Zavrieť

Porady

Spada to pod hazardnu hru ci nie?

Dobre rano,

mame s kamaratom jeden podnikatelsky napad. Ale mame problem zistit ci sa jedna officialne o nejaku hazardnu hru a je potrebna licencia alebo nie.

Priklad,

Chceli by sme prevadzkovat jednu internetovu stranku. Na stranke by sa dali kupit "Kredity" napriklad v pomere 1:1. Islo by o stranku zameranu na hranie sachu. A uzivatelia by mohli hrat medzi sebou sachove zapasy za tie kredity.

Cize hrat o tie kredity. Povedzme ze uzivatel ineho uzivatela vyzve na zapas a urci ze vytaz zapasu vyhra superove 2 kredity. Tieto kredity by si mohol potom zamenit za realne peniaze.

Otazka znie, ide v tomto pripade officialne o hazardnu hru a treba mat nejaku licenciu na prevadzkovanie? Za kazdu radu DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LucasKE je offline (nepripojený) LucasKE

    LucasKE
    Myslím, že šach nie je hazardná hra. Hazard je vtedy, keď na výsledok vplýva náhodný faktor. Napríklad pri pokri sú nahodne generované karty, pri automatoch sú náhodne generované políčka, pri stávkovaní sú výsledky často náhodné.
    Ale radšej nech sa vyjadria kompetentnejší...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nejde o hazardnu hru. Tj. netreba na to licenciu NBS.

    Avsak prevadzkovatel tohto systemu bude tzv. prevadzkovatel systemu virtualnych penazi a na to treba licenciuu NBS. A medzi podmienky pre ziskanie takej licencie patri aj pomerne vcysoka kapitalova sila. Ktoru predpokladam ako zacinajuca firma nemate.
    Prevadzkovanie takehoto systemu bez licencie od NBS je trestne.

    Jan k. je offline (nepripojený) Jan k.

    Jan k.
    Dakujem pekne za odpovede,

    kedze pocujem o licenci nbs prvy krat, vedeli by ste mi prosim poradit ktoru licenciu by som k tomu konkretne potreboval? Nasiel som na strankach nbs zoznam licencii ale neviem sa z toho vysomarit ktora by bola najvhodnejsia.

    Dakujem

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Odhliadnuc od tych penazi - ano, kedysi spolu ludia hrali sach aj korespondencne, kazdy tak posielali postou. Predstavujem si, ako dnes budu dvaja na internete hrat sach o peniaze. Pravdepodobne pojde v skutocnosti o suboj dvoch sachovych softov :-)

    Ale napad to nie je zly. Keby som vedel, ze na druhom konci sedi iba realny clovek, tak si zahram.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Pozri si zakon o bankach. A tam zistis co je to institucia virtualnych penazi a aj aku licenciu potrebujes a ake su na to podmienky.

    Spada to pod hazardnu hru ci nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.