Zavrieť

Porady

Otrasná suseda

Dobrý deň, rok bývame v novom byte a rok mi žerie nervy suseda. Je to stará tetka, ktorá býva pod nami a zároveň je domovníčka. Funkcia je len formalitou, lebo vo vchode nerobí okrem ohovárania nič.
Keď sme byt kúpili, išli sme jej ukázať povolenie na prerábanie a bola milučká. Prerábanie trvalo mesiac a robilo sa každý deň len do štvrtej. Prvé dva týždne bola spokojná a potom jej šiblo. Obvinila nás, že je špina, pritom som ja chodila 3x denne zmývať. Potom, že sme pokazili výťah-ten je pokazený vraj od nepamäti a teraz viac nejde ako ide, že sme pokazili bránu- to vraj pohodila kšeft svojej rodine a brána je šmejd, ktorý roky poriadne nefunguje. Vyvrieskala sa na robotníkov, že pília dvere na balkóne. Bola som za ňou, aby mi prišla ukázať tie dvere, lebo sme zatiaľ v byte nemali ani jedny. Odpoveď bola:"to pílili tí, čo prerábajú vedľa."Tak som sa opýtala, prečo prišla vrieskať k nám. Ona:"No, a?"
Nervy majú na ňu všetci, okrem asi troch susediek, ktoré sú s ňou kamarátky.
Po všetkých týchto výmysloch sa zamerala na môjho dvojročného syna. Stačí, že mu spadne autíčko a stará mláti na radiátor ako pominutá. Zastavila ma a povedala mi, že so synom máme niečo robiť, lebo je šibnutý. Vysvetlila som jej, že ho upozorňujeme, aby nedupkal, nebuchol s niečím, ale je to dvojročné dieťa. V našom byte 10 rokov nikto nebýval a ona chce mať naďalej také ticho. Povedala som jej, že ju ľutujem, ale býva v bloku, vo 4-izbovom byte sama a keď sa jej nepáči, tak nech volí iné bývanie.
Uznám, že niekedy dieťa pobehne a v bloku všetko počuť, ale čo mu mám nohy zlomiť. Chodíme k babke, tak nie sme aj pol dňa doma, chodíme vonku na niekoľko hodín. Syn chodí spať o pol siedmej večer a vstáva o siedmej ráno. Večer teda hluk nerobí. Dnes sa potkol a spadol s kolienkami a už treskot - o tretej poobede.
Nad nami bývajú chlapci- 5_ročné dvojčatá. Tí hrajú doma hokej do 10 večer a nikdy by som sa nešla sťažovať. Povedala som jej to, tak mi povedala, že keďže to oni robia nám, tak mi to prikazujeme robiť nášmu synovi, aby ona nemala pokoj. CHORÉ!!!!!!!!!
Vraj aj môj syn skáče ráno z postele. Tak jej vravím, že on spí ešte v postieľke, z ktorej by ťažko vyskočil. Ona:"neverím"
Muž mi vraví, nech sa na ňu ...., ale mňa nenormálne vytáča, že niekto, keď už nevie čo, tak sa ventiluje na dvojročnom dieťati.
Blok vraj mali zatepľovať, ale ona a kámošky, ktoré sú vraj chudery vdovy a to si môžu držať 4-izbové byty, nebudú súhlasiť kvôli bohatým, ktorí si prerábajú byty.
Inak ona nenormálne fajčí. Ide to k nám cez stupačku, cez balkón , okná. Cítime sa ako v krčme. Je to taký alkoholovo- cigaretový smrad. Fajčí aj v spoločných priestoroch. Stará sedí len doma, nanajvýš ide do obchodu s furíčkom, asi po chlast. Raz za čas robí v noci "párty". Neviem si predstaviť, koľko vyfajčí denne, ale susedia vravia, že idú skapať, keď k nej idú, keď niečo potrebujú. Neviem, prečo si zvolili za domovníčku osobu, ktorá nič nerobí a keď k nej človek zazvoní, tak mnohokrát ani neotvorí dvere.
Minule ma zastavila suseda z prízemia s otázkou: "Tak čo, už vám pani K. pripravila"pekné"chvíľky?" Takže okoreňuje život mnohým.
Viem, že ma možno mnohí odsúdite a starej uznáte, že má pravdu, ale bývame v bloku. Naschvál hluk nerobíme, chudáka dvojročného syna pérujeme jedna radosť, aby bol ticho. V predošlom bloku sme mali pod sebou susedu - najväčšiu nerváčku bloku a tá sa ma mnohokrát opýtala, čo sme tak ticho. Boli sme tak isto "hluční", ako teraz. Aj ja mám rodičov, ktorí majú 70 rokov a aj tí nad starou krútia hlavou.
Čo robiť?
Ďakujem
Usporiadat
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

......ze mate taketo problemy v panelaku dokazem pochopit,lebo tam je naozaj pocut vsetko,ale ked vam cez plot na zahrade visi stara,protivna suseda a vykrikuje na miniaturneho pekineza,ze ma zmiznut od jej plota lebo ju rusi tym ako tam beha ( po trave ) a jej tiez nie celkom kompletny manzel vam o 23,00 silnou baterkou svieti zo svojej strechy ( kde sa vo svojom pokrocilom veku vysplhal ) do okien , tak to je uz na zamyslenie.Nehovoriac o tom,ze nam tento " skvely " pan sused vylial cez plot nejaky humus na zahradu a teraz nam asi v metrovom okruhu okolo plota s biedou rastie trava........ nie je nic lepsie ako chytit dobrych susedov.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Žeby sused chcel vidieť niečo, čo už roky nezažil?
Magno, tvoj manžel je mladší, možno aj ty si šikovná a odvážna - požičajte niekde reflektor a oplaťte rovnako
0 0
sheida sheida

sheida je offline (nepripojený) sheida

Ďakujem za reakcie. Ja som s tetkou stále zatiaľ rozprávala so všetkou úctou k nej. Povedala som jej, že syna neustále vedieme k tomu, aby nebúchal, chodil tichšie, ale je to dvojročné dieťa, ktoré nechápe, prečo sa nemá hrať na zemi s autíčkom. Ona na mňa okamžite útočila, že mi mu to prikazujeme, aby ona nemala pokoj. S manželom sme veľmi za dobré susedské vzťahy. Dcéru už máme veľkú a neexistuje, už aj malý, aby sa nepozdravili, nepodržali bránu, výťah... Ale keď na mňa niekto útočí a nijako si nedá vysvetliť, tak bohužiaľ. Tetka má vraj dve dcéry a veľmi živé, ubehané vnúčatá, ale ako je rok dlhý, k nej nechodí nik.
Prerábka bola pred rokom, tak je to už dosť dlho. Vo vchode nemajú vrátane nej prerobený byt len asi traja. Susedia ma aj zastavili, že ako dobre, že sa byt prerábal mesiac. Robotníci robili od 8-16:00, len cez pracovné dni. Chceli sme, aby ľudia, ktorí prídu z roboty, mali pokoj.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
sheida Pozri príspevok
Ďakujem za reakcie. Ja som s tetkou stále zatiaľ rozprávala so všetkou úctou k nej. Povedala som jej, že syna neustále vedieme k tomu, aby nebúchal, chodil tichšie, ale je to dvojročné dieťa, ktoré nechápe, prečo sa nemá hrať na zemi s autíčkom. Ona na mňa okamžite útočila, že mi mu to prikazujeme, aby ona nemala pokoj. S manželom sme veľmi za dobré susedské vzťahy. Dcéru už máme veľkú a neexistuje, už aj malý, aby sa nepozdravili, nepodržali bránu, výťah... Ale keď na mňa niekto útočí a nijako si nedá vysvetliť, tak bohužiaľ. Tetka má vraj dve dcéry a veľmi živé, ubehané vnúčatá, ale ako je rok dlhý, k nej nechodí nik.
Prerábka bola pred rokom, tak je to už dosť dlho. Vo vchode nemajú vrátane nej prerobený byt len asi traja. Susedia ma aj zastavili, že ako dobre, že sa byt prerábal mesiac. Robotníci robili od 8-16:00, len cez pracovné dni. Chceli sme, aby ľudia, ktorí prídu z roboty, mali pokoj.
Nie je v tom tá dlažba alebo plávajúca podlaha ?

Susedkin vnuk sa tiež asi hral s autíčkom, gúľal čosi tvrdého po podlahe... A ten strop sa choval ako ozvučnica repráku a tiež ona nechápala čo mi vadí. A ked nepomohlo moje dohováranie tak som si v rámci zákona párkrát pustil naplno We will rock you od 21.45 do 22.00. Potom asi dala koberce a bol už klídek.
0 0
sheida sheida

sheida je offline (nepripojený) sheida

Plávačku máme, ale je na nej koberec.
Keď sme s ňou hovorili prvýkrát, tak nám rozprávala, ako predošlý majiteľ nášho bytu mal deti a ako tie počula. A to plávačky neexistovali
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

to Livi............. no som si ista,ze taky dobre miereny halogen by ho urcite potesil,len co ak by mi oslepeny spadol do dvora ......
0 0
duggle duggle

duggle je offline (nepripojený) duggle

manželka a matka dvoch detí ...viac
žiaľ susedov si nenavyberáme. a je tá smola že bývame v panelákoch a stretnú sa tu rôzny ľudia. v starom byte pes nad nami močil na balkone a mne to vtedy tieklo na prádlo mohla som sa sťažovať aj na lampárni............
v novom byte máme našťastie o dve poschodia nižšie rodinu ktorá ke´d otvorí dvere tak ide taký stuchnutý smrad že utekám lebo by som sa pred ich dverami povracala. nevetrajú, neperú, ich deti robia stále pred vchodom neporiadok. ale hlavná vec že pani má tituly pred aj za menom..........
no a o prerábaní bytov niečo viem - sused prerábal byt rok!!! neviem či ho dláždil zo zlata, ale bolo pravidelné že o 21tej začal búchať kladivom a najmä tam kde majú deti izbu - po poprosení či by nemohol cez deň nakoľko tam spia malé deti - nám zabuchol dvere pred nosom že ešte nie je nočný kľud...... no a chodbu neumyli nikdy. na vianoce, nový rok pílil , vrtal......už konečne tam bývajú a je kľud.

babka čo býva pod vami nie je zvyknutá na buchot len kľud. žiaľ dieťa sa nedá priviazať a ani mu rozkázať aby bolo ticho. vedľa nás majú malé bábatko stále plače. to im mám isť vynadať? si poviem miláčik maličký asi ťa bolí bruško, alebo mu niečo je. ved za to nemôže.
nad nami je mladý 16 ročný chlapec, sem tam má nahlas hudbu, tiež sa to dá tolerovať kým to nie je každý deň. každý sme boli malý, mladý, budeme starý a prispôsobovať sa okoliu je potrebné. no s niektorými ľudmi sa to nedá. želám pevné nervy
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Sheida, ak nám niekto vedome a cielene robí zle ( všetko mu na nás vadí ), očakáva, že nás tým urazí, rozčúli, nahnevá. A vtedy mu je dobre!!! Čím viac sa bránime, vysvetľujeme a trápime , tým je spokojnejší. Teda ? Nedoprajme mu tú radosť. Nevysvetľovať, nebrániť sa a nereagovať na jeho invektívy. Náš pokoj ho musí odzbrojiť až prestane. No veď nebude mať radosť z vytvorených problémov, lebo žiadne nevzniknú.
4 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Riešenie sporu typu pozvať susedku na kávičku a hodiť reč je trochu naivné. Toto nefunguje alebo, ak tak len výnimočne pretože sme rôzne povahy a osobnostné typy, ktoré nemusia nájsť spoločné témy. Navyše ak je takto problémový sused(a) zvyčajne trpí nejakou traumou alebo poruchou, alebo má inú príčinu prečo obťažuje nad rámec svoje najbližšie okolie napr. trieskaním na radiátor obťažuje všetkých na danej stúpačke. Siliť takéto stretnutie nemá význam.
Tu univerzálna rada neexistuje. Do istej miery sa dajú tieto útoky ignorovať, u nás trieskanie na radiátor vyriešili ďalší susedia, kt. susedu "dôrazne" upozornili. Ak sa vec nevyrieši ignorovaním, odporučil by som dôrazné upozornenie verbálne a podľa možnosti bez svedkov, potom existujú aj právne kroky, tie však sú zdĺhavé a neúčinné. No a konečné riešenie je len odsťahovať sa. Ja som tak urobil hlavne kvôli manželke, tá sa veľmi trápila (problém podobný ako zadávateľka). Dnes máme zlatých susedov, síce na kávičku nechodíme, ale zato sa vždy pozdravíme a občas hodíme reč a pošomreme na politiku
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

To je problém obytných domov všade. Zvyšuje sa to pokládkou podláh. Ale dvojročné dieťa určite nerobí hluk, ktorý je až taký, že by sa musela sťažovať na hlučnosť. Nejedná sa ani o rušenie nočného kludu.
Ja sama som si dala na trop nalepiť polystarénové kocky, lebo keď suseda po výmene podlahy chodila po byte v topánkach, strašne sa to ozývalo. Teraz mám pokoj. Ešte je tu aj také riešenie, nech si dá do uší štople.
Je to kruté ale aj to je riešenie.
Bohužiaľ táto suseda bude asi s tých, ktorým vadí všetko.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja by som skôr videl riešenie v návrate do minulosti a zastrelení vynálezcu plávajúcich podláh a aj panelákov.
A že sa nedá slušne prerobiť byt, nuž my sme tiež prerobili a sused podo mnou sa ma raz pýtal, že kedy budeme aj my prerábať, pretože už skoro všetci majú. Povedal som mu, že už máme, nechcel veriť. Hold treba brať ohľad na okolie, lebo nečiň iným to, čo nechceš aby činili tebe.

Beriem späť to zastrelenie, lebo niekto to chápe zle, opravujem, dať vystreliť na mesiac, tam by sa ten zvuk nešíril tak dobre.
Naposledy upravil Gapo : 22.02.11 at 17:12
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kto nevie zit spolu s ludmi, nech si kupi dom na samote- to som povedala aj susedovi pod nami, ktory sa stazoval, ze nam huci pocitac-)
0 0
sheida sheida

sheida je offline (nepripojený) sheida

Na kávičku by som túto pani určite nepozvala. Mňa tá situácia strašne, strašne mrzí. Ja nie som typ, ktorý sa vie hádať. A tiež, aby niekto označil môjho syna za nenormálneho, tak to je vrchol.
Keď tak porozmýšľam, tak daná pani prišla do konfliktu s toľkými obyvateľmi, že to by na káve bola u niekoho každý deň.
Už som si povedala, že sa nebudem trápiť,mám dosť iného a nebudem riešiť komplexy nejakej .....
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Ja sa vôbec čudujem, že tú starú vraždu riešite. A synka netreba napomínať, je to dieťa a šantiť musí. Samozrejme v rámci normy. Ja by som takú susedu určite odignoroval. A určite by som ju napomenul ohľadom jej fajčenia v spoločných priestoroch.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sito Pozri príspevok
Fakt, prečo robí domovníčku???
Vieš s takými to je ťažko. Asi budeš musieť len počkať, kým ju ...
Ani nie ...stačí len schôdzu zvolať...rýchly proces by to nabralo ...
Petra Nová Pozri príspevok
Gapo, súhlasím s Tebou. Po niektorých posledných príspevkoch som mala pocit, akoby ich nepísali dospelí ľudia.

Nemám nič proti "kultu dieťaťa", ale aj dieťa treba viesť k tomu, že okrem rodičov žije aj s ďalšími ľuďmi. Nikdy nezabudnem na otrasný zážitok, keď v trolejbuse nechcelo dieťa pustiť sadnúť dedka, ledva stojaceho, na vedľa neho volné miesto. A samozrejme, matku ani nenapadlo niečo s tým urobiť.
No hej ...ale kto , keď v škole všetko nestíhajú a rodičia na to bobek kladú ...???
Oliwa Pozri príspevok
Keď to nejde so susedou po zlom, skús po dobrom...
Pozvi ju na kávu a ponúkni domácim zákuskom v čase, keď vieš, že tí dvaja šarvanci nad Vami veselo žijú ... A Tvoj malý sa Vám počas návštevy môže pekne hrať pri nohách napr. s Legom - to je nehlučné...
A navrhni susede, že ste s manželom rozmýšľali nad utužovaním susedských vzťahov a dospeli ste k názoru - že jej ponúknete výmenu svojho bytu za jej...
Ak tí šarvanci nad Vami budú dosť hluční, mohla by oceniť ticho a pokoj Tvojej domácnosti, chuť koláča i vôňu kávy - a dať Vám navždy pokoj...
Čo Ty vieš, čo ju kvári? Má deti, vnúčatá? Chodia ju navštevovať? Možno je nešťastná, opustená a jednoducho žiarli na Tvojho malého, lebo nemá pri sebe vlastné vnúčatá... Je to síce len hypotéza, ale nedá sa vylúčiť...
Aj to som onehdá zrobil ...v byte pod nami býva mladšia ako som ja ...jedna dcéra 15 a druhá cca 11 rokov ...
Svojho času basket okolo 23,00 sa hral v detskej ...
Minule zasa bol žúr ...mladá pani si užívala ...bol som upozorniť , otvoril mi " návštevník " ...mal šťastie , že bol slušný ...
O týždeň znova žúrka .....zasa avízo ...
O dva týždne detto ....no to už som sa neunúval ani po schodoch ísť ...radšej som na obvod zavolal ...do 5 minút prišli chlapci ...do rána bol kľud ...
verkaz Pozri príspevok
To je problém obytných domov všade. Zvyšuje sa to pokládkou podláh. Ale dvojročné dieťa určite nerobí hluk, ktorý je až taký, že by sa musela sťažovať na hlučnosť. Nejedná sa ani o rušenie nočného kludu.
Jednoznačne ...
harleydavidson Pozri príspevok
Ja sa vôbec čudujem, že tú starú vraždu riešite. A synka netreba napomínať, je to dieťa a šantiť musí. Samozrejme v rámci normy. Ja by som takú susedu určite odignoroval. A určite by som ju napomenul ohľadom jej fajčenia v spoločných priestoroch.
...trochu by som ale aj oponoval ...
Nik nevie , nik nemôže posúdiť , čo všetko je za tým ...
Aj mne vadí hluk , nevravím ...mám svoje problémy , dôvody ...no na druhej strane som si teraz napríklad pustil na plné pecky ...a štve niekoho ????
Mňa nie , mám na háku ....

2 0
sorrceress sorrceress

sorrceress je offline (nepripojený) sorrceress

uplne obyčajna žena použijem výraz z jednej tv show ktorý sa mi hrozne páči "z ludu" momentálne na materskej ...viac
vieš najlepšia obrana je utok len na to niektorý ludia nemaju žaludok
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Návrh pre sheidu: riešenie problému - zaplatenie rekreačného pobytu a zakúpenie jednosmernej letenky - smer Lýbia. Tam môže vrieskať a rozčulovať sa, čo jej bude hrdlo ráčiť. Možno nas***e aj nejakého Kaddáfiho a potom už bude navždy pokoj.
A potom nasadiť masku smutnej tváre: Taká mila suseda, mala som ju "rada", veď aj ten výlet som jej zaplatila .
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Juraj, super muzika mimochodom...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja by som Ti zabúchala, aby si to dal hlasnejšie.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Sheida skutočne sa s tým netráp a už vôbec nie svojho syna. My sme to mali obdobné a zistili sme, že čím viac si slušnejšia a ústretovejšia tým je to horšie. A čím viac budeš vysvetľovať, tým viac hádok bude vyvolávať. V tomto prípade môžem potvrdiť vlastnú skúsenosť - úplnú ignoráciu. Chvíľu to potrvá, ale ako už bolo povedané, ono ju to prejde, keď bude vidieť že sa jej správanie míňa účinkom. Vydrž, Ty to dokážeš. :-)

P.S. A potom sa starí čudujú, že prečo slušnosť mladí nepoznajú. Lebo sa tým nič nevyrieši.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať