Zavrieť

Porady

sobota/nedela

ja len taku malu otazocku,
zamestnanec pracoval v sobotu a v nedelu, spolu 18 hodin.
som mu to vyratala ako 18 x priemerny hod. zarobok a plus 25% za priplatok nadčas z danej sumy...
je to spravne??
Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stdr je offline (nepripojený) stdr

    stdr
    Ja by som mu vyplatila 18 x hodinovú mzdu /nie priemernú/ + 25% príplatok z priemernej mzdy.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Za 18 odpracovaných hodín má zamestnanec nárok na preplatenie hodinovej tarifnej mzdy (resp. hodinový tarif vyplývajúci z mesačnej mzdy). Nadčasový príplatok zamestnancovi nepatrí, pokiaľ za nadpracované hodiny dostane náhradné voľno.
    Iveta Matlovičová
    stdr
    Ja by som mu vyplatila 18 x hodinovú mzdu /nie priemernú/ + 25% príplatok z priemernej mzdy.
    dokonca, ak máte schválené (v mzdovom poriadku, resp. v obdobnej smernici) vyplácanie príplatkov za sobotu a nedelu, tak aj tie môžu byť vyplatené )

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    mmia
    ja len taku malu otazocku,
    zamestnanec pracoval v sobotu a v nedelu, spolu 18 hodin.
    som mu to vyratala ako 18 x priemerny hod. zarobok a plus 25% za priplatok nadčas z danej sumy...
    je to spravne??
    Ď.
    Skus doplniť o udaje : 18 hod. odprac. v S a N je nad ramec jeho prac. týždňa / teda je to nadčas/ , alebo v rámci jeho prac.týždňa. Bola S alebo N sviatkom alebo nie /v juli, auguste ani sept. sviatok v S a N nebol /. Bolo poskytnuté náhradné voľno za S a N ? Až tak sa bude dať zodpovedať na otázku. Pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.