Zavrieť

Porady

Zrušenie investičného životného poistenia

Dobrý deň,

od marca 2009 mám investičné životné poistenie. Zistila som, že som sa vtedy dosť uponáhľala a je to riadna blbosť, vlastne na nej dosť prerobím, preto ju chcem zrušiť.
Moje otázky znejú:
1. Stačí odoslať písomnú žiadosť o zrušenie poistenia?
2. Nevie mi niekto povedať či sa mi nejaké peniaze vrátia ale nedostanem úplne nič? Už skoro 2 roky tam dávam skoro 40 € mesačne, takže sa tam nazbierala pekná sumička.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Wikina-KE Pozri príspevok
Dobrý deň,

od marca 2009 mám investičné životné poistenie. Zistila som, že som sa vtedy dosť uponáhľala a je to riadna blbosť, vlastne na nej dosť prerobím, preto ju chcem zrušiť.
Moje otázky znejú:
1. Stačí odoslať písomnú žiadosť o zrušenie poistenia?
2. Nevie mi niekto povedať či sa mi nejaké peniaze vrátia ale nedostanem úplne nič? Už skoro 2 roky tam dávam skoro 40 € mesačne, takže sa tam nazbierala pekná sumička.

Vopred ďakujem za odpoveď.
dva roky sú pomerne veľmi krátka doba na to aby si mohla očakávať nejaké peniaze z IŽP späť... ak to chceš zrušiť skôr by som sa zmieril s tým, že tie peniaze sú nenávratne preč...

na zrušenie stačí zaslať písomnú výpoveď do danej poisťovne...

možno čo je na tom pozitívne, je to, že nemusíš dodaňovať daňovú úľavu, ktorú si si uplatnila za roky 2009 a 2010... ak by si zrušila v decembri tak by si musela ešte dodaniť aj vykonaný odpočet...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lumila Lumila

Lumila je offline (nepripojený) Lumila

prečítaj si VPP a taktiež sa informuj v poisťovni aká je momentálne odkupná hodnota. Dva roky je podľa mňa tiež krátka doba, aby si mohla očakávať nejaké peniaze, väčšina poisťovní má v podmienkach odkup až po troch rokoch
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Wikina-KE Pozri príspevok
Dobrý deň,

od marca 2009 mám investičné životné poistenie. Zistila som, že som sa vtedy dosť uponáhľala a je to riadna blbosť, vlastne na nej dosť prerobím, preto ju chcem zrušiť.
Moje otázky znejú:
1. Stačí odoslať písomnú žiadosť o zrušenie poistenia?
2. Nevie mi niekto povedať či sa mi nejaké peniaze vrátia ale nedostanem úplne nič? Už skoro 2 roky tam dávam skoro 40 € mesačne, takže sa tam nazbierala pekná sumička.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Ale koľko by si dostala, keby si náhodou zomrela?
0 0
fabrisia fabrisia

fabrisia je offline (nepripojený) fabrisia

zaleži od poistovne. U nas vyplacame odkupne už po roku s garantovanymi 80%
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

fabrisia Pozri príspevok
zaleži od poistovne. U nas vyplacame odkupne už po roku s garantovanymi 80%
Pri IŽP? To by som dosť pochybovala.Pri IŽP môžu byť garantované len poistné sumy, na ktoré je človek poistený. Výnos investovanej sumy nie je garantovaný. Ak chce niekto garanciu, musí si zvoliť kapitálové živ.poistenie, nie investičné.
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

Ja som uzavrela životné investičné poistenie pre 8 rokmi v Kooperatíve s vkladom 23000 Eur-na horšie časy, lenže vklad sa ročne znižoval o 1800 Eur čo boli poistné a administratívne poplatky ale v akom pomere neviem, lebo taký výpis kde sa peniaze podeli som nedostala, už na rok by som asi doplácala,tak som zrušila poistenie a prišla som o 15000 Eur,
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

znamenie Pozri príspevok
Ja som uzavrela životné investičné poistenie pre 8 rokmi v Kooperatíve s vkladom 23000 Eur-na horšie časy, lenže vklad sa ročne znižoval o 1800 Eur čo boli poistné a administratívne poplatky ale v akom pomere neviem, lebo taký výpis kde sa peniaze podeli som nedostala, už na rok by som asi doplácala,tak som zrušila poistenie a prišla som o 15000 Eur,
Nehnevaj sa,
ale si nečítala čo podpisuješ?
To si chcela mať poistné krytie úplne zadarmo?
Ved aj ked si poistíš auto, tak musíš platiť a ked sa nič nestane tak z poistky nedostaneš späť nič. A tak isto to funguje aj pri poistkách u ludí. Ak sa poistím, a niečo sa mi stane tak dostanem mnohonásobne viac ako som vložil, ak sa mi nič nestane tak nedostanem nič.
A budem to niekomu vyčítať? Predsa nie, ved ma niekto kryl pre prípad niečoho.

Zrejme Ti dotyčný čo Ti robil poistku zle vysvetlil ako to funguje a ty si ostala v tom, že všetko je zadarmo a tvoje peniaze sa Ti budú len zhodnocovať ...
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

No ved to, keby mi povedali že všetky peniaze zožerie poistka a administratíva,za 10 rokov tak určite nedám 25000Eutis.do poistenia,lebo mi o poistenie nešlo, išlo o tú čast investičné životné,pretože mám normálnu poistku pre prípad úrazu a smrti a je tam aj šporiaca čiastka s garantovaným odkupom....teraz som múdra.....Ja len aby si ludia dali pozor a poučili sa z chýb druhých.Má niekto taký prípad, že pri investičnej životnej poistke
neprišiel o peniaze????
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
znamenie Pozri príspevok
No ved to, keby mi povedali že všetky peniaze zožerie poistka a administratíva,za 10 rokov tak určite nedám 25000Eutis.do poistenia,lebo mi o poistenie nešlo, išlo o tú čast investičné životné,pretože mám normálnu poistku pre prípad úrazu a smrti a je tam aj šporiaca čiastka s garantovaným odkupom....teraz som múdra.....Ja len aby si ludia dali pozor a poučili sa z chýb druhých.Má niekto taký prípad, že pri investičnej životnej poistke
neprišiel o peniaze????
ja mam taky pripad, IZP na 10r. 126000skk zaplatenych z toho bolo 18 000skk poistne a zvysok sporiva ciastka, spat po 10r som dostal cca 4700€
bolo to IZP od ceskej poistovne slovensko, neskor to uz prevzali Generali, investovane v podiel.fondoch, pri krize mi poslali upozornenie ze peniaze presuvaju do inych bezpecnejsich fondov. Nie je tam nejaky extremny zisk ,ani taky aky mi pri podpise slubovali ale nie som v minuse a to som rad . Robila mi to maklerka z AFS teraz to je tusim Salve finance
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

Možno lepší makléri ako v kooperatíve, keby som čakala ešte rok,tak by som už doplácala. V investičnom životnom asi nie je šetriaca suma,neviem
lebo žiadny výpis s položkami nemám.A za tie peniaze by som si zaslúžila výpis
s pohybom na účte.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
mne poslali prvy vypis az po dvoch rokoch, potom pravidelne kazdy rok na datum vyrocia poistenia .

V IZP ide hlavne o setrenie ale ktore nie je garantovane.
btw.aj si nieco vyuzila z tvojho poistenia? mala si nejake plnenie?
Nechapem ako si mohla vlozit 25 000€ do takeho produktu.

Slovaci su stale financne negramotni , a toto by sa malo ucit uz na skolach
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

Teraz to nechápem ani ja.
Chcela som niekde investovat peniaze,nemala som
takú predstavu že do poistenia, ale považovala som poistovnu za inštitúciu,ked peniaze ktoré im poskytnem,ak už ked nezhodnotia tak aspon neznehodnotia.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
ale ked uz len vyslovim poistovna co mi to hovori? poistenie tak tam teda nebudem davat peniaze kt.chcem zhodnotit, ale to je uz teraz asi jedno
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

A ked poviem investičné životné, tak myslím na investíciu do budúcnosti.
Myslím, že aj poistovne obchodujú na finačných trhoch.
Je to už jedno, o peniaze som už prišla.
Kooperatíva si na tomto nepodarenom produkte v čase krizy pomohla, lebo viac ludí prišla o peniaze.
0 0
fintrh fintrh

fintrh je offline (nepripojený) fintrh

POZOR NA HALEBRIDGE!!!

UPOZORNENIE CESKEJ NARODNEJ BANKY !!!!

Vzhladom na to, ze táto spoločnost zacala vyvíjať takéto obchodné aktivity uz aj na Slovensku bez oprávnenia Národnej banky Slovenska upozornujem všetkych, ktorých už s podobnými slubmi odkupov poistiek za trojnásobok odkupnej hodnoty oslovili aby si na stránke cnb prečítali upozornenie verejnosti !!!!
0 0
fintrh fintrh

fintrh je offline (nepripojený) fintrh

portál nedovoluje preposlanie priameho linku na upozornenie Ceskej Narodnej Banky na nezákonnú činnosť HALEBRIDGE, preto ako navigáciu uvádzam:

stránka www cnb cz (do medzier doplnte bodky)
na pravo hore rychle hledani - vlozte : halebridge
enter

a vyhlada vam hnde dve upozornenia verejnosti na zavaznu nezakonnu cinnost !!!

NEDAJTE SA NACHYTAT !!!

SPOLOCNOST NEMA NA ZHODNOCOVANIE FINANCNYCH PROSTRIEDKOV VEREJNOSTI OPRAVNENIE NBS !!!!
0 0
fintrh fintrh

fintrh je offline (nepripojený) fintrh

ŽIVOTNE POISTENIE NIE !!!

Transformujte nevýhodné investície do zmyslupného zhodnocovania vašich úspor !!!

pozor pritom na nezákonné aktivity HALEBRIDGE na Slovensku !!!!
0 0
fintrh fintrh

fintrh je offline (nepripojený) fintrh

riziká si ries v krytí poistného rizika (prípadne aj s moznostou výplaty odkupnej hodnoty) a spor vo finančnom nástroji!!!
...ja má skúsenost so Slovakia Finance a som maximálne spokojný !
zrusil som starú poistku, rovnaký šit ako píšeš a nakúpil slovenské dlhopisy - zhodnotenie 6%, dohlad NBS, poistenie rizík a nic mesacne neplatím !!!! super produkt !!!
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

inzeraty davaj tam kam patria
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
tak pre koho to pracujes,?? prezrad
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať