Zavrieť

Porady

TRPNUTIE RÚK

komunikatívna
prosím o radu. Známa robí v kuchyni, napr. čistí zemiaky, máča sa vo vode a podobne. V poslednej dobe jej strašne opúchajú ruky, ale najhoršie je, že v noci nemôže ani spať čo ju strašne bolia a tŕpnu. Skúšala rôzne bylinky, gely napr. Ibalgin a iné, rôzne zábaly octové, bylinné, vie niekto poradiť niečo účinné? Bola by som vďačná.
Usporiadat
mucko mucko

mucko je offline (nepripojený) mucko

Trpnutie ruk moze zapricinit vela spustacov chorob,treba zachytit pricinu,nakolko zdroj nie je znamy,treba precistit organizmus.
Pozrite si stranku www.kurtulikova.szm.sk,byliny INTRA,je to skutocne vyborny produkt,15 r.skusenosti.
0 0
bambulka94 bambulka94

bambulka94 je offline (nepripojený) bambulka94

Zdravím, prosím vás o radu. Moja mamina pracuje pri výdaji obedov. často umýva riad a pod. V posledných dňoch pociťuje strašnú bolesť v pravej ruke. Ruka ju neboli počas dňa, ba naopak v noci sa budí kvôli neznesiteľnej bolesti. Tiež si necíti končeky prstov na oboch rukách. Cíti iba tzv.mravčanie( neviem ako to pomenovať) Poraďte mi prosím naakého lekára sa s tým treba obrátiť. Vopred Vám ďakujem
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Ja by som išla ku obvodnému lekárovi. Takéto problémy rieši ortopéd, alebo neurológ. Mamina nemá aj problémy s chrbticou?
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Príčin nočného tŕpnutia rúk môže byť mnoho. Začala by som kompletným interným vyšetrením. Nedoporučuje sa užívať lieky na tlmenie príznakov, lebo môžu zakryť vývoj choroby.
Dôležité je zistiť príčinu a nie kompenzovať následky.
Možnou príčinou môže byť spomínaná chrbtica, endokrinologické problémy, syndróm karpálneho tunela, borelióza, autoimunitné ochorenie nervov ... Mnohé sa dajú vylúčiť jednoduchým odberom krvi.
0 0
pachola pachola

pachola je offline (nepripojený) pachola

mala som takýto problém,pokazila sa mi práčka a bolo treba plákať v studenej vode nevedela som kde ruky položiť od bolesti,potom som si urobila masť 1 alpa,100 g bravčovej masti a 1 cibula spolu rozmixovať a po pár dňoch bolo po probléme
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Mne tiež tŕpnu ruky a idem na operáciu karpálneho tunela, aj keď neurológ a aj chirurg sú skeptický. Lenže ortopéd tvrdí, že to z tej zdemolovanej chrbtice nie je. Tak skúsim operáciu a uvidím. Tŕpnu mi ruky aj cez deň aj cez noc.
0 0
alazan alazan

alazan je offline (nepripojený) alazan

Moja mama mala tieto problemy cca pred 30 rokmi - tiez po umyvani v studenej vode, alebo plachani pradla v studenej vode - ked bola pokazena pracka... a doktor jej povedal, ze je to nervova reuma... neviem kam pokrocila veda doteraz, ale vtedy jej predpisal injekcie, ale uz si nepamäta ake... a casom to akosi ustupilo, ale samozrejme si zacala davat pozor na teplotu vody a podla moznosti obmedzovala nutnost takychto prac ich presunom na mna - a to som bola dost mala - ale ked som videla ako naozaj nevie kam by skocila od bolesti... tak radsej som to robila ja...
0 0
severka1 severka1

