Zavrieť

Porady

účet 428 - poníženie jeho stavu

Dobrý deň, môj problém sa týka účtu 428.
V roku 2009 mala firma X na účte 428 zostatok mínus -1148,08. Dosiahla HV po zdanení +153,15, tento zostatok odpočítala od účtu 428. Zostatok mínus -994,93 ostal v roku 2010 na účete 428.

Ja chcem v roku 2011 rozpustiť túto stratu z minulých rokov. HV po zdanení v roku 2010 je 894,53. Môžem spraviť takéto preučtovania v roku 2011?

r. 2011 - výsledok hospodárenie 701/431 v sume 894,53
- úhrada straty z minulých rokov (doklad protokol o prevode HV a návrh na vysporiadanie HV) 431/428 v sume -994,93.
a teda ostane mi zostatok v roku 2011 na účte 428 už iba -150,93?
Moje vysvetlenie je asi trochu zložité, som začínajúca účtovníčka, ďakujem za každú radu a postreh. Budem rada, keď zareagujete. ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    luciferik85 Pozri príspevok
    Moje vysvetlenie je asi trochu zložité, som začínajúca účtovníčka, ďakujem za každú radu a postreh. Budem rada, keď zareagujete. ĎAKUJEM
    ani nie,že zložité,ale nepochopiteľné.... ak aj v roku 2010 firma dosiahne zisk, nemáš prečo znižovať účet 428, práve naopak- zvýši sa

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No na účet 428 sa neúčtuje strata, ale zisk. Takže HV z r. 2010 je potrebné vysporiadať s účtom 429. Samozrejme predtým opraviť nesprávne zaúčtovanie straty na 428.

    účet 428 - poníženie jeho stavu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.