Zavrieť

Porady

Vytvorenie mriežok na obrázku

Dobrý večer, dala som si obrázok do programu word a chcela by som si nanom vytvorit pravidelné kocky aby som si mohla ten obrázok rostrihať na presné kocky. Vedeli by ste mi poradiť ako to mám urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahoj, mozno by som to robila skor v inom programe, ale budiš Word

    Insert - Toolbar - Drawing (v slovencine tipujem nieco na styl: "Vlozit - Nastroje (???) - Kreslenie). Toto ti prida nove "tlacitka" na listu.

    Potom klikni na "Draw" (Kreslenie) a potom "Grid". Tam si nastavis velkost stvorcekov a je tam este checkbox "Display on screen", ten treba zachecknut.

    Toto ti prida grid do wordu. Potom ak mas obraozk pred mriezkou, tak treba dat right-click, a Format Picture - Layout - Behind the text.

    prikladam word, ci si myslela toto.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    martina2310 Pozri príspevok
    a v exceli by som to urobil ako?
    Vyznac si grid v exceli a vloz obrazok do "header/footer". Okraje som nastavila na "nula".

    Pozri si moj xls. ja viem ze vyzera ze tam nic nie je, ale skus dat "print preview" (ukazka pred tlacou) a uvidis tam obrazok...

    thaisk je offline (nepripojený) thaisk

    thaisk
    martina2310 Pozri príspevok
    a v exceli by som to urobil ako?
    Pridám ešte jedno riešenie.
    Využitím funkcie "kreslenie" vytvoríš hocijakú mriežku, ktorú môžeš potom upravovať podľa seba.

    thaisk
    Naposledy upravil thaisk : 13.05.11 at 23:38

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    a v ktorom dalšiom programe by som to ešte mohla spraviť.. lebo napríklad dám si to kreslenie a neviem tam najsť tu mriežku to grid

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    a v exceli by som to urobil ako?

    Vytvorenie mriežok na obrázku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.