severka1 je offline (nepripojený) severka1

moja znama to mala tiez ruky jej opuchli a koza sa jej zlupovala bolo to hrozne pracovala v kuchyni, varila, umyvala riad, atd. maslim ze je to alergia, pomohla jej mast z rakuska bohuzial neviem ako sa volala, mozno by trebalo ist do lekarni v rakusku ukazat to, niekedy je to ucinne, mam s tym skusenosti, trpenie ruk to moze byt nieco aj s krvnym obehom, mavam to tiez, mozno aj tlak
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Mala som podobné problémy... Obvodný lekár ma doporučil na chirurgiu. Chirurg mi dal ruku do sádry, ale nepomohlo. Poslali ma teda na neurológiu, kde som absolvovala kopec rôznych vyšetrení a užívala rôzne lieky, ale nepomohlo. To som behala po lekároch už pol roka! Nakoniec ma poslali k reumatologičke, ktorá zistila, že mám artritídu. Nasadila mi lieky, ktoré konečne pomohli. Síce ich musím užívať dlhodobo, ale moje problémy ustúpili...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

jaja99 Pozri príspevok
Príčin nočného tŕpnutia rúk môže byť mnoho. Začala by som kompletným interným vyšetrením. Nedoporučuje sa užívať lieky na tlmenie príznakov, lebo môžu zakryť vývoj choroby.
Dôležité je zistiť príčinu a nie kompenzovať následky.
Možnou príčinou môže byť spomínaná chrbtica, endokrinologické problémy, syndróm karpálneho tunela, borelióza, autoimunitné ochorenie nervov ... Mnohé sa dajú vylúčiť jednoduchým odberom krvi.
Tiež sa prikláňam ku karpálnemu syndrómu.
Syndróm karpálneho tunela je vlastne laicky povedané zanesenie tunela, ktorý prechádza kĺbom ruky. Týmto tunelom prechádzajú šľachy a nerv, prenášajúci vzruchy z mozgu do ruky. Týmto problémom poväčšine trpia ženy. Dôvodom pre vznik tohto ochorenia je manuálna práca, ktorá hlavne zaťažuje kĺby ruky – extrémne pohyby. Taktiež ľudí, ktorí pracujú s počítačom. Ďalšou rizikovou skupinou sú ľudia s nadváhou, diabetici, ľudia trpiaci dnou, ďalej pri zníženej funkcii štítnej žľazy, môže vzniknúť taktiež pri zápaloch poraneniach kĺbu a v neposlednej rade aj v tehotenstve, ale tu sa to zvyčajne po pôrode upraví.
Zvyčajne sa človek prebudí ráno a má pocit, že ruky ostali akoby zaspaté, pri pohybe vzniká potom akoby mravčenie, tento pocit je najsilnejší v palci, ukazováku, v strednom prste a polovici prstenníku. Bolesti a mravčenie môže vyžarovať v noci. Človek začína mať problémy s jemnou motorikou – šitie, zapínanie gombíkov, postupne začínajú z ruky vypadávať predmety.
Tu je naozaj dôležité navštíviť neurológa, ten sa najprv popýta na celkovú anamnézu a podľa toho vyšle pacienta na „elektromyelograf „ pri ňom sa vlastne meria rýchlosť vodivosti nervu a potom sa vyhodnotí.
S týmto ochorením sa netreba zahrávať v prvopočiatku, pokým nie sú výrazné neurologické zmeny, lekár predpíše dlahu predlaktia a ruka/ruky bi mali byť v kľude a 2 – 3 injekcie anestetika s kortizónom. Ak po konzervatívnej liečbe nepríde k zlepšeniu, tak prichádza na rad operácia. Operácia – malý zákrok môže byť v celkovej alebo lokálnej anestézii. Prognóza uzdravenia je tu veľmi dobrá 80-90%. Takže hlavne neodkladať same sa to nespraví. Lekár už zistí z čoho to je.
0 0
SOSO82 SOSO82

