Zavrieť

Porady

praca pre inu firmu ako je v zmluve

dobry den,
pracujeme vo firme ktora sa zrejme tuneluje a konatelia zalozili dalsiu firmu "xy" v ktorej teraz vykonavame pracovnu cinnost toho isteho charakteru,takze vlaste pracujeme v novej firme ale pracovnu zmluvu mame stale platnu iba s tou predoslou firmou, ktora zrejme pojde do likvidacie. Je to pravne v poriadku ?.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pett Pozri príspevok
    dobry den,
    pracujeme vo firme ktora sa zrejme tuneluje a konatelia zalozili dalsiu firmu "xy" v ktorej teraz vykonavame pracovnu cinnost toho isteho charakteru,takze vlaste pracujeme v novej firme ale pracovnu zmluvu mame stale platnu iba s tou predoslou firmou, ktora zrejme pojde do likvidacie. Je to pravne v poriadku ?.
    Dakujem
    Napísal si veľmi málo informácií. Pokiaľ robíte tú istú prácu, v tom istom meste a a platí Vás ten istý zamestnávateľ, mám za to, že vytvoril ďaľšiu pracovnú prevádzku ten istý zamestnávateľ. Slušnosťou a povinnosťou je Dodatkom k pracovnej zmluve túto prevádzku konkretizovať. Pokiaľ chceš fundovanú odpoveď, daj aj obšírnejšiu otázku.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    rodina1, Mária27, Lubaba, arizona, adi11, Kvaka
    6

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pett Pozri príspevok
    dakujem za odpoved a pre upresnenie dodavam, ze nova firma "xy" pre ktoru teraz pracujeme ma ine ICO aj DRC, predmet prace je ten isty ale mi
    mame pracovnu zmluvu uzatvorenu s povodnou firmou,takze vlastne pracujeme pre ineho zamestnavatela.
    To Teba nemusí trápiť, že majú iné IČO. Do pracovnej zmluvy sa IČO neuvádza.
    Že to je tá istá práca, to si napísal. Počkaj do výplaty, mala by to byť aj tá istá mzda.

    Neodpovedal si na to, či je to v tom istom meste, či sa nezmenilo miesto výkonu do iného mesta. Dodatkom k platnej pracovnej zmluve by mali riešiť prevod kompetencií na iného zamestnávateľa, pričom všetky náležitosti by sa zachovali.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pett Pozri príspevok
    dakujem,
    miesto ani mesto vykonu prace sa nezmenilo iba nazov a sidlo firmy, s tym ze vsetok hmotny majetok (budova, stroje, auta....) su prepisane na novu
    firmu.
    Tak je to v pohode. Zatiaľ Ti nič nehrozí a do budúcnosti, keď budú voliť plynulý prechod na iného zamestnávateľa s rovnakými právami a povinnosťami pre zamestnancov, budú musieť Dodatkom k pracovnej zmluve zmeniť aj zamestnávateľa.

    Pett je offline (nepripojený) Pett

    Pett
    dakujem za odpoved a pre upresnenie dodavam, ze nova firma "xy" pre ktoru teraz pracujeme ma ine ICO aj DRC, predmet prace je ten isty ale mi
    mame pracovnu zmluvu uzatvorenu s povodnou firmou,takze vlastne pracujeme pre ineho zamestnavatela.

    Pett je offline (nepripojený) Pett

    Pett
    dakujem,
    miesto ani mesto vykonu prace sa nezmenilo iba nazov a sidlo firmy, s tym ze vsetok hmotny majetok (budova, stroje, auta....) su prepisane na novu
    firmu.

    praca pre inu firmu ako je v zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.