Zavrieť

Porady

ktorým smerom sa v IT vydať ? Cisco, programovanie, Oracle, web master atď.

už strašne dlhú dobu sa snažím nájsť nejaký užitočný kurz aby som zvýšil svoje šance súčastnom trhu práce. Usúdil som že asi najlepšou voľbou bude ak sa vydám smerom IT. Som v tomto smere ale úplný nováčik a jediné čo zatiaľ mám je len snaha a chuť sa vzdelávať za účelom možnosti nájdenia lepšieho zamestnania.

Len neviem ktorý smer si v IT vybrať. Preferoval by som taký ktorý nie je až strašne ťažký na naučenie (pretože pravdepodobne sa budem musieť učiť ako samouk vzhľadom na to že niektoré IT kurzy sú nehorázne drahé).

Chcel by som sa spýtať čo by ste mi odporučili kade sa v IT vybrať (môžete mi doporučiť aj niečo mimo IT ak to zvýši nejak signifikantne moje šance na trhu práce)

Doteraz som rozmýšľaľ nad tým že by som si skúsil samoštúdiom spraviť certifikát cisco CCNA. Myslite že je to dobrá voľba a má to cenu sa o to snažiť? .. nerád by som sa učil 1100 stranovú knihu a zaplatil za skúšky a nakoniec by mi to bolo cele naprd rovnako ako moja vysoká škola.
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Tak ho treba vymenit
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Jeho sef je taky isty, takze ten ho nevymeni a my nemame ako.
0 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

Zoltan Miklos Pozri príspevok
predsalen skus sledovat trh prace. ja som bol absolventom stavebnej a zobrali ma za junior testera. uvidis, ze aj motyka obcas vystreli :-)
ehm, to bolo urcitre pred krizou. ja mam IT VS a mal som problem pocas krizy ako absolvent bez praxe nieco najst.


moss.palicka Pozri príspevok
...... CCNA cisco certifikat je naozaj brutalne tazky a drahy (cca 2000EUR) a musi sa obnovovat. Na druhej strane ked ho mas, do tyzdna si zamestnany(no nikto nevie na ako dlho), darmo si expert na cisco a nemas ponatia ako funguju microsoft sluzby...
to nie je pravda. ccna skuska stoji 250 usd+dph-prepocet podla aktualneho kurzu. bol som na nej a uspesne som ju absolvoval. platnost ma 3 roky. a ked budes jelito, tak ti nepomoze ani svatena voda, nie to este papier s napisom cisco.

mozno si ju mylis s kurzom, ktory tolko moze stat....firmy nevedia co si za to pytat. podla mna su to vyhodene peniaze, nakolko cisco mo curricula, v ktorych su aj priklady+ma aj simulator(packet tracer) v ktorom si mozes nasimulovat siet.
ja som chodil na skole aj na ccna akademiu a tam sme si to mohli skusat na skutocnom hardveri.
dufam ze si s ivedomy, ze vsetko co sa tyka cisca je v anglictine.

ked si ho spravis, a budes vediet hovorovo anglicky, tak nemas problem najst pracu....hp, soitron, tsystems,... sice len na support, ale urcite ta vezmu. tam mozes ziskat skusenosti a potom najdes daco lepsie. ja som sa tam o pracu neuchadzal, lebo sa robia aj nocne.
btw v serioznej firme ti nemaju problem certifikaciu preplatit.

inac neviaz sa na 1 oblast. ja robim teraz so sietami, ale kopu veci fusujeme aj do windows serverov a security....u nas su na to oddelenia, co su za to zodpovedny, ale obcas su zaneprazdneny, obcas toto, potom hento, a musime si to spravit sami(pokial to je jednoduche).


Dáša_ Pozri príspevok
čítam vašu diskusiu - mám totiž 10 ročného syna, ktorý sa rozhodol, že bude programátorom. Možno sa to zdá skoro, ale už dlhšie uvažujem, ako ho v tom, čo ho zaujíma podporiť. Zatiaľ sa už druhý rok zabáva s programom SketchUp (tu sú jeho modely http://sketchup.google.com/3dwarehou...Ead%C3%A1vanie ), chodí na počítačovú grafiku.

Cítim ale, že by pomaly mohol začať aj s programovaním. Máte niekto skúsenosti aj s deťmi? Vedeli by ste mi poradiť, čo začať? Krúžok sme v okolí žiadny nenašli.

mmch, sranda bola, keď jeden deň vyhlásil, že bude programátorom a hneď aj začal s analýzou - rozhodol sa, že mi naprogramuje nové účtovníctvo Začal s otázkami, čo to tam vlastne robím ... Nejak sám prišiel na to, že analýza problému je základ...
ja nechcem byt programatorom, zda sa mi to nudne. + stale riesit aktualizacie, ktore nieco pokazia,.... preto by som ho odhovaral.
inac s tou analyzou to je dobre-zaklady uz ma

btw je rozdiel v programovani a v praci grafika, tak si treba ujasnit pojmy
ak chce byt programator, tak by sa mal posunut do nejakeho normalneho programovacieho jazyka(aj tu plati, cim viac jazykov ovladas....). celkom lahky(dnes uz v praxi nepouzitelny), na naucenie zakladov je dobry pascal-je len na textove aplikacie. pripadne moze skocit na delphi, kde moze vytvarat gui(tlacitkove) aplikacie. gui=graphic user interface. v tom delphi sa daju vytvarat normalne aplikacie zname z windowsu. dnes uz tiez moc nepouzivave prostredie(ale vynimky sa najdu). vhodne na naucenie zakladov.

potom by mohol skusit napr. jazyk c-jeho odnoz(c#-cita sa sharp) sa hojne pouziva. ale existuju aj dalsie jazyky. treba ale spomenut, ze za 15 rokov, kedy by mohol byt realne programatorom, situacia bude zasadne odlisna. sice si nemyslim, ze za 15 rokov bude existovat svet v dnesnej podobe, ale radsej nech sa uci anglictinu, pripadne cinstinu

edit: na ccna skusku som sa pripravoval cca 4 mesiace popri praci. dost som to ale flakal+nebol som uplny zaciatocnik-uz som s cisco zariadeniami pracoval.
0 0
moss.palicka moss.palicka

moss.palicka je offline (nepripojený) moss.palicka

ACCNT Pozri príspevok
to nie je pravda. ccna skuska stoji 250 usd+dph-prepocet podla aktualneho kurzu. bol som na nej a uspesne som ju absolvoval. platnost ma 3 roky. a ked budes jelito, tak ti nepomoze ani svatena voda, nie to este papier s napisom cisco.
.
Mas pravdu,
myslel som skolenie, cena za ziskanie certifikatu moze byt taka ako hovoris.
No aj tak sa mu bude tazko ucit nieco co si nema kde vyskusat.
Tiez mi je uplne jasne, ze ked si nakonfiguroval niekolko routrou a L2/L3 switchov v produkcnom prostredi tak ta skuska je podstatne lahsia ked to robis len z naucenych materialov...
0 0
Jozef Škulavík Jozef Škulavík
Ahoj, to mas tak, ked firma robi 5 tyzdnove skolenie, tak za vela penazi do teba naleju vela informacii, zoberu 2000e a koniec. Treba na to ist systematicky, bud sa ucis sam doma, chodis po forach, pytas sa, alebo ak by si mal zaujem, tak robim face-to-face alebo online vyucbu/pripravu na CCNA (aj vyssie) certifikat. Ak mas zaujem ozvi sa, icq: 465858545, skype: jozef.skulavik (Rovne), pripadne email jozef.skulavik@gmail.com
0 0
Ferko_ Ferko_

Ferko_ je offline (nepripojený) Ferko_

Dáša_
čítam vašu diskusiu - mám totiž 10 ročného syna, ktorý sa rozhodol, že bude programátorom. Možno sa to zdá skoro, ale už dlhšie uvažujem, ako ho v tom, čo ho zaujíma podporiť. Zatiaľ sa už druhý rok zabáva s programom SketchUp (tu sú jeho modely http://sketchup.google.com/3dwarehou...Ead%C3%A1vanie ), chodí na počítačovú grafiku.

Cítim ale, že by pomaly mohol začať aj s programovaním. Máte niekto skúsenosti aj s deťmi? Vedeli by ste mi poradiť, čo začať? Krúžok sme v okolí žiadny nenašli.

mmch, sranda bola, keď jeden deň vyhlásil, že bude programátorom a hneď aj začal s analýzou - rozhodol sa, že mi naprogramuje nové účtovníctvo Začal s otázkami, čo to tam vlastne robím ... Nejak sám prišiel na to, že analýza problému je základ...
10 rokov krasny vek ze ho to chytilo skus mu dat inší program napr cinema 4D ak ho bavi grafika tak nech skusi spravit dake intro . Ja vlastnim par serverov ale je to nanom co ho bude bavit . A tie akoze programatorske kruzki stoja zanic učia ich tam iba blbosti ako je kreslit v revolution natural art. Ak potrebuješ zohnat ten program tak moj skype fero.ferci
Alebo nech skusa html kody to je pomerne lahke brata som to ucil ked mal 10a išlo mu to takze nevidim problem .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať