Zavrieť

Porady

Pokuta z daňového úradu

Vedel by mi niekto pomôcť ako napísť žiadosť o odpustenie pokuty za neskoré odovzdanie hlásení zo ZČ?
Skusil to už niekto ? Ako to správne formulovať a ako sa s toho dostať ?

Ďakujeeeem.
Naposledy upravil dosi : 19.12.05 at 11:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    dosi
    Vedel by mi niekto pomôcť ako napísť žiadosť o odpustenie pokuty za neskoré odovzdanie hlásení zo ZČ?
    Skusil to už niekto ? Ako to správne formulovať a ako sa s toho dostať ?
    A čo chceš uviesť na svoju obranu, aby ti pokutu odpustili ?

    dosi je offline (nepripojený) dosi

    dosi
    Bola som chorá, ale ako SZČO som samozrejme neležala ale pracovala a takto sa mi to vypomstilo.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    dosi
    Hmmmm....že som bola pracovne veľmi zaneprázdnená.....?
    No, neviem, či ti to uznajú ??? :p
    Ale tu prikladám dokument, korým naša firma uspela v odvolaní a pokutu zrušili.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    V prípade, ak si odovzdala hlásenie v lehote, tak máš možnosť to dokázať, ale ak to bolo po termíne, tak "výhovorky" o PN atď DU nezaujímajú.

    Si myslím.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Pokiaľ je mi známe, tak DU to ani nemôže urobiť, pretože § 35 Z o správe daní mu túto povinnosť ukladá...
    Ak daňový subjekt nepredloží v ustanovenej lehote hlásenie alebo prehľad podľa osobitného zákona, správca dane mu uloží pokutu 2 000 Sk; ak hlásenie alebo prehľad daňový subjekt nepredloží ani v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane mu uloží pokutu 4 000 Sk.
    Takže DU nemá na výber. Bolo by iné, keby tam bolo, môže uložiť pokutu. Samozrejme inak je to v prípade, ak DS preukáže, že to odoslal v termíne.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja som prehľad odoslala len o jeden jediný deň neskôr , samozrejme prišla pokuta a nijako sa nedalo uspieť s odvolaním. Porušili sme .... hoci len o jediný deň.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Správca dane uloží pokutu, lebo sa musí držať litery zákona. Na základe odvolania však môže sankciu odpustiť. Na inom mieste som sa tu posťažovala, lebo som dostala pokutu primeškaní o 1 deň. Ale s odvolaním som uspela. Pritom som nemohla dokázať kedy som vlastne hlásenie doručila, nemala som odtlačok DU na kópii ani podací lístok z pošty. DU však nič nešetril. Stačilo moje odvolanie, kde som napísala, že som si zle vyložila zákon, lebo pre mňa text do 30 dní znamenal do konca mesiaca.
    K tomu som si sama napísala na hlásenie dátum 31.1. Odvolanie som poslala obyčajne, teda nemala som ani doklad o podaní odvolania.
    DU o pár dní mi poslal rozhodnutie o odpustení ... akoby čakal len na môj list. A poznám viacerých, ktorým DU sankciu odpustil. Takže sa netreba vzdávať, dá sa obrátiť priamo na správcu, nech poradí, pomôže, aká je šanca získať odpustenie.
    Tak hlavu hore a nejaké odvolanie treba zosmoliť. Ak si bola chorá, možno si nebola PN, koľko peňazí si štátu ušetrila, že si si nenechala vyplácať dávky PN? Ak si brala nemocenskú - koľko príjmov ti uniklo, lebo si nemohla svoju prácu vykonávať? Aj čisto ľudsky napísaná žiadosť môže byť úspešná.
    Naposledy upravil KEJKA : 22.08.07 at 20:45

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    No práve minule nám na školení pani z daňového úradu vysvetlila, že musia dať pokutu , lebo zase pre zmenu úrad poruší zákon. Ale asi je to stále o ľuďoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.