Zavrieť

Porady

OZIS? SLOVGRAM? SOZA?

Ahojte, vie mi niekto poradiť komu a koľko sa má vlastne platiť za prenos hudby v kaviarni? cca 60 m2, kapacita cca 40 miest plus televízor? v minulom roku ma naháňali všetky tri spoločnosti, zaplatila som takmer 300 € spolu. nie je to nezmysel? už mi opäť zaslali faktúry
Naposledy upravil Dav : 18.05.11 at 10:25
Usporiadat
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

ja osobne by som ich poslal do pr...e, neprehravam hudbu autorov, ktorych oni zastupuju...
0 0
anezka.hvozdarova anezka.hvozdarova
prečítala som si tu niekoľko odkazov na túto tému, ale všetci píšu len o SLOVGRAM a SOZA, tým vraj aj tak musím platiť, povedal mi to pán Pienčak zo Slovgramu, ale čo ten OZIS? vraj sú podvodníci, nemajú právo pýtať...
0 0
Origy Origy

Origy je offline (nepripojený) Origy

podvod je už to, že existujú dve firmy (vlastne aj tretia OZIS, o ktorej som ani nepočul) a pýtajú si peniaze za to isté....aj tak by som chcel vidieť, kde končia tie peniaze, neverím že hocjaký, aj najhranejší autor dostáva od nich ročne nejaké peniaze
0 0
luminis luminis

luminis je offline (nepripojený) luminis

SOZA zastupuje autorov hudobných diel
SLOVGRAM zastupuje výkonných umelcov, teda vybera poplatky za ich "performance" nejekého diela

takze tu rozdiel je

co sa tyka OZIS, to je asi nieco podobne ako SLOVGRAM...

no rozhodne by som si od nich pytala mozno zmluvy s konkretnymi umelcami a neplatila za pouzitie jedneho diela 2x
0 0
luminis luminis

luminis je offline (nepripojený) luminis

Origy Pozri príspevok
podvod je už to, že existujú dve firmy (vlastne aj tretia OZIS, o ktorej som ani nepočul) a pýtajú si peniaze za to isté....aj tak by som chcel vidieť, kde končia tie peniaze, neverím že hocjaký, aj najhranejší autor dostáva od nich ročne nejaké peniaze
ale dostava, len tie poplatky co mu za spravu a vyberanie odmien strhnu, su take velke, ze to musi byt fakt hrany autor aby ten prijem aj pocitil..
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

V minulom roku chodili u nás námatkovo po všetkých predajniach aj kaviarňach. Kde počuli zapnuté rádio, tam buď spísali zmluvu na rok podľa m2, alebo pokutu. Ja mám v kaviarni Jukebox, tam platí Soze jeho majiteľ, čo sa panej nechcelo veriť. V druhej kaviarni 80m2 mám dva televízory, za tie som odmietla zaplatiť, tam sa sledujú len športové programy. Za rádio som musela zaplatiť spätne za celý rok 30€, pokuta by vyšla viac. Tento rok mi FA ešte neprišla. Slovgramu neplatím, tí u mňa neboli, nedá sa proti týmto platbám nijako brániť?
0 0
Origy Origy

Origy je offline (nepripojený) Origy

u mňa v predajni textilu bola tiež námatkovo SOZA, a to som ani rádio nemal zapnuté, iba sa pozrel na rádio a povedal, aha tu ho máte, som zo SOZA a tiež chcel dať buď pokutu alebo spísať zmluvu...tento rok mi tiež ešte od nich nič neprišlo a ak ani nepríde, nič nezaplatím
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

Naši šéfovia rozhodli tak, že sme v našich prevádzkach zrušili všetko, lebo nemáme právnu istotu, že neporušujeme zákon, aj keby sme platili všetkým, ktorí sa prihlásia. Stačí, že niekto ďaľší uzavrie zmluvu s nejakým umelcom a môže zasa obchádzať prevádzky a žiadať peniaze.....nebodaj aj s pokutami...

A tá zmluva so Slovgramom je tiež dobrý......že vraj zastupujú "všetkých nezastupovaných výkonných umelcov" to čo je?
Sú to len ďaľší výpalníci, ktorí si chcú odkusnúť z vášho, lebo na to našli nejaký paragraf v blbom zákone.......
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
tiež to tu mam na stole, snažím sa v tom urobiť si poriadok, kto koho zastupuje a za čo sa platí. čo je OZIS ??
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja som to už aj vlani tu chcela rozoberať,ale nejako mi nikto nevedel poradiť. Zatiaľ platíme Slovgram a SOZU,Ozis sá tvárime zatiaľ že sme nič nedostali,takže sme to ani nezaplatili, uvidíme čo bude ďalej. Pre také ubytovacie zariadenia je to hrozná suma. Za I.štvrťrok zaplatili už 1495 €. Pritom tie ubytovacie zariadenia sú využité tak na 30%,ale platiť musíte,ako keby ste mali využitie na 100%.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
ilona Pozri príspevok
Ja som to už aj vlani tu chcela rozoberať,ale nejako mi nikto nevedel poradiť....
... treba sa obrátiť na MK SR, sekciu médií a audiovízií, ktoré vydáva takýmto združeniam "licencie", či sa nejedná o duplicitu vo vyberaní poplatkov; treba si napr. porovnať vydané licencie (na dobu neurčitú !!!!):

http://www.soza.sk/download/OpravnenieMKSR%202007.pdf
http://www.slovgram.sk/down/Slovgram_2007.pdf
http://www.ozis.sk/licencia.php

P.S. ... sú ako cez kopirák a divím sa, že nepribudli ešte ďalší vyberatelia poplatkov...
2 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
ilona Pozri príspevok
Ja som to už aj vlani tu chcela rozoberať,ale nejako mi nikto nevedel poradiť. Zatiaľ platíme Slovgram a SOZU,Ozis sá tvárime zatiaľ že sme nič nedostali,takže sme to ani nezaplatili, uvidíme čo bude ďalej. Pre také ubytovacie zariadenia je to hrozná suma. Za I.štvrťrok zaplatili už 1495 €. Pritom tie ubytovacie zariadenia sú využité tak na 30%,ale platiť musíte,ako keby ste mali využitie na 100%.
prečo nepúšťate hudbu z CD a zahraničných autorov ?
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Púšťame aj z CD a zahraničných autorov,ale v ubytovacom zariadení je povinné mať rádia a televízor,to sú veľké položky a k tomu za každú disco zase obom poplatky.Určite skúsim napísať na MKSR,uvidím ako sa mi k tomu vyjadria,ale možno by bolo dobre keby sme tam skúsili napísať aj viacerí.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Dantess Pozri príspevok
prečo nepúšťate hudbu z CD a zahraničných autorov ?
...a čo by sa zmenilo?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Muška Pozri príspevok
...a čo by sa zmenilo?
lebo tie spoločnosti zastupuju slovenskych autorov ak som dobre pochopil...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Dantess Pozri príspevok
lebo tie spoločnosti zastupuju slovenskych autorov ak som dobre pochopil...
stačí si nalistovať stránky príslušných združení, napr.:

"SOZA vyberá náhrady autorských odmien za výrobu a dovoz nenahratých zvukových a zvukovo – obrazových nosičov ako aj za výrobu a dovoz prístrojov na vyhotovenie zvukových alebo zvukovo – obrazových záznamov.

Ochraňujeme majetkové autorské práva domácich tvorcov a vydavateľov hudobných diel

Na základe zmlúv o zastupovaní autorských práv k hudobným dielam spravujeme majetkové práva domácich autorov a vydavateľov.
....
Ochraňujeme majetkové autorské práva zahraničných tvorcov a vydavateľov hudobných diel

SOZA má uzavretých 59 medzinárodných recipročných zmlúv o vzájomnom zastúpení, na základe ktorých zabezpečuje uplatňovanie práv slovenských hudobných tvorcov vo všetkých krajinách sveta, v ktorých existuje autorsko-právna ochrana. Týmito bilaterálnymi zmluvami s partnerskými ochrannými organizáciami má pokrytý prakticky celý svet. Recipročne SOZA zabezpečuje na území SR uplatňovanie práv zahraničných tvorcov rovnocenne právam domácich autorov."

citované zo: http://soza.sk/index.php?page=mainbr...utop=7&idtop=7
3 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
hmm tak potom to je teda legálne výpalníctvo...
0 0
3biq 3biq

3biq je offline (nepripojený) 3biq

klasický večne pracujúci a naháňajúci sa podnikateľ :) ...viac
V ubytovacom zariadeni ide casto o likvidacne poplatky, to viem z vlastnej skusenosti. TV je na kazdej izbe a z kazdeho chcu rocne platby bez ohladu na to, ze vytazenost izieb je 5-10%. Neprisiel som na ziadny sposob ako obist TV, ale pri hudbe v restauracii, wellness centre, kongresovej miestnosti a bare som s nimi vypiekol az to pekne nebolo Uzavreli sme zmluvu s luxemburskou spolocnostou JAMENDO (najvacsi poskytovatel alternativnej nekomercnej hudby, vsetka hudba je na osobne pouzitie zadarmo a pri verejnom pouziti su poplatky prehladne a pomerne nizke), rocna platba 84€ do 400m2, co nam pekne pokryva cele verejne priestory hotela. Pustame ich hudbu a pri najmensej nezrovnalosti so SOZA-ou alebo SLOVGRAM-om piseme do Jamenda a ich pravnici sa o to dalej staraju bez nasho vedomia. Odporucam vsetkym do hotelov, obchodov, barov, kaviarni - mame na hudbu velmi pozitivne ohlasy, pre ludi je to prijemna zmena voci opocuvanemu radiu. A je to zaroven aj urcita forma boja voci SOZOidnym vypalnickym organizaciam, ktore by som najradsej videl s ich aroganciou na smetisku dejin.
3 0
Bloodymary Bloodymary

Bloodymary je offline (nepripojený) Bloodymary

začínajúca podnikateľka...t.j. chaos sám:-) ...viac
Ja mám len taký malý športový bar s celkovou rozlohou cca 30 m2. Keď som vypočítala, žeby som mala platiť všetkým týmto organizáciám vyšlo mi to na cca 300€ ročne. Mne to príde strašne veľa. Zatiaľ ma kontaktoval len OZIS, ani neviem odkiaľ majú na mňa kontakt.
No ale pokiaľ sa u mňa sledujú len športové programy, týka sa ma to vôbec?( rádio tiež nemám)
Ďakujem za radu:-)
0 0
3biq 3biq

3biq je offline (nepripojený) 3biq

klasický večne pracujúci a naháňajúci sa podnikateľ :) ...viac
Áno, musí sa aj tak. My sme sa na to pýtali, povedali nám, že aj počas hokeja alebo futbalu idú v pozadí pesničky a cez reklamu ide hudba a tým pádom musíme platiť a neexistuje zariadenie (pokiaľ viem) ktoré by mi umožnilo tento obsah zamlčať/vymazať z prenosu. Je to na hlavu, my chceme tiež púšťať MS v hokeji na plátne a kvôli tomu by sme im mali platiť. Rozmýšľam, že sa na to vykašleme a budeme púšťať len interne a verejnosť nepustíme, aby sme si nerobili problémy. Holt už, raz by som mohol celej dedine pustiť hokej na plátno, aby sa ľudia zabavili pri pive a hneď sa tucet pijavíc zjaví ktoré ešte aj vzduch spoplatnia ((
Ide o to, že pokiaľ nevznikne nejaká podnikateľská/hoteliérska iniciatíva proti týmto výpalníkom, nič sa nezmení. Treba sa pozrieť na české stránky OSA a formu ako sa prezentujú oni a na naše, špeciálne SOZA-cke arogantné stránky kde sa len vyhrážajú a ofukujú zákonmi.
Pre nás bolo Jamendo spôsobom ako sa aspoň sčasti týmto organizáciám vysmiať a neplatiť hrozné poplatky, aj keď chápem že Jamendo sa nehodí do každej prevádzky. Inak, koho by Jamendo zaujalo a chcel takto ušetriť na poplatkoch, dnes mi od nich ako zákazníkovi prišiel promokód a tak ktokoľvek po zadaní kódu PRN5952 by mal mať 10% zľavu.
Ale ako vravím, aj keď je Jamendo super, hokej nám neporieši
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať