Zavrieť

Porady

Aký satelitný komplet ?

Dobrý deň.

Rád by som sa chcel poradiť pre rodičov by som chcel kúpiť satelitný komplet ale neviem sa rozhodnúť . Bude to pre 1 TV a iba základná ponuka programov.

Rozhodujem sa kúpiť komplet v jednom elektrodome kde predávajú komplet lacnejšie 130E ale je tam satelitný prijímač OPTICUM 4060.
alebo
v jednom odchode kde sú na to viac zameraný a je to o trochu drahšie 150E a je tam sat. prijímač OPENSAT 30000CR PVR.

dopočul som sa, ten prvý prijímač ide nejako na Cryptoworks neviem ako to presne funguje ale jeden predavač mi odporučil kúpiť do drahšie a odôvodnil to tým, že to nejako skončí o rok alebo dva a potom budem musieť znovu kúpiť niečo nové a pri tom drahšom by sa to už nemalo stať . Čo je na tom pravdy ?

Ďakujem vopred za rady.


Usporiadat
jurajc jurajc

jurajc je offline (nepripojený) jurajc

"K SD prijímaču kúpiť HD kartu..."
Absolutne suhlasím, mne ale išlo len o prijimač s CI slotom pre modul Irdeto.
Zmena plánu, našiel som Optibox HD skoro za tú istú cenu, SD je teraz pre mňa bezvýznamné...
Dobrý príjem...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

vulxy Pozri príspevok
vdaka ale problem s podobnymi forami je ze nie su zamerane na laikov ako nap. ja. sa v tom nechcem vyznat len pre rodicov nmontovat na strechu nieco aby mohly sledovt oblubenu seherezadu.a nikde nenajdem na fore doporucenie ze napr:kupte si komplet XY za 150€ je to dobra volba za dobry penaz.
vulxy uz si kupil ?
tiez tomu nerozumiem, mame stale satro a dva TV prijimace a neviem co kupit aky komplet..
0 0
ucitel.dotaznik ucitel.dotaznik

ucitel.dotaznik je offline (nepripojený) ucitel.dotaznik

AK mas blizko na ukrainu tak chod tam mas to komplet aj s drziakom a 20m kablu do 50€, ja osobne,kamosi a cela rodina to uz mame vyse dvoch rokov a slape to bez problemov.
PS: aj tak je to vsetko vyrobe v Cine )
0 0
tvr25 tvr25

tvr25 je offline (nepripojený) tvr25

Súhlasím. Z Ukrajiny chodia tie isté mašiny, čo sa predávajú tu za dvojnásobok. Aj keď nemáš záruku, čo naozaj niektorým ľuďom vadí. Plus si treba dať pozor aby mal prijímač funkčnú čítačku kariet. Aktuálne drvivá väčšina predávaných prijímačov má buď univerzálnu čítačku Conax, alebo integrovanú Cryptoworks. Ak chce mať človek istotu, tak nech si vyberie kartu CSlink. Prevádzkovateľ CSlinku garantuje, že nebude meniť kódovanie najbližších 5 rokov. Teda karta zákazníkovi pôjde v bežnom prijímači. Druhá platforma na trhu Skylink aktuálne prechádza na kódovanie Irdeto. Pre laika zakázníka to proste znamená väčšiu investíciu a tým pádom by mal riešiť Skylink len ak má záujem o platené programy. Inak CS link! Tieto dve platformy sú aktuálne jediné, kde sa neplatia mesačné poplatky. Provideri s mesačnými poplatkami ako UPC, Magio alebo DIGI TV, t je už na každom zákazníkovi. Od 9 do 14 eur mesačne je dosť veľa keď si vezmem, že za 114 euro mám vlastný satelitný komplet s kartou, kde natrvalo bez poplatkov sledujem 24 slovenských a českých programov. Bežnému človeku to stačí. Na nete som našiel rôzne ceny. Našiel som aj kompletnú zostavu za 69.90 euro na leopard.sk, sice ponukaju len ročnú kartu, ale pre domácnosť, čo nemá peniaze nazvyš to je super cena. O rok si predplatí kartu natrvalo za 40 euro. Alebo si rovno kúpi zostavu s trvalou kartou za 114 euro.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať