Zavrieť

Porady

Dobry den, chcela by som poprosit o radu, ako zverejnit vysledky uctovnej zavierky

do obchodneho vestnika? Nasla som tam nasu firmu aj s vysledkami - ale v casti OR - Zbierka listin. Je potrebne aj tak este zvlast oznamit vysledky na obch.vestnik? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kajdzes Pozri príspevok
    do obchodneho vestnika? Nasla som tam nasu firmu aj s vysledkami - ale v casti OR - Zbierka listin. Je potrebne aj tak este zvlast oznamit vysledky na obch.vestnik? Dakujem
    Kuk Zákon o účtovníctve
    §21 Zverejňovanie údajov

    (2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje.28b) Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.

    kajdzes je offline (nepripojený) kajdzes

    kajdzes
    dakujem za info, mna by vsak zaujimalo prakticke riesenie - ci je na to konkretny formular a kde by som ho nasla? dakujem

    Dobry den, chcela by som poprosit o radu, ako zverejnit vysledky uctovnej zavierky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.