Zavrieť

Porady

Nebezpecny odpad

Musi mat pravnicka osoba zmluvneho partnera na odber nebezpecneho odpadu? Popripade je tam nejaky mnozstevny limit, od ktoreho musi mat zmluvneho partnera? Jedna sa o flase od oleja do tlaciarne, zbytky pouziteho tonera,...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    No pokiaľ prevádzate služby - kde používate nebezpečné látky - napr.oleje mali by ste mať nie len zmluvu s FI ktorá Vám zoberie prázdne nadoby od NL ale aj povolenie na nakladanie s NL a tiež vypracované havarijné plany atď.
    Pýtate sa len tak ako prevencia, alebo už riešite kontrolu zo ŽP?

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Ninna Pozri príspevok
    No pokiaľ prevádzate služby - kde používate nebezpečné látky - napr.oleje mali by ste mať nie len zmluvu s FI ktorá Vám zoberie prázdne nadoby od NL ale aj povolenie na nakladanie s NL a tiež vypracované havarijné plany atď.
    Pýtate sa len tak ako prevencia, alebo už riešite kontrolu zo ŽP?
    Presne ako píšete, je potrebný súhlas na nakladanie s nebezpečnými odpadmi, ktorý vydáva životné prostredie. Potrebné je napísať žiadosť a k nej je potrebné doložiť aj identifikačné listy odpadov a uzatvorenú zmluvu s firmou ktorá Vám odpad odoberá. Doporučujem zájsť na životné prostredie a poradiť sa. Mali sme tento problém vlani, prišla kontrola zo životného prostredia a my sme mali neplatný súhlas zo životného prostredia. Dostali sme pokutu. Obnovuje sa každé tri roky. My sme ho mali už neplatný.
    Prikladám ešte vzor žiadosti:
    http://www.ca.ouzp.sk/dokumenty/07.pdf
    Skús pozrieť aj túto tému:
    http://www.porada.sk/t124020-havarij...ho-odpadu.html
    Naposledy upravil VERONIKA6 : 22.02.11 at 07:13

    aajka je offline (nepripojený) aajka

    aajka
    Zatial sa pytame ako prevenciu. Lebo zakon o odpadoch je dost komplikovany, a neviem v ktorom paragrafe by som to nasla.

    yirina je offline (nepripojený) yirina

    yirina
    Dobry den,
    ako ste tu spominali "suhlas na nakladanie s NO", ze sa ma aktualizovat kazde 3 roky. V zákone 223/2001 v paragrafe 7, bode 6 sa spomina, ze "Platnost suhlasu sa predlzi, a to aj opakovane, ak nedoslo k zmene skutocnosti, ktore su rozhodujuce na vydanie suhlasu, a ak sa ziadost o predlzenie suhlasu doruci prislusnemu organu statnej spravy odpadoveho hospodarstva najneskor tri mesiace pred skoncenim platnosti suhlasu". Co ale robit v takom pripade, ze sme ten termin prepasli. Totizto platnost nakladania s NO sme mali do 30.4.2011. Ako teraz postupovat? Dakujem za pomoc

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Presne ako píšete, je potrebný súhlas na nakladanie s nebezpečnými odpadmi, ktorý vydáva životné prostredie. Potrebné je napísať žiadosť a k nej je potrebné doložiť aj identifikačné listy odpadov a uzatvorenú zmluvu s firmou ktorá Vám odpad odoberá. Doporučujem zájsť na životné prostredie a poradiť sa. Mali sme tento problém vlani, prišla kontrola zo životného prostredia a my sme mali neplatný súhlas zo životného prostredia. Dostali sme pokutu. Obnovuje sa každé tri roky. My sme ho mali už neplatný.
    Prikladám ešte vzor žiadosti:
    http://www.ca.ouzp.sk/dokumenty/07.pdf
    Skús pozrieť aj túto tému:
    http://www.porada.sk/t124020-havarij...ho-odpadu.html
    Čítam si túto tému a nie sú mi celkom jasné veci okolo udelenia súhlasu ŽP. Podľa § 7 zákona 223/2001 v znení neskorších predpisov OÚ ŽP udeľuje súhlas na nakladanie s NO v prípade, ak držiteľ odpadu ročne nakladá v súhrne väčšom ako 100kg NO. A ďalej, Hlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním podáva držiteľ, ak nakladá ročne s viac ako 50kg NO.
    Z toho som nie celkom dobre pochopila, že ak mám ročne napr. 70kg NO, podávam tlačivo „Hlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním ročne do 31.januára, a pri odobratí odpadu oprávnenou organizáciou musím vykonať príslušné hlásenie na obvodný úrad životného prostredia do 10 dní od skončenia mesiaca v ktorom bol vykonaný vývoz, a teda nemusím žiadať ŽP o udelenie súhlasu na nakladanie s NO, pokiaľ neprekročím stanovenú hranicu 100kg? Pripravujem si podklady k návšteve ŽP, a už som z toho jeleň. Ďakujem.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Takýto prípad som riešila aj ja. Kontrola zo životného prostredia nám pri kontrole odpadového hospodárstva pokutu nedala, lebo tiež som sa oháňala zákonom, že do 100 kg nie som povinná mať súhlas od ŽP. Ale ako náhle firma má nebezp. odpad, musí mať vypracovaný plán odpadového hospodárstva /neviem v rýchlosti par./ vybaviť si súhlas ŽP a uzatvoriť zmluvu s firmou, ktorá nám nebezp. odpad odváža. K súhlasu na ŽP prostredie teda musí byť vypracovaný plán odpad. hospodárstva a priložená podípsaná zmluva so spoločnosťou, ktorá nebez. odpad likviduje. V prípade potreby ďalších informácií rada pomôžem.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Zužu Pozri príspevok
    Takýto prípad som riešila aj ja. Kontrola zo životného prostredia nám pri kontrole odpadového hospodárstva pokutu nedala, lebo tiež som sa oháňala zákonom, že do 100 kg nie som povinná mať súhlas od ŽP. Ale ako náhle firma má nebezp. odpad, musí mať vypracovaný plán odpadového hospodárstva /neviem v rýchlosti par./ vybaviť si súhlas ŽP a uzatvoriť zmluvu s firmou, ktorá nám nebezp. odpad odváža. K súhlasu na ŽP prostredie teda musí byť vypracovaný plán odpad. hospodárstva a priložená podípsaná zmluva so spoločnosťou, ktorá nebez. odpad likviduje. V prípade potreby ďalších informácií rada pomôžem.
    Ďakujem. Zatiaľ mám vypracovanú organizačnú smernicu o nakladaní s odpadmi, indentifikačné listy NO, na internete som našla tlačivá Hlásenie o vzniku odpadu, Evidenčný list,Sprievodný list. Zmluvu s firmou, ktorá bude odpad odvážať a likvidovať mám tiež. Mám už aj predpripravenú Žiadosť o udelenie súhlasu na ŽP, momentálne sa trápim s Havarijným plánom pre autoservis, hľadám na internete, a nič neviem nájsť...
    Dobrý deň,Ak nakladáte rpčne viac ako 100 kg nebezpečného odpadu - v tom prípade áno, potrebujete mať zmluvného partnera na odber NO. Lebo ak pôvodca odpadu ročne nakladá v súhrne s väčším množstvom ako 100 kg alebo ak prepravca prepravuje ročne väčšie množstvo ako 100 kg nebezpečných odpadov, je potrebný „Súhlas na nakladanie s nebezpečnými odpadmi“. Pôvodcovia odpadu, ktorým na prevádzke vznikne ročne viac než 1 tona nebezpečných odpadov alebo 10 ton ostatných odpadov, sú podľa § 6 ods.1 zákona 223/2001 o odpadoch povinní vypracovať vlastné programy pôvodcu odpadu , ktoré budú v súlade s Programom odpadového hospodárstva SR.
    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.