Zavrieť

Porady

Môže byť dôvod na zrušenie BSM fakt, že manžel je vo výkone trestu odňatia slobody?

chcem sa opýtať, keď podám návrh na zrušenie BSM počas manželstva, môže mi súd vyhovieť, ak manžel je vo výkone trestu odňatia slobody a súhlasí s návrhom?
A ešte by som sa chcela opýtať, ak mi súd nevyhovie, vrátia mi poplatok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nemea Pozri príspevok
    chcem sa opýtať, keď podám návrh na zrušenie BSM počas manželstva, môže mi súd vyhovieť, ak manžel je vo výkone trestu odňatia slobody a súhlasí s návrhom?
    Súd by nemal mať s tým problém.

    nemea je offline (nepripojený) nemea

    nemea
    buchač Pozri príspevok
    Nie...dobrý dôvod by na to musel byť ...

    Áno...

    Poplatok podľa okolností :

    Návrh na zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov 155,00 €

    Oslobodenie od súdnych poplatkov

    Súd môže na návrh priznať účastníkovi celkom alebo sčasti oslobodenie od súdnych poplatkov, ak to pomery účastníka odôvodňujú a ak nejde o svojvoľné alebo zrejme bezúspešné uplatňovanie alebo bránenie práva. Ak nerozhodne súd inak, vzťahuje sa oslobodenie na celé konanie a má i spätnú účinnosť; poplatky zaplatené pred rozhodnutím o oslobodení sa však nevracajú.

    Návrh na oslobodenie od súdnych poplatkov možno podať písomne, ústne do zápisnice, elektronickými prostriedkami alebo telefaxom. Podanie urobené telefaxom treba doplniť najneskôr do 3 dní predložením jeho originálu. Na podania, ktoré neboli v tejto lehote doplnené, sa neprihliada.
    manzel ma dlhy z cias davno pred manzelstva, momentalne zivim rodinu sama, bojim sa, ze mne siahnu exekutori na plat, kedze som jeho manzelka. Preto chcem zrusit BSM. Ked dopredu zaplatim 155 eur, ze podanie ziadosti, v pripade ak sud nerozhodne o zruseni, pridem o poplatok?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Môže byť dôvod na zrušenie BSM fakt, že manžel je vo výkone
    trestu odňatia slobody
    ?
    Nie...dobrý dôvod by na to musel byť ...
    nemea Pozri príspevok
    chcem sa opýtať, keď podám návrh na zrušenie BSM počas manželstva, môže mi súd vyhovieť, ak manžel je vo výkone trestu odňatia slobody a súhlasí s návrhom?
    A ešte by som sa chcela opýtať, ak mi súd nevyhovie, vrátia mi poplatok?
    Áno...

    Poplatok podľa okolností :

    Návrh na zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov 155,00 €

    Oslobodenie od súdnych poplatkov

    Súd môže na návrh priznať účastníkovi celkom alebo sčasti oslobodenie od súdnych poplatkov, ak to pomery účastníka odôvodňujú a ak nejde o svojvoľné alebo zrejme bezúspešné uplatňovanie alebo bránenie práva. Ak nerozhodne súd inak, vzťahuje sa oslobodenie na celé konanie a má i spätnú účinnosť; poplatky zaplatené pred rozhodnutím o oslobodení sa však nevracajú.

    Návrh na oslobodenie od súdnych poplatkov možno podať písomne, ústne do zápisnice, elektronickými prostriedkami alebo telefaxom. Podanie urobené telefaxom treba doplniť najneskôr do 3 dní predložením jeho originálu. Na podania, ktoré neboli v tejto lehote doplnené, sa neprihliada.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    nemea Pozri príspevok
    manzel ma dlhy z cias davno pred manzelstva, momentalne zivim rodinu sama, bojim sa, ze mne siahnu exekutori na plat, kedze som jeho manzelka. Preto chcem zrusit BSM. Ked dopredu zaplatim 155 eur, ze podanie ziadosti, v pripade ak sud nerozhodne o zruseni, pridem o poplatok?
    Súd môže na návrh priznať účastníkovi celkom alebo sčasti oslobodenie od súdnych poplatkov, ak to pomery účastníka odôvodňujú a ak nejde o svojvoľné alebo zrejme bezúspešné uplatňovanie
    ...no nemusí ...

    Ale hádam prihliadne na okolnosti ...

    Môže byť dôvod na zrušenie BSM fakt, že manžel je vo výkone trestu odňatia slobody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.