Zavrieť

Porady

otvorenie kaviarne a príspevok na podnikanie

Zdravim vsetkych.

Vopred sa ospravedlnujem ak som zalozil temu ktora je tu uz mnohokrat,presurfoval som celu poradu ale chcel by som odpoved priamo situ na moju otazku. Ak sa najde niekto ochotny budem velmi vdacny.

Chcel by som si otvorit taku malu kaviarnicku (cca 20 miest na sedenie)

Ako by to prebiehalo? Ked si vybavim dotaciu na urade, je potrebne tu kaviaren aj skutocne dva roky prevadzkovat? mam tym na mysli to ze by som chcel najskor najom podpisat len na tri mesiace (nebude to na urade problem?) a ak po troch mesiacoch zistim ze kaviaren nejde a chcel by som ju zrusit, je to mozne? urad ziada aby som tu kaviaren prevadzkoval alebo si jednoducho len nemozem zrusit zivnost..viem ze urad dava tie prispevky s tym ze clovek bude podnikat, a ja chcem podnikat a samozrejme ze mam vsetko pozistovane a povybavovane,a viem ze pouzitie prispevku budem musiet vydokladovat a samozrejme ze to nebude problem lebo kaviaren skutocne otvorim ak dostanem prispevok. Len ma zaujima co bude v tom pripade ak po troch mesiacoch zistim ze to bol chybny krok? viem ze podnikanie prinasa rizika,zaujima ma proste ze ci som tym prispevkom zaviazany dva roky tu kaviaren prevadzkovat?
Dalsia otazka sa tyka dokladovanie toho prispevku. Niekde som sa docital ze dph nemozem zaratat do dokladovania..znamena to ze ak si nakupim inventar napr za 1000 eur, vydokladuje mi to len 800 eur?
Za dalsie by som chcel konzultovat svoj podnikatelsky plan..mam v plane otvorit kaviaren s peknymi kozenymi kreslami a stolnym futbalom, prip. biliardom.. chcel by som tam mat videoprojektor namiesto tv,kde by sa vlastne premietalo televizne vysielanie.. potrebujem na to nejake specialne povolenie?? pripadne co myslite, budem si moct ten projektor kupit z toho prispevku,alebo je ten prispevok poskytovany iba na veci priamo suvisiace s otvorenim kaviarne?

Su to komplikovane a detailnej otazky ale nikde na nete som nenasiel odpovede tak sa s nadejou obraciam na vas..vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    keď žiadaš o príspevok, tak tam musíš úplne presne napísať, na čo konkrétne tie peniaze použiješ. A aj ich na to naozaj musíš použiť. Môžeš dostať kontrolu a vtedy musíš všetko do posledného centu vydokladovať.
    Ale ked zistíš že ti kaviareň nepôjde, tak síce živnosť nezrušíš ale požiadaš o zmenu podnikatelského zámeru, alebo živnosť zrušíš a vrátiš príspevok...a kedže do zariadenia vrazíš nemalé peniaze, tak kaviareň určite budeš dva roky prevádzkovať

    o účtovaní čítaj aj tu napr...je tu plno príspevkov
    http://www.porada.sk/t91309-p28-dota...epovolene.html
    Naposledy upravil Danielle369 : 26.02.11 at 15:30

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Neviem kde tu je logika..podnikať nebude, odvody platiť bude a ked ukončí živnosť tak vráti príspevok...

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Alexander Repčík Pozri príspevok
    za druhe prispevok nemusis vratit aj ked kaviaren zavries..proste budes dalej platit odvody a veci na ktore si pouzil prispevok ostavajut tebe...mozes snimi robit co chces... ak zivnost zrusis musis vratit alikvotnu ciastku z prispevku cize ak zavries po roku vracias polku prispevku
    Takúto radu som už dlho nečítala.. ked dostane príspevok tak musí dva roky podnikať a nielen platiť odvody.

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    ak ti kaviaren nepojde a zrušiš ju, tak nemusiš vracať príspevok ak nezrušíš aj živnosť, ak by si zrušil živnosť tak príspevok musíš vrátiť. Neviem ako sa rieši zrovna vaš pripad, ze by ste dotaciu minuli v ramci zákona a následne tu prevádzku zrušili, to sa treba spytať na urade prace. Ale v zmluve, ktoru budete podpisovať pre získanie dotácie je uvedené, že peniaze musíte minúť iba na to čo je v podnikateľstom pláne a tú činnosť, na ktorú si dotáciu beriete musíte reálne aj vykonávať, čiže neviem či by im stačilo, ak by ste to vykonávali iba 3 mesiace a potom to zrušili, na to sa treba spytať na urade prace, alebo priamo radšej niekde na ministerstve práce ako takýto prípad posudzujú kontrolori. Veľa šťastia.
    za prve na kaviaren vam prispevok nedaju..mal som podobny plan a na urade ma infromovali ze na veci ako bufet,kaviaren a podobne sa prispevok nedava pokial sa tam nepodava aj varene jedlo..ja som to obisiel tak ze som uvideol ze to bude internetova kaviarten uvideol som ze tam kupim tri pocitace a vraj to uz je mozne schvalit,,,pytali sa ma ci to bude z vacsej casti kaviaren alebo internet...vraj ak internet mozu mi to schvalit...
    za druhe prispevok nemusis vratit aj ked kaviaren zavries..proste budes dalej platit odvody a veci na ktore si pouzil prispevok ostavajut tebe...mozes snimi robit co chces... ak zivnost zrusis musis vratit alikvotnu ciastku z prispevku cize ak zavries po roku vracias polku prispevku
    zhodou nahod som aj dneska bol na UP a pytal som sa co ak mi podnikatelsky zamer nevyjde a podnik budem musiet zavriet..odpoved bola ze nic pokial neukoncim zivnost proste nadalej platim odvody to je setko,,ked zivnost ukoncim vraciam peniaze

    otvorenie kaviarne a príspevok na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.