zbytočných poplatkov. Zaujímal som sa o stavebné sporenie, keď tak rozmýšľam síce je tam štátna prémia (ale tá nie je do budúcnosti garantovaná), rovnako sú peniaze viazané na 6 rokov a dosť vysoké poplatky jednak za založenie a vedenie, ktoré podľa dosť negujú vyššie úročenie sporenia. Čo mi poradíte??

vďaka
Usporiadat
twe twe

twe je offline (nepripojený) twe

Xanti Pozri príspevok
Uvidíš ako dopadneš. Ináč ak platíš ročne tak zmeny môžeš robiť najneskôr 6 týždnov pred výročím.
6 tyzdnov pred splatnostou dalsieho poistneho staci vypoved poistenia dat na postovu prepravu, alebo im uz musi byt realne dorucena?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

twe Pozri príspevok
Vdaka, znie to najrozumnejsie. Zrejme si teda jednu necham na minime do buducna (ved, co ked...) a druhu zrusim v najblizsich rokoch podla stavu fondov, aby som az tak neprerobil.

Ta strata nie je strasna, ale predsa.
no a nebude tá strata ešte vyššia ako je teraz, keď budeš do poistky vlievať peniaze a čakať kedy stúpnu fondy... aj keď stúpnu podstatné sú podmienky daného produktu, za čo to daná poisťovňa je ochotná odkúpiť...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

twe Pozri príspevok
6 tyzdnov pred splatnostou dalsieho poistneho staci vypoved poistenia dat na postovu prepravu, alebo im uz musi byt realne dorucena?
Musia ju reálne mať, je to ako pri PZP pri autách. Ak to nestihneš tak smola. Máš šancu o rok.
0 0
twe twe

twe je offline (nepripojený) twe

Ice dive Pozri príspevok
no a nebude tá strata ešte vyššia ako je teraz, keď budeš do poistky vlievať peniaze a čakať kedy stúpnu fondy...

aj keď stúpnu podstatné sú podmienky daného produktu, za čo to daná poisťovňa je ochotná odkúpiť...
Nad tym presne rozmyslam, ze ci sa mi oplati este do toho dat. Ale podla vyvoja od 2008 doteraz ratam, ze este stupnu fondy, su teraz dost nizko. Nebolo by rozumne teraz rusit. Snad o rok, dva, tri...

Co isto prerobim, je zrejme cca jedna rocna splatka v oboch. Tak vychadza ich "administrativny poplatok za pociatocne naklady s uzavretim poistenia" ... cize provizia sprostredkovatelovi a ich zisk
0 0
twe twe

twe je offline (nepripojený) twe

Xanti Pozri príspevok
Musia ju reálne mať, je to ako pri PZP pri autách. Ak to nestihneš tak smola. Máš šancu o rok.
Vdaka pekne. Rok cakat by bolo v takomto pripade loteriou.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

twe Pozri príspevok
Nad tym presne rozmyslam, ze ci sa mi oplati este do toho dat. Ale podla vyvoja od 2008 doteraz ratam, ze este stupnu fondy, su teraz dost nizko. Nebolo by rozumne teraz rusit. Snad o rok, dva, tri...

Co isto prerobim, je zrejme cca jedna rocna splatka v oboch. Tak vychadza ich "administrativny poplatok za pociatocne naklady s uzavretim poistenia" ... cize provizia sprostredkovatelovi a ich zisk
no mal by si si prečítať podmienky, a zistiť aktuálny stav účtu... či náhodou nie je výhodnejšie tú poistku ukončiť hneď a nie čakať na stúpanie fondov... nakoľko odkupy sa robia pravdepodobne v % t.j. (a teraz si vymýšľam, len na uvedenie príkladu..) napr. ak platíš 100 € mesačne ročne dáš to poistky 1200 € v súčasnosti má fond hodnotu povedzme 3000 € ak by si to ukončil hneď dostal by si povedzme 700 €... ak by si sa spoliehal na rast fondu a pockal este rok dal by si do poistky dokopy 4200 € ale vďaka stúpnutiu fondov by si o rok dostal z toho 900 €... takže by si mal zvážiť či sa ti oplatí tú poistku ešte živiť, lebo fondy padajú rýchlejšie ako stúpaju..
0 0
twe twe

twe je offline (nepripojený) twe

Ice dive Pozri príspevok
no mal by si si prečítať podmienky, a zistiť aktuálny stav účtu... či náhodou nie je výhodnejšie tú poistku ukončiť hneď a nie čakať na stúpanie fondov... nakoľko odkupy sa robia pravdepodobne v % t.j. (a teraz si vymýšľam, len na uvedenie príkladu..) napr. ak platíš 100 € mesačne ročne dáš to poistky 1200 € v súčasnosti má fond hodnotu povedzme 3000 € ak by si to ukončil hneď dostal by si povedzme 700 €... ak by si sa spoliehal na rast fondu a pockal este rok dal by si do poistky dokopy 4200 € ale vďaka stúpnutiu fondov by si o rok dostal z toho 900 €... takže by si mal zvážiť či sa ti oplatí tú poistku ešte živiť, lebo fondy padajú rýchlejšie ako stúpaju..
Toho sa najviac bojim, ze tam este nasypem a nezvysi sa to aspon o to, co som tam dal. Kazdopadne tohto roku uz nic z toho, teda si pockam na vyvoj a zvazim pred vyrocim.

Este ma rozmyslam, aky vplyv bude mat krach grecka na podielove fondy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať