Zavrieť

Porady

Evidencia na ÚP a dohoda o prac.činnosti

Končí mi podpora v nezamestnanosti a neviem ako to bude teraz.Robila som na dohodu a mohla som popri podpore zarobiť asi 136E v hrubom. Aj naďalej robím na dohodu a neviem-je tu tak isto limit asi 136Eur v hrubom možné zarobiť a zostať evidovaná na ÚP? Ale je to asi tak,že teraz som vyše 2 mesiacov nerobila. Dúfam,že mi bude niekto vedieť poradiť.Ďakujem za vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    latka Pozri príspevok
    Dobrý večer,čo sa týka podpory je jedno či bude dohoda o prac. činnosti alebo dohoda o vykonaní prác? dakujem. Príp. odvolávku na č. paragrafu zákona???
    ak poberáš dávku v nezamestnanosti - je to jedno.

    Ak poberáš dávku v hmotnej núdzi, už to jedno nie je.

    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    psps Pozri príspevok
    Ak má dohodár podpísané vyhlásenie a príjem do 136,- má preddavkovú daň alebo zrážkovú daň. Pýtam sa pre prípad, že by nebola uplatňovaná NZČD.
    U nás sa totiž stala chyba, počítali sme preddavkovú daň a mala byť zrážková. Teraz aby som to nemusela prehadzovať, chcem im dať podpísať vyhlásenie spätne.
    Od 1.1. 2011 sa zo ZČ nestrháva ZD, je už len preddavková daň.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stanka.f. Pozri príspevok
    Končí mi podpora v nezamestnanosti a neviem ako to bude teraz.Robila som na dohodu a mohla som popri podpore zarobiť asi 136E v hrubom. Aj naďalej robím na dohodu a neviem-je tu tak isto limit asi 136Eur v hrubom možné zarobiť a zostať evidovaná na ÚP? Ale je to asi tak,že teraz som vyše 2 mesiacov nerobila. Dúfam,že mi bude niekto vedieť poradiť.Ďakujem za vaše rady.
    tvoj mesačný príjem nesmie prekročiť sumu cca 136€ (v hrubom). Ak máš u zamestnávatela podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, je to suma aj v čistom.

    stanka.f. je offline (nepripojený) stanka.f.

    stanka.f.
    Čo máš na mysli vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov? Veď z dohody sa dane platiť musia. Alebo sa to dá riešiť až pri daňovom priznaní?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stanka.f. Pozri príspevok
    Čo máš na mysli vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov? Veď z dohody sa dane platiť musia. Alebo sa to dá riešiť až pri daňovom priznaní?
    Ak dohodár nie je starobný alebo výsluhový dôchodca, nemusí platiť preddavky na daň - ak podpíše u zamestnávatela Vyhlásenie ... Môže byť však podpísané len u jedného zamestnávatela (vylučuje súbeh - u ostatných zamestnávatelov, ak ich je viac, sa príjem zdaňuje). V DP si potom uplatní celoročnú NČZD.

    stanka.f. je offline (nepripojený) stanka.f.

    stanka.f.
    Ďakujem o tejto možnosti som nevedela,je to pre mňa veľké plus.Nakoľko teraz iný príjem nebudem mať,každé Euro mesačne poteší.

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    Dobrý večer,čo sa týka podpory je jedno či bude dohoda o prac. činnosti alebo dohoda o vykonaní prác? dakujem. Príp. odvolávku na č. paragrafu zákona???

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak dohodár nie je starobný alebo výsluhový dôchodca, nemusí platiť preddavky na daň - ak podpíše u zamestnávatela Vyhlásenie ... Môže byť však podpísané len u jedného zamestnávatela (vylučuje súbeh - u ostatných zamestnávatelov, ak ich je viac, sa príjem zdaňuje). V DP si potom uplatní celoročnú NČZD.
    Ak má dohodár podpísané vyhlásenie a príjem do 136,- má preddavkovú daň alebo zrážkovú daň. Pýtam sa pre prípad, že by nebola uplatňovaná NZČD.
    U nás sa totiž stala chyba, počítali sme preddavkovú daň a mala byť zrážková. Teraz aby som to nemusela prehadzovať, chcem im dať podpísať vyhlásenie spätne.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Tweety Pozri príspevok
    Od 1.1. 2011 sa zo ZČ nestrháva ZD, je už len preddavková daň.
    To viem, toto sa týka minulého roku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    psps Pozri príspevok
    To viem, toto sa týka minulého roku.
    To som nemohla vedieť, v prísp. to nebolo uvedené. AK mala byť zrazená ZD a nebola, bolo to porušenie Zákona a o dani z príjmu. To ste celý rok neprišli na to, že to robíte chybne?

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Tweety Pozri príspevok
    To som nemohla vedieť, v prísp. to nebolo uvedené. AK mala byť zrazená ZD a nebola, bolo to porušenie Zákona a o dani z príjmu. To ste celý rok neprišli na to, že to robíte chybne?
    Prepáč, vôbec som si to neuvedomila, ja sa stále hrabem v minulom roku. Jednej firme idem robiť hlásenie a majú v tom totálny chaos. Dokonca daň mali zaokrúhľovanú na celé eurá nadol. Na DÚ mi povedali, že to treba celé opraviť a poprehadzovať daň. Len to chcem urobiť čo najmenej bolestivé. Dvaja ľudia mali mať zrážkovú daň, mali ale preddavkovú. Majú už vydané aj potvrdenia a zrejme aj DPFO. neboli dôchodci a boli na ÚP. Tak som rozmýšľala, že im dám podpísať spätne to vyhlásenie a nemusím im nič opravovať, len firme to zaokrúhľovanie. Čo povieš, bolo by to určité východisko? NČZD si určite uplatnili sami v DP.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Čo by ste robili vy? Prehodili preddavkovú daň na zrážkovú daň alebo dať im spätne podpísať vyhlásenie?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ale ak by mali podpísané vyhlásenie, vyšla by im daň v inej sume /nižšia alebo aj žiadna/.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    JarkaL Pozri príspevok
    Ale ak by mali podpísané vyhlásenie, vyšla by im daň v inej sume /nižšia alebo aj žiadna/.
    Ďakujem za odpovede. No nič, idem to urobiť, tak ako by to bolo správne. Nemajú podpísané vyhásenie, tak zrážkovú daň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.