Zavrieť

Porady

ako dať dolu prilepený rýchloobväz na rane?

včera som sa porezala a dala som si tam rýchloobväz ale dnes ani po 2hod. močení nejde dolu čo robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    má pravdu misoft, jedine rýchlo strhnúť poprípade skús si niekde rožtek uvolniť a lekárenským alkoholom vatičkou odmáčať lepidlo. Ale mám vážne otázku...kde si prosím kúpila rýchloobväz, čo sa ani po namáčaní nedá dať doleja mám zlé skúsenosti, že skôr nedržia

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    potri alkoholom rýchloobväz a pojde to dolu... ak nemáš jedine strhnúť.... žiadne močenie neviem v čom ti nepomôže...

    zabka2 je offline (nepripojený) zabka2

    zabka2
    dolu išiel len to čo sa lepí to je dolu ale na rane mám tú časť čo sa dáva na ranu ( s tou vatou alebo čo to tam je) a to mám prilepené a to nejde dolu ň
    časti čo lepili už sú dole ale táto čo "nelepí" čo by nemala lepiť tá sa tam drží

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    zabka2 Pozri príspevok
    dolu išiel len to čo sa lepí to je dolu ale na rane mám tú časť čo sa dáva na ranu ( s tou vatou alebo čo to tam je) a to mám prilepené a to nejde dolu ň
    časti čo lepili už sú dole ale táto čo "nelepí" čo by nemala lepiť tá sa tam drží
    Skús peroxid vodíka - mal by uvoľniť tú zaschnutú ranu s nalepeným tampónom.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zabka2 Pozri príspevok
    včera som sa porezala a dala som si tam rýchloobväz ale dnes ani po 2hod. močení nejde dolu čo robiť?
    Ako buchač napísal, to je prilepené o chrastu. NEdávaj to dole, len to obrež, čo je voľné a prelep znovu. Ak to dáš dole, strhneš aj chrastu a zovu to bude krvácať. Po pár dňoch to opadne s chrastou samé.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zabka2 Pozri príspevok
    včera som sa porezala a dala som si tam rýchloobväz ale dnes ani po 2hod. močení nejde dolu čo robiť?
    misoft Re: ako dať dolu prilepený rýchloobväz na rane?
    Jedine rýchlo .
    ...he ...tak teraz ako ...

    Rýchlo , alebo 2 hodiny močiť ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zabka2 Pozri príspevok
    dolu išiel len to čo sa lepí to je dolu ale na rane mám tú časť čo sa dáva na ranu ( s tou vatou alebo čo to tam je) a to mám prilepené a to nejde dolu ň
    časti čo lepili už sú dole ale táto čo "nelepí" čo by nemala lepiť tá sa tam drží
    Jááááj , dievča ...tak to je už iná káva ...máš smolu ...

    Len dve možnosti sú ...nakoľko sa krv z rany prilepila na tú sterilnú časť a postupne potom zaschla . Voda sa k nej nedostala a ani nedostane ...
    1. Pomaly a veľmi opatrne dávať dole ...
    2. Alebo ten rýchlejší spôsob ...

    Ale oba budú mať za následok to isté , t.j. , že dôjde k narušeniu rany , nič iné ...nič menej , nič viac ...
    Ono bola chyba už hneď na začiatku ...rezné rany sa zalepia alebo ofačujú , to je fakt ...
    No na noc , respektíve , pokiaľ je rana v kľude , tak sa fáče dole dávajú ...to aby rana " dýchala " , vytvorila sa chrasta a tým pádom aj skôr hojenie prebieha ...

    Na doplnenie , niektoré rany sa ani nezašívajú , nie je potrebné ...
    Je jedno akým pričinením vzniknú ...nôž , sekera , strelná rana ...
    Horšie je to ale z hojením rán , ktoré vzniknú pri práci s rybami . Tieto sa neskutočne dlho hoja pôsobením rybaciny , organizmus to nejak blbo znáša .

    Hoj , skúsenosti moje - štichy :
    1 x 2
    1 x 2
    1 x 3
    1 x 3
    1 x 4
    1 x 5
    1 x 5
    1 x 16
    1 x 16
    ...zvyšok sa neráta - nebolo šitie ..............

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.