Zavrieť

Porady

Čiastočný invalidný dôchodok.

Prosím o radu, kamoška ma pridelený čiastočný inv.dôchodok. Predtým rok bola na PN. Musí sa prihlásiť aj na úrad práce? Má 53 rokov. Dôchodok má na 1 rok.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AMaruš Pozri príspevok
    Prosím o radu, kamoška ma pridelený čiastočný inv.dôchodok. Predtým rok bola na PN. Musí sa prihlásiť aj na úrad práce? Má 53 rokov. Dôchodok má na 1 rok.Ďakujem.
    Ak jej nevznikol nárok na dávku v nezamestnanosti, nemusí byť evidovaná na Urade práce. Platitelom zdr. poistného je štát.

    Treba nahlásiť zmenu platitela poistného (spolu s rozhodnutím o priznaní ID) v príslušnej zdravotnej poisťovni

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak jej nevznikol nárok na dávku v nezamestnanosti, nemusí byť evidovaná na Urade práce. Platitelom zdr. poistného je štát.

    Treba nahlásiť zmenu platitela poistného (spolu s rozhodnutím o priznaní ID) v príslušnej zdravotnej poisťovni
    Na ÚP môže byť evidovaná, nie je to však jej povinnosťou.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zalobaba Pozri príspevok
    Na ÚP môže byť evidovaná, nie je to však jej povinnosťou.
    Netvrdím, že nemôže, ak chce využívať služby zamestnanosti. Ak nemá nárok na dávku v nezamestnanosti, je evidencia zbytočná. Platitelom ZP je štát (aj bez evidencie).

    angela85 je offline (nepripojený) angela85

    angela85
    dobry den, moja mama ma lymsku boreliozu od roku 2008, potom sa jej to zopakovalo este 2x, od vtedy sa jej velmi zhorsil stav, od vtedy mala dve operacie jedneho chodidla, a viac marodi ako je v robote, lebo tam ani poriadne nevie prist. opakovane sa jej z tej boleriozy vracaju zapal spojiviek, co je tiez priznakom boleriozy. teraz znovu marodi od septembra 2011, uz pomaly presla vsetkymi vysetreniami a vpodstate jej nic nezistili, ale cakaju ju dalsie, teraz musela zmenit obvodneho aj neurologa na podnet internej lekarky, ktora jej boreliozu konecne uznala a povedala, ze ju z toho dostane. mama ma 53 rokov a nevie ci sa bude vladat este vratit do roboty, myslite, ze bude mat narok aspon na ciastocny invalidny dochodok? ako ma postupovat?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Angela85,
    na nie každé ochorenie sa dá získať invalidný dôchodok. Teda skúšala som hľadať, ja som nenašla nič, takže podla mna tvoja mamka nárok na ID nemá.
    Skús hľadať sama v zákone 461/2003 Zákon o sociálnom poistení
    je to príloha č. 4. Ak sa tam tvoja mamka nájde, tak môže ísť na SP a spísať žiadosť o ID. Dajú jej papiere, ktoré vypíše jej lekár a potom počká na prehodnotenie zdravotného stavu.

    Čiastočný invalidný dôchodok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.