SOSO82 je offline (nepripojený) SOSO82

ahojte, ja som v druhom mesiaci tehotenstva a tiež ma začalo trápiť stŕpanie oboch rúk,najmä ráno sa vždy na to prebudím ale dnes to mám už celý deň a som z toho zúfalá,predtým som nikdy také problémy nemala a nerozumiem,či to nejako súvisí s tehotenstvom...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
DANUS Pozri príspevok
prosím o radu. Známa robí v kuchyni, napr. čistí zemiaky, máča sa vo vode a podobne. V poslednej dobe jej strašne opúchajú ruky, ale najhoršie je, že v noci nemôže ani spať čo ju strašne bolia a tŕpnu. Skúšala rôzne bylinky, gely napr. Ibalgin a iné, rôzne zábaly octové, bylinné, vie niekto poradiť niečo účinné? Bola by som vďačná.
to môže byť aj od chrbtice krčnej.moja teta to iste mala išla potom na operaciu niečo mala s nervami.chod lekarke a ona ti poradi viac.neodporúčam to riešiť bylinkami a podobnými vecami.môže to len viac uškodiť ako pomôcť
0 0
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

SOSO82 Pozri príspevok
ahojte, ja som v druhom mesiaci tehotenstva a tiež ma začalo trápiť stŕpanie oboch rúk,najmä ráno sa vždy na to prebudím ale dnes to mám už celý deň a som z toho zúfalá,predtým som nikdy také problémy nemala a nerozumiem,či to nejako súvisí s tehotenstvom...

Tiež mi počas tehotenstva tŕpli ruky,lekár mi povedal,že dieťatko je veľké a tlačí na chrbticu a niektoré nervy,pomáha vraj magnézium,len ja ho brať nemôžem.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
SOSO82 Pozri príspevok
ahojte, ja som v druhom mesiaci tehotenstva a tiež ma začalo trápiť stŕpanie oboch rúk,najmä ráno sa vždy na to prebudím ale dnes to mám už celý deň a som z toho zúfalá,predtým som nikdy také problémy nemala a nerozumiem,či to nejako súvisí s tehotenstvom...
Môj názor je tiež , že to je spôsobené tehotenstvom. Ja som mala skoro celé tehotenstvo upchatý nos, stále sa mi v členku vymkla noha a padala som na zem a navyše ešte som posledný mesiac na jedno ucho prestala počuť. Pôrodom všetko prešlo. Skús ísť k lekárovi...čo na to povie.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
SOSO82 Pozri príspevok
ahojte, ja som v druhom mesiaci tehotenstva a tiež ma začalo trápiť stŕpanie oboch rúk,najmä ráno sa vždy na to prebudím ale dnes to mám už celý deň a som z toho zúfalá,predtým som nikdy také problémy nemala a nerozumiem,či to nejako súvisí s tehotenstvom...
SOSO mňa tiež (tak ako je nižšie napísané) napadlo magnézium ako prvá pomoc. Tiež som začala mať problémy prejavujúce sa tŕpnutím a kŕčmi svalstva. Dávam ich do spojitosti s hormonálnou antikoncepciou, lebo tie hormóny dávajú zabrať takmer tak ako tehotnej. Upravila som si hormonálny systém (jeho výkyvy) a preventívne beriem magnézium. Skús tiež magnézium, najlepšie je samozrejme v prírodnej forme - sušené marhule, semienka, orechy atď.
Naposledy upravil motylik7 : 17.07.08 at 10:34
0 0
rizko rizko

rizko je offline (nepripojený) rizko

KeĎ bylinky a gely nepomáhajú tak treba zájsť k neurológovi, ten snáď včas zistí príčinu. Nechcem strašiť, ale aj sestre tŕpli ruky, brala to na ľahkú váhu, k neurológovi sa dostala až keď jej ochrnuli končatiny, operovali ju, ale už sa je nepodarilo zachrániť, mala nádor na mieche a 44 rokov. Zomrela pred mesiacom...
0 0
mirka1234 mirka1234

mirka1234 je offline (nepripojený) mirka1234

ahoj, moja sestra mala problemy ako trpnutie koncatin, zavrate, tocila sa jej hlava, bola slaba, nemohla sa casto krat hybat, ziaden lekar v nemocnici nevedel, co jej je boli vsetky testy boli negativne, az jeden lekar v ziline jej pomohol, ak chces kontakt napis mi na email mozno ti pomoze
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať