Zavrieť

Porady

Bufet

Ahojte poradáci , to som zase ja Radolus :-)

Dostal som ponuku otvoriť bufet v jednom podniku . V danom podniku pracuje cca 300 - 350 zamestnancov na tri zmeny.Miesto by bolo , podnik by mi dal do prenájmu miestnosť.

Podnik má záujem aby sa jednalo iba o predaj zabalených vecí a nápojov , žiadne stoly , stoličky atď.

Proste malý bufetík.Hygienu by som vedel vybaviť , nečakal by som na príspevok lebo to by trvalo ešte zopár mesiacov nakoľko som nezamestnaný iba 6 týždňov.

Poprosil by som vás o zopár rád čo všetko by som potreboval k otvoreniu nakoľko by sa jednalo iba o zabalené veci ako bagety , šaláty , nealko , energetické nápoje a podobne .

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    My sme otvárali v 7/10, a v 12/10 sme zatvorili. Škoda nešlo to. Vybavovali sme:
    -Osvedčenie o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažných činností pre prácu v potravinárstve
    -Zdravotný preukaz
    -Povolenie hygieny
    -Prevádzkový poriadok
    -Nahlásenie prevádzky na ŽÚ
    -Nahlásenie prevádzky na DÚ /toto môže urobiť za Vás ŽÚ, ak to v tlačive poznačíte/
    -Prihlásenie registračky na DÚ
    -Nahlásenie prevádzky na MÚ
    -Nahlásenie prevádzkových hodín na MÚ
    -Prihlásenie sa na odpad na MÚ
    S hygienou sme to mali komplikovanejšie, lebo bufet bol v rizikovom prostredí v nemocnici, ale to čo nám povedali, to sme urobili a povolenie bolo bez problémov.
    Pre nás bola táto rada nad zlato: Ak by Vám chceli dať podmienku, že zásobovanie musí byť iným vchodom do bufetu ako je vchod pre zákazníkov, dajte si do prevádzkového poriadku a do zápisnice pri obhliadke priestorov s hygieničkami, že zásobovanie sa bude uskutočňovať v čase pred otvorením a zatvorením bufetu.
    A už len mať, len veľmi veľa zákazníkov. Nech sa darí

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ako som písala:
    Čo sa týka balených potravín, malého bufetíku bez stoličiek, tak jednoduchšie to už nemôžeš mať.
    Stačí Ti prevádzkový poriadok.
    tu som nejaký pridala, ten by mal úplne postačovať. Trošku si ho prispôsob.
    http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-...i-a-haccp.html
    neviem či už máš živnosť, ak nie tak tú treba vybaviť, nejakú nájomnú zmluvu, a tú potom zaniesť na hygienu s prev. poriadkom.
    pozri aj
    http://www.porada.sk/t24670-zaciatok...za-krokom.html
    len teraz na OU Ti vybavia toho viac.

    Radolus je offline (nepripojený) Radolus

    Radolus
    Ďakujem za rady.

    Dnes som pobehal čo sa dalo , ale zisťil som že potrebujem skúšku odbornej spôsobilosti potravín v Nitre na RUVZNR a ďalší termín je najskôr v Marci aj to nevedeli či sa tam dostanem lebo ževraj je veľký záujem o to.



    Takže teraz posielam žiadosť na RUVZNR a budem čakať čo a ako.Medzi tým si povybavujem miestnosť tam mi na RUVZNR hovorili že potrebujem umyvadlo + záchod ale ten môže byť vo firme ale musí byť označený že je iba pre mňa.

    Poprosil by som o nejakú radu ohľadne chladiacich boxov kde sa dajú zohnať nejaké použité.Ďalej som počul že Coca Cola mi dodá chladničku keď budem od nich nakupovať nápoje takže o starosť menej.
    Naposledy upravil Radolus : 16.02.11 at 18:01

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    v podstate si treba vydupkat chladnicku aj od cocacoly, aj od dodavatela bagiet, aj od ostatnych...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Radolus Pozri príspevok
    Ďakujem za rady.

    Dnes som pobehal čo sa dalo , ale zisťil som že potrebujem skúšku odbornej spôsobilosti potravín v Nitre na RUVZNR a ďalší termín je najskôr v Marci aj to nevedeli či sa tam dostanem lebo ževraj je veľký záujem o to.



    Takže teraz posielam žiadosť na RUVZNR a budem čakať čo a ako.Medzi tým si povybavujem miestnosť tam mi na RUVZNR hovorili že potrebujem umyvadlo + záchod ale ten môže byť vo firme ale musí byť označený že je iba pre mňa.

    Poprosil by som o nejakú radu ohľadne chladiacich boxov kde sa dajú zohnať nejaké použité.Ďalej som počul že Coca Cola mi dodá chladničku keď budem od nich nakupovať nápoje takže o starosť menej.
    niečo som Ti už písala,
    tu už len doplním. Určite sa dostaneš na rad, podstatné, že si tam evidovaný.
    Potrebuješ prísun teplej vody a záchod, ale stačí ak to má prevádzka kde budeš v nájme a budeš mať od nich papier, potvrdenie, že budeš k nim chodiť aj na wc, a budeš mať prístup k vode.
    Chladnička aj chladiace boxy sa dajú využiť ako píšeš. Treba sa len s firmami dohodnúť o spolupráci a oni Ti zabezpečia ich chladničku, či boxy.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    [QUOTE=Radolus;1657387]Ďakujem za rady.

    Dnes som pobehal čo sa dalo , ale zisťil som že potrebujem skúšku odbornej spôsobilosti potravín v Nitre na RUVZNR a ďalší termín je najskôr v Marci aj to nevedeli či sa tam dostanem lebo ževraj je veľký záujem o to.
    Takže teraz posielam žiadosť na RUVZNR a budem čakať čo a ako.Medzi tým si povybavujem miestnosť tam mi na RUVZNR hovorili že potrebujem umyvadlo + záchod ale ten môže byť vo firme ale musí byť označený že je iba pre mňa.

    U nás v KE, je postačujúce prihlásiť na na kurz a zaplatiť ho, hygiena u nás berie ako že už ho máte, potom len doložíte doklad. No zdravotný preukaz musíte mať ihneď. My sme vodu a aj výlevku museli mať na prevádzke, WC stačilo mať spoločné, no museli sme nalepiť na dvere WC, že WC pre bufet. Ešte ma napadlo, že na dverách smerom von v spodnej časti sme museli mať plech a sieťky na oknách. Ale to Vás budú učiť na tom kurze. Prikladám náš nákres, ktorý sme museli dať na hygienu.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Ešte mi nedá napísať, že keď sme to my pred rokom riešili, veľmi nám pomohli rady od lenkak, hlavne ohľadom prevádzkového poriadku.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Ešte Vám bude treba BOZP+hasičák, pokiaľ to nebude riešiť prenajímateľ priestorov.

    My predávame našu chladiacu vitrínu pultovú 1,7 m, chcela som ju dať na poradu do inzercie, no nedá sa. Ak by ste mali záujem, napíšte.

    Radolus je offline (nepripojený) Radolus

    Radolus
    Prenajímateľ priestorov hovoril že on s tým NECHCE MAŤ NIČ všetko si mám ja zaobstarať.Nájomné budem mať asi zadarmo na budúci týždeň to ideme prerokovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.