Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

žena
Ahojte, chcela by som sa opýtať, či môžem zamestnancovi urobiť RZD ak mal PP v roku 2010 u iného zamestnávateľa od 1.1.2010-31.10.2010 a k nám nastúpil 2.11.2010. Čiže 1 deň nemá nikde evidovaný. Za ten 1 deň sa považuje sa dobrovoľne nezamestnaného. Môžem mu urobiť RZD? Mal by mi doložiť nejaké čestné prehlásenie, že ten 1 deň bo dobrovoľne nezamestnaný? A je povinný si podať RZZP ak neprekročil príjem, ale má ten 1 chýbajci deň.
Ďakujem krásne
Dušana
Usporiadat
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Kvaka Pozri príspevok
Pozri si § 46, kde je napísané, že daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy NČZD. Takže ti to automaticky hodí na riadku 54 nulu. Keď podržíš kurzor myšky na riadku 54, tak ti to tam priamo napíše, ako máš riadok vyplňovať.
Ďakujem Kvaka, pozerala som § 46, o tom , že daň sa nevyrubí..... to ale neplatí ak sa daň vyberala zrážkou § 43, odsek 7 zákona, alebo ak sa daň zrážala preddavkovo podľa § 35 zákona, tak a teraz som z toho vedľa, prosím ťa pekne, je danom prípade preplatkom celá daň zrazená podľa § 35 v sume 344,47 €. Podľa toho ak to správne chápem, tak áno. Alebo sa mýlim?
Naposledy upravil Ľaľa : 07.03.11 at 18:53
0 0
dee963 dee963

dee963 je offline (nepripojený) dee963

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa niekto nestretol s tým keď je zamestanec v tomto období len na 60% a pri ročnom zúčtovaní dane mi vymazalo z programu doplatok do minimálnej mzdy a ako mzdu za tento mesiac mi dalo len preplatok na dani ktorý mu vyšiel.. nemal by mať tu 60% mzdu + preplatok na dani? neviem prečo mi to program vyhodil a neviem či to tak ma byť alebo musim niečo manualne dohodiť. Účtujem v oberone.. ďakujem za radu..
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ľaľa Pozri príspevok
Ďakujem Kvaka, pozerala som § 46, o tom , že daň sa nevyrubí..... to ale neplatí ak sa daň vyberala zrážkou § 43, odsek 7 zákona, alebo ak sa daň zrážala preddavkovo podľa § 35 zákona, tak a teraz som z toho vedľa, prosím ťa pekne, je danom prípade preplatkom celá daň zrazená podľa § 35 v sume 344,47 €. Podľa toho ak to správne chápem, tak áno. Alebo sa mýlim?
DRSR niekedy vydalo k ustanoveniu § 46 pokyn, v ktorom je uvedené, že ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, na základe žiadosti zamestnanca vykoná v súlade s § 38 zákona o dani z príjmov ročné zúčtovanie, takto vypočítaná daň sa nepovažuje za vyrubenú. Druhá veta v § 46 znamená, to, že ak platiteľ dane zrazí daňovníkovi daň, alebo zabezpečí daň, alebo vyberie preddavok na daň, musí túto sumu dane odviesť bez ohľadu na jej výšku, to znamená, že aj sumu nižšiu 16,6€.
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Rozumiem tomu správne: ak by bol zamestnanec v danom prípade požiadal zamestnávateľa o ročné zúčtovanie z príjmov zo závislej činnosti , tak vypočítaná daň by bola 13,78 €, zrazené preddavky boli 344,47 a zamestnanec by mal preplatok na dani 330,59 €, ale keďže sa zamestnanec rozhodol podať daňové priznanie tak vypočítaná daň 13,78 € bude zobrazená na riadku 54 daňového priznania typu A v sume 0 €, a zrazené preddavky v sume 344,47 € budú pre zamestnanca preplatkom? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Ľaľa Pozri príspevok
Rozumiem tomu správne: ak by bol zamestnanec v danom prípade požiadal zamestnávateľa o ročné zúčtovanie z príjmov zo závislej činnosti , tak vypočítaná daň by bola 13,78 €, zrazené preddavky boli 344,47 a zamestnanec by mal preplatok na dani 330,59 €, ale keďže sa zamestnanec rozhodol podať daňové priznanie tak vypočítaná daň 13,78 € bude zobrazená na riadku 54 daňového priznania typu A v sume 0 €, a zrazené preddavky v sume 344,47 € budú pre zamestnanca preplatkom? Ďakujem za odpoveď.
Vyriešené. Rozumiem tomu správne.
1 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Ak zamestnanec požiadal o RZD a mal zrážkovú daň, môžem mu urobiť RZD ak ju chce vrátiť?
Takisto ďalší zamestnanci vypísali č. VI., kde vypísali príjem, ale nepriniesli mi doklad? u nás zrážkovú daň nemali.Vďaka
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sonka1 Pozri príspevok
Ak zamestnanec požiadal o RZD a mal zrážkovú daň, môžem mu urobiť RZD ak ju chce vrátiť?
Takisto ďalší zamestnanci vypísali č. VI., kde vypísali príjem, ale nepriniesli mi doklad? u nás zrážkovú daň nemali.Vďaka
K žiadosti musí zamestnanec predložiť všetky doklady. Ak nepredloží, zamestnávateľ mu urobí RZD na základe predložených dokladov. Za správnosť údajov zodpovedá zamestnanec.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať