Zavrieť

Porady

Pohoda - účtovnícky program

Prosím Vás vie mi niekto poradiť, že prečo pri automaticky preklopených výpisoch cez internetbanking do účtovníctva program uvedie zlý kod banky. Namiesto kódov (7500, 1100, 0200...) všade uvádza kód poštovej banky: 6500. Pri tom číslo účtu z ktorého prichádzajú platby je správne. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    účtovníctvo - počiatočné stavy účtov

    jeltur je offline (nepripojený) jeltur

    jeltur
    Výpisy z banky chodia emailom vo formáte DERBY, potom ich uložíme na disku, odtial cez banku - záznam načítame výpisy. Cez hombanking máme nasmerované "cez zložku pre výpisy".

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    hmmm, to je format postovej banky, s tym nemam skusenosti. Na ich stranke maju popis strukturu suboru v tomto formate, tak by som sksusil porovnat udaje v subore ci suhlasia s popisanou strukturou formatu (http://ibpb.pabk.sk/docs/BISvypis2000.pdf).
    V pripade ze je to tam tak ako popisuju, chyba bude asi v pohode , ked mate nastaveny HM Postovej banky. Ak by bol chybny subor, treba napisat do banky a ziadat opravu,, ak je subor OK, napisat do STW, aby urobili opravu v programe (co je moj odhad casovo v nedohladne). a tretia moznost je skusit s a s bankou dohodnut na inom formate, napr ABO
    Eva Póčová
    Prosím Vás, môže mi niekto pomôcť, ako mám zadať základné imanie v sw. "pohoda", keďže som predchádzajúce roky neúčtovala ja? ďakujem
    Eva Póčová
    Ďakujem za radu, ešte by som sa chcela opýtať, všetky počiatočné stavy mám takto zadať, myslím pokladňu, bankový účet atď.? Pýtam sa preto, lebo s pohodu robím prvýkrát, podvojné účtovníctvo tiež prvýkrát, mám pri sebe jednu staršiu pani na koho som si myslela, že sa môžem spoľahnúť, ale za tých pár mesiacov čo sa poznáme viac pomáham ja jej ako opačne a pri tom ona robila účtovníčku celý život a už je v dôchodku. Takže takto som dopadla a ja nemám rada keď robím niečo čomu nerozumiem úplne. Chcem si byť istá, že to dopadne dobre.
    Všetky doklady mám zaúčtované, aj výpisy z účtu len treba zadať počiatočné stavy z minulého obdobia správne. Ďakujem za pomoc.
    Naposledy upravil Eva Póčová : 19.03.11 at 09:44

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Eva Póčová Pozri príspevok
    Ďakujem za radu, ešte by som sa chcela opýtať, všetky počiatočné stavy mám takto zadať, myslím pokladňu, bankový účet atď.? Pýtam sa preto, lebo s pohodu robím prvýkrát, podvojné účtovníctvo tiež prvýkrát, mám pri sebe jednu staršiu pani na koho som sa si myslela, že sa môžem spoľahnúť, ale za tých pár mesiacov čo sa poznáme viac pomáham ja jej ako opačne a pri tom ona robila účtovníčku celý život a už je v dôchodku. Takže takto som dopadla a ja nemám rada keď robím niečo čomu nerozumiem úplne. Chcem si byť istá, že to dopadne dobre. Ďakujem.
    áno. to máš to isté ako keď preberieš po niekom účto a robené bolo v inom softe. nemáš zálohu db, tak všetko pekne do svojho softu musíš ručne natipovať.
    Eva Póčová
    Áno presne to som urobila, prebrala som účtovníctvo, lebo pani nebola spokojná s predchádzajúcou. Neviem ako bude spokojná so mnou??? Prebrala som to preto, lebo moja milá kolegyňa mi povedala, že sa nemám báť všetko mi ukáže, prekontroluje a uzatvoríme rok a teraz 18.3.2011 mi povie, že nevie kde má zadať základné imanie, strašne ma stým nahnevala. Počiatočné stavy pokladne a účtu zadala príjmovým dokladom- bez zaúčtovania. Asi tie mám tiež zadať cez "účtovníctvo-počiatčné stavy účtov" že? Jednoduché účtovníctvo aj mzdy robím už od 2003 a som len vtedy spokojná, keď viem aké číslo čo presne znamená vo výkazoch a vôbec všade na monitore inak to nie som schopná vydať z ruky. A teraz keď som mala niekomu dôverovať takto to dopadla, že mám poriadne nervy. Dúfam že sa mi to podarí nejak uzavrieť. A tento rok všetko presne preštudovať.
    Naposledy upravil Eva Póčová : 19.03.11 at 11:30

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    ... pokladňu nestačí nahrať PPD s typom zaúčtovania BEZ, treba nahodiť aj tie PS, tiež banku..... a cez účtovníctvo - počiatočné stavy účtov - musíš zadať všetky účty, ktoré mali k 31.12. predchádzajúceho obdobia zostatky...

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    aky internet banking? teda pouzivate geminy?alebo si exportujete vypisi priami z web internetbankingu? v akom formate to exportujete/importujete (ABO, gemeni...?)
    ako mate nastaveny homebanking v pohode? Pls, troska viac info

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.