Zavrieť

Porady

sadenie tují ( thují)

Idem sadiť tuje( thuje), vlastne ich teraz len zháňam - a to tuje smaragdové. dočítala som sa , že sú lepšie tuje v kontajneroch-kochlíkoch, ako kopané. Lebo je menšie riziko poškodenia koreňového systému.
Potrebujem rady, ako ich zasadiť - ale najlepšie presný popis, ako pre blba.t.j.: vykop jamu hlbokú...., tuju ponor na .... hod. do vody, posaď do jamy, prihrň, ......atď. Som síce začiatočník záhradnícky, ale učenlivý , snaživý, a potrebujem od Vás presný technologický postup.
Mooooc ďakovala vopred.
Usporiadat
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

pivko Pozri príspevok
Polské sú najodolnejšie a najlacnejšie 12Zlt/ 50cm .s kvetináčom
Potrebujem na zivý plot nieco zelené, aby zivý plot bol výplňou medzi jednotlivými murovanými stlpikmi, ktoré ešte nie sú vymurované. Nemám s tým skúsenosti, preto potrebujem poradiť aký druh zelene by som potrebovala. Zelen potrebujem vysokú asi 1,5 m - 1,8 m. Kde v POľsku možno kúpiť vhodné dreviny za rozumnú cenu, pretoze ich potrebujem veľa. A aký počet na meter sa vysádza, aby zivý plot bol hustý a nepriechodný, chcem iba živý plot. Ďakujem .
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Este by som prispela malinkou radou. Ja som sadila tujky (vlastne vypestovane) cca 40 cm od seba (chcem mat husty plot) a ked som vykopala taky rigold ako sisima (na obrazkoch), tak na spodok som polozila este take pletivo alebo sietku s malymi ockami ako prevencia pred krtkami...
Lebo aspon mne sa par krat stalo, ze som posadila tujku s peknym korenovym balom a ten krtko sa podryl pod korene a normalne mi tuja vyschla.
Tak ked je tam ta sietka, tak sa blizsie ku korenom nedostane a korene si cez oka v sietke najdu cestu.
0 0
MartinKKo MartinKKo

MartinKKo je offline (nepripojený) MartinKKo

Ahoj, everybody....

Som tu totálny greenhorn, máme nový rodinný domček a pomaly by sme chceli začať skrášľovať ajjeho okolie. Idem sadiť živý plot z Thuje smaragd a teoreticky som pozbieral info, ktoré sa dali. Mám ešte jednu otázočku... Pri "zabahňovaní" vykopanej brázdy a potom zalievaní zasadených thují môžem použiť úplne studenú vodu, alebo treba mať niekde odstatú, aby neutrpeli korienky "tepelný šok"? Ďakujem za odpovede, asi to nebude posledná otázka... )
0 0
pifomanF pifomanF

pifomanF je offline (nepripojený) pifomanF

sisima
sadili sme podla projektu, tam bolo tych 50cm, neviem, ked sa da mensia vzdialenost, co to robi v buducnosti, ked tuje dospeju, ci nie su moc na sebe... kupovali sme v Nowom Targu, normalne sme oslovili jedneho pana na trhu, on nas poslal k sebe domov, ma skolku a tam sme si vybrali, nakupili sme u neho vacsinu rastlin z projektu, u nas by sme sa nedoplatili. niektore rastliny mi aj vykapali, ale do velkej miery aj pre moju vtedy este nevedomost... ale tuje ziju vsetky... a vacsiu cast sme sadili v lete! kupovali sme v kvetinacoch, tie su odolnejsie. ak sa o ne dobre postarate, tak nemozu vykapat, aj ked sa sadia v lete... tuje potrebuju vela vody hlavne na jesen a hlavne potrebuju zavlazovat celu rastlinu pred zimou, nielen ku korenom. ja moc v zahrade nehnojim, preto mi rastli aj dost pomaly, ale teraz ked tak pozeram, tak uz sa asi "zabývali" a zacali rast rychlejsie aj bujnejsie, ale na jesen som vsetko pohnojila jesennym hnojivom, ale len raz.
mam niekde kontakt na toho chlapika, ale to by som vam poslala az zajtra... s poliakmi je to tak, ze maily moc nepouzivaju, a na adresu, kt mi dal, sa mi nic nedalo odoslat, tak som mu poslala fax, alebo telefonovala, on mi poslal ceny a potom sme len dosli a vybrali... mava hocico, co prave leti, alebo naco je akurat sezona...
tuje kupujte v kvetinacoch, to je moja hlavna rada a tusim ste sa este pytali, ano su to smaragdy, ale mam aj zopar inych druhov, samozrejme okrem brabantov, na tie som alergicka, vsade to predavaju, rastie to strasne rychlo, vsetci susedia to maju a strasne semenia, cele su obsypane plodmi, a nepacia sa mi ani tvarom...
u poliaka sa este velmi oplatili japonske javory, je pravda, ze v poslednych rokoch uz zvysil ceny aj on, ale stale je to omnoho lacnejsie, ako u nas... napriklad ovisnuta vrba unho stala 5E a dlanolisty javor vysiel na 15 E, ale asi meter vysoky... atd...

Dakujem velmi pekne za odpoved a ospravedlnujem sa ze reagujem az tak neskoro, ale len teraz som sa prihlasil a kedze mam malo postov,
tak mi tato stranka nedovoli Vam poslat sukromnu spravu.

Mohli by ste mi prosim poslat kontakt (telefon, email, fax, meno adresu) na toho poliaka, kde ste kupovali. Mozem sa spytat
v akom roku ste od neho kupovali a kolko vtedy stali tuje smaragd (a ako vysoke)? Vopred dakujem.
0 0
Lucia Kopčová Lucia Kopčová

Lucia Kopčová je offline (nepripojený) Lucia Kopčová

Prosím pošlete mi kontakt na Poliaka??dakujem lucia email: kopcovalucia@gmail.com
0 0
robino131 robino131

robino131 je offline (nepripojený) robino131

tiez by som poprosil kontak na toho poliaka alebo neakeho v okoli namestova na robino131@post.sk dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať