Zavrieť

Porady

problémy po zákroku - vybratie znamienka

dobrý den,
3.marca som na základe doporučenia kožnej lekárky išla na odstránenie znamienka (zo zdravot. dôvodov), znamienko mi vybrali, ošetrili, prelepili. Poucená som bola nasledovne: ranu mat stale prelepenu, neodliepat, aby sa rana neposkodila a aby sa dobre zrastli stehy, ak sa zacne odliepat sama, tak osetrit repikom a na novo prelepit, ale ze by to malo vydrzat do vyberania stehov (to prelepenie rany, ktore mi urobili oni). aj mi to vydrzalo, ked som prisla teda o dva tyzdna na vyberanie stehov,zacali mi tvrdit nieco ine - ranu ste si mali odlepit, a osetrovat. v lekarskej sprave mi po vybrati stehov uviedli : rana zhojená, preliepat microporovou paskou, ze sa možem kludne sprchovat a ranu si osetrovat obkladmi z repika (aj cez pásku, ze nie odliepat,az kym sa sama paska nezacne odliepat), po dvoch dnoch rana zacala hnisat - bolo to viditelne cez pasku, tak som sla opat na osetrenie do ambulancie, tam mi povedali (zas nieco ine, nez predtym), že som si to cez pasku nemala davat repik, a nasledne v lekarskej sprave uviedli : rana rozpadnuta a nutná reexcízia. odporucanie - repikove obklady (tentokrat uz odlepit ranu, osetrit a na novo zalepit,a uz nie microporom ale normalnou naplastou s vankusikom), prosím vas, chcem sa opytat, ci je to normalne, ze opat mi musia zopakovat zakrok na novo? je v poriadku ten postup, a odporucania lekarov? normalne sa dejú takéto komplikácie po odstranení znamienka?od vcera az do stvrtku musim cakat na ten zakrok, dost to štípe, musim si to stale osetrovat repikom , pretoze rana vkuse mokvá... :-(( na pohlad je to katastrofalne !!!! otvorena rana, ktora sa nehojí ale len hnisá a zvačšuje sa.. som uz zufala... ale musim vydrzat do stvrtku :-(
dakujem vam krasne za skoru odpoved
Usporiadat
JankaHoc JankaHoc

JankaHoc je offline (nepripojený) JankaHoc

kazdopadne som zvedava ako to zajtra dopadne, mam ist na opatovny zakrok... rana vyzera kadejako... preliepam si ranu naplastou Betapad, a mam pocit, ze sa to zlepsuje... dufam, ze do zajtra to bude v takom stave, ze mi to budu moct opat vyrezat a zasit, nech mam s tym uz pokoj...
mozem sa opytat? nie su lepsie vstrebatelne stehy? ze ci sa rana nejak neposkodila, ked mi vyberali stehy... ?
dakujem
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

No ja som si dala vybrať znamienka tak pred rokom 2x, už si presne nepamätám , ako som postupoval. Len viem, že som si čítala doma odporúčanie z chirurgie. Ale sa mi vidí, že do vybratia stehov som nič nerobila, len prelepila ranu, keď sa lepka odlepila. Až po vybratí som namáčala na striedačku - kamilky -repík. Chválabohu, žiadny zápal, mokvanie som nemala.
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Ja idem na zákrok dnes, uvidím aké odporúčanie dostanem od lekára ohľadom pooperačnej starostlivosti o ranu.
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Mne rezali v pondelok, síce nie znamienko, ale atherón. Dlhé roky bol v kľude, teraz ma začal bolieť, tak som si povedala, že už by bolo načase ho dať preč. Bohužiaľ bol už narušený /otvorený/ dr. nad tým meditoval, či áno, či nie, lebo prasknutý sa ťažko vyberá.
Nakoniec mi to spravil, nič to nebolo, pre istotu zaviedol aj dren. Cez noc mi to trošku mokvalo, ale to bolo dobre. Dnes tam idem, ranka ma už len svrbí, čo by malo byť znamenie hojenia, nebolí, aj keď to mám na chrbáte a spím na ňom.
Zatiaľ nič špeciálne mi nekázal, dnes a popýtam.
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

JankaHoc Pozri príspevok
ved ono ja si to teraz vlastne osetrujem, tak ako mi napisali .... len to je to, ze nejak sa mi to nezda, .. tá rana- je to taka priehlbinka, ktora hnisa - dnes sa mi zdá ze menej... tuto ranu mam nad prsnikom..
neviem si predstavit ze co bude teraz nasledovat?
to mi vyrežú zrejme ešte viac, kedze mam pocit, ze ta rana sa dost zvacsila?
je teda normalne, ze sa mozu stat taketo komplikacie-?
to mi budu operovat aj ked je to taka čerstvá rana?, pretoze sa bojim ze to zas nezahoji..sice, ja viem, ze oni vedia čo robia, ale ked vidim, ako sa to vyvíja, tak mam z toho uz strach..
Dcéra má znamienko na dekolte. Keďže je neškodné,chcela ho dať von.Náš dobrý známy lekár z chirurgie jej už ale tesne pred zákrokom povedal,že na týchto miestach sa jazvy veľmi zle hoja a zostávajú nepekné a široké,takže nakoniec si to nedala urobiť.Ďaľšia vec je,že už asi treba nejako doriešiť to čo sa stalo a vaša hodnota, ako človeka sa predsa nejakou jazvou nemôže zmeniť
0 0
Fanny62 Fanny62

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

Ja chodím na kožné každý rok dať si skontrolovať znamienka a tiež na chirurgiu vybrať tie, ktoré sa pani doktorke nepáčia - že pre istotu. Vždy to mám po vybratí prelepené a v suchu. Jediné ošetrenie je pretrieť jazvu BETADINE. Je to taká hnedá vodička z lekárne. Vždy sa mi hoja dobre, až na jeden prípad, keď sa mi na druhý deň po vybratí štychov rana otvorila. Hneď večer som išla na chirurgiu pohotovosť, kde mi to opäť zašili a zahojilo sa mi to normálne, ale po mesiaci mi prišli výsledky z histologie,s nie dobrým výsledkom. Bol to malígny melanom. Až potom nastal poplach. Vyberali mi to opäť, hlbšie, ale už v úplnej anestéze. Od vtedy chodím na kontroly aj na onkologiu (už je to 7 rokov). Našťastie mi to vybrali včas, kým som to nemala rozšírené v tele. Vybrali mi už aj ďalšie znamienka, ktoré boli vporiadku.
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Fanny62 Pozri príspevok
Ja chodím na kožné každý rok dať si skontrolovať znamienka a tiež na chirurgiu vybrať tie, ktoré sa pani doktorke nepáčia - že pre istotu. Vždy to mám po vybratí prelepené a v suchu. Jediné ošetrenie je pretrieť jazvu BETADINE. Je to taká hnedá vodička z lekárne. Vždy sa mi hoja dobre, až na jeden prípad, keď sa mi na druhý deň po vybratí štychov rana otvorila. Hneď večer som išla na chirurgiu pohotovosť, kde mi to opäť zašili a zahojilo sa mi to normálne, ale po mesiaci mi prišli výsledky z histologie,s nie dobrým výsledkom. Bol to malígny melanom. Až potom nastal poplach. Vyberali mi to opäť, hlbšie, ale už v úplnej anestéze. Od vtedy chodím na kontroly aj na onkologiu (už je to 7 rokov). Našťastie mi to vybrali včas, kým som to nemala rozšírené v tele. Vybrali mi už aj ďalšie znamienka, ktoré boli vporiadku.
..držím palce aby výsledky boli vždy dobré, mne tiež odporučili raz za rok kontrolu preventívne ale priznám sa nebola som dva roky, asi sa nemám rada...
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Dnes som bola na zákrok, vyberali mi znamienko, chirurg mi odporučil, kľudový režim, aby som sa nespotila, ranu prelepili a dva dni to mám nechať tak ako to je a potom sa môžem normálne sprchovať a ak bude treba, ranu prelepiť úzkym leukoplastom a ak by mi nič neprekážalo, tak nechať navoľno, neprelepovať a o dva týždne na kontrolu.
5 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Dúfam že výsledky z histológie budú dobré , budú o tri týždne u onkológa.
5 0
JankaHoc JankaHoc

JankaHoc je offline (nepripojený) JankaHoc

555555 Pozri príspevok
Dcéra má znamienko na dekolte. Keďže je neškodné,chcela ho dať von.Náš dobrý známy lekár z chirurgie jej už ale tesne pred zákrokom povedal,že na týchto miestach sa jazvy veľmi zle hoja a zostávajú nepekné a široké,takže nakoniec si to nedala urobiť.Ďaľšia vec je,že už asi treba nejako doriešiť to čo sa stalo a vaša hodnota, ako človeka sa predsa nejakou jazvou nemôže zmeniť
mne jazva vôbec nevadi :-) znamienko bolo maximalne nebezpecne, a dlhsie uz nemohlo ostat... islo len o to, ze sa to vôbec nehojilo a len sa to zhorsovalo... ale dnes som bola na opätovnom zakroku, celu mokvajucu ranu mi vyrezali a na novo zašili, teraz to ukrutne boli, ale som pokojnejsia od kedy to mam zašité a nemam tam otvorenu mokvajucu a krvacajucu ranu :-)
0 0
JankaHoc JankaHoc

JankaHoc je offline (nepripojený) JankaHoc

Fanny62 Pozri príspevok
Ja chodím na kožné každý rok dať si skontrolovať znamienka a tiež na chirurgiu vybrať tie, ktoré sa pani doktorke nepáčia - že pre istotu. Vždy to mám po vybratí prelepené a v suchu. Jediné ošetrenie je pretrieť jazvu BETADINE. Je to taká hnedá vodička z lekárne. Vždy sa mi hoja dobre, až na jeden prípad, keď sa mi na druhý deň po vybratí štychov rana otvorila. Hneď večer som išla na chirurgiu pohotovosť, kde mi to opäť zašili a zahojilo sa mi to normálne, ale po mesiaci mi prišli výsledky z histologie,s nie dobrým výsledkom. Bol to malígny melanom. Až potom nastal poplach. Vyberali mi to opäť, hlbšie, ale už v úplnej anestéze. Od vtedy chodím na kontroly aj na onkologiu (už je to 7 rokov). Našťastie mi to vybrali včas, kým som to nemala rozšírené v tele. Vybrali mi už aj ďalšie znamienka, ktoré boli vporiadku.
drzim vam palce, nech sa uz nic zle nestane, moja histologia nebola celkom ok a nejak som sa dostala medzi ohrozenych ludi s velkym predpokladom ziskat melanom - ten najhorsi zhubny nador.. teraz ma pozoruje onkodermatolog, a verim, ze s tym nikdy nebudem musiet bojovat... mne sa tiez cca o dva dni po vybrati stehov zacal tento problem - rana sa uplne rozpadla a krvacala a hnisala a hrozne bolela.. dnes mi to opat zašili a dufam, ze uz to bude ok :-) treba verit a mysliet pozitivne ;-)
0 0
JankaHoc JankaHoc

JankaHoc je offline (nepripojený) JankaHoc

Lubaba Pozri príspevok
Dúfam že výsledky z histológie budú dobré , budú o tri týždne u onkológa.
DRZIM PALCE ! :-)
0 0
Fanny62 Fanny62

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

Lubaba aj JankaHoc aj všetci ostatní, ktorí si dávajú vyberať znamienka Vám prajem, aby všetky výsledky boli vždy dobré. Preventívne kontroly sú veľmi dôležité, to sa snažím každému hovoriť, aby to nepodceňovali. Ja ďakujem pani doktorke, že ma poslala na výber toho znamienka včas. Bol to povrchovo sa šíriaci maligny melanom a našťastie to bolo hneď prvý krát vybraté celé, takže som nemusela brať žiadnu liečbu, len chodím na kontroly a samozrejme sa musím chrániť pred slnkom. Je teraz o mnoho nebezpečnejšie ako niekedy.
0 0
Fanny62 Fanny62

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

Tak dnes som bola na kontrole na kožnom a pani doktorke sa opäť jedno znamienko na chrbte nepáčilo, tak stadiaľ rovno na chirurgiu. Normálne ma objednávajú tak o týždeň, ale mala som šťastie, že im práve nejaký pacient neprišiel, tak je to moje znamienko už vonku. Teraz 2týždne šetrný režim, aby som sa čo najmenej hýbala a potila. Ranu mám prelepenú. Najhoršie je čakať na výsledky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Čítam Vás , ja som včera absolvovala výber vo vlasatej časti hlavy. Som dosť znepokojená , lebo uderili vysoké teplá , hlava spotená , rana zalepená(sestrička mi povedala,že ak to lepenie odpadne, nemám už lepiť ) , tiež nemôže prísť rana do styku s vodou .Na budúci týždeň v stredu mi idú vyberať štichy.Mám za sebou veľa výberov , ale s týmto miestom,čo teraz robili skúsenosť nemám. najhoršie je to , že si to nevidím.
Máte niekto za sebou výber vo vlasatej časti hlavy, ako si s tým poradiť ?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

leyre Pozri príspevok
dobrý deň,

mne tiež vyberali znamienka. Niektoré sa zhojili krásne a po tých posledných mi zostali nie príliš pekné jazvy - no to je problém asi v niečom inom. Čo sa týka tých komplikácií.
Pri prvom vyberaní - znamienko na chrbte - bolo vyrezané - som sa nemala dotýkať, ani som to nemala nijako ošetrovať - rana mala zostať prelepená a hlavne sa k nej nemala dostať voda. To sa veľmi nepodarilo, takže sa to zapálilo. No ošetrili mi to chirurgii pri kontrole a bolo to v poriadku.
Druhýkrát mi robil zákrok iný lekár a znamienko mi vypáli - tu už mi odporúčal repíkové obklady - no a rana bola taká všelijaká a zostali mi jazvy - takže nemám znamienka ale jazvy - akoby malá popálenina.
Možno že máte problém celkovo s hojením - neviem ako sa to volá odborne - no skúste sa opýtať na inej plastickej chirurgii, alebo na špecializovanom pracovisku niektorej lekárskej kozmetiky/neviem odkiaľ ste - tak podľa toho/. Mne sa tiež zle hoja jazvy- no pomáha cibuľová masť aj biolampa , a sú aj rôzne náplasti - no radšej sa pre istotu informujte. Prajem veľmi veľa trpezlivosti a šťastia nech všetko dobre dopadne.
Aj mne vyberali 5ks. Po dvoch nic nevidno, po jednom mam jazvu a po dvoch mam take velke "vymole". Strasne. Ked som si tie "vymole" chcela dat opat vyrezat povedali mi, ze to musim stlacit prstom a krutit aspon 5 minut kazdy den a zmizne to (rozptyli sa). Ani som to neskusala. A k teme...mne tiez kazali po zakroku odlepit leukoplast a nie nechat zalepene.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ahojte,
po rokoch som si konečne vybavila odstránenie znamienok, kázali mi prísť na vybratie stehov po 7 dňoch, ale dnes tam nebol môj lekár, bude v práci až po Veľkej noci, to už bude 11 dní po zákroku. Nevadí? Rana už bude zrejme viac zahojená.../nenapadlo ma sa opýtať sestričky/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Laura1 Pozri príspevok
Ahojte,
po rokoch som si konečne vybavila odstránenie znamienok, kázali mi prísť na vybratie stehov po 7 dňoch, ale dnes tam nebol môj lekár, bude v práci až po Veľkej noci, to už bude 11 dní po zákroku. Nevadí? Rana už bude zrejme viac zahojená.../nenapadlo ma sa opýtať sestričky/
tu píšu .... http://www.esthetic.sk/realizovane-z...anie-znamienok 7-10 dní...myslím, že v pohode aj na 11 den
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

leyre Pozri príspevok
dobrý deň,

mne tiež vyberali znamienka. Niektoré sa zhojili krásne a po tých posledných mi zostali nie príliš pekné jazvy - no to je problém asi v niečom inom. Čo sa týka tých komplikácií.
Pri prvom vyberaní - znamienko na chrbte - bolo vyrezané - som sa nemala dotýkať, ani som to nemala nijako ošetrovať - rana mala zostať prelepená a hlavne sa k nej nemala dostať voda. To sa veľmi nepodarilo, takže sa to zapálilo. No ošetrili mi to chirurgii pri kontrole a bolo to v poriadku.
Druhýkrát mi robil zákrok iný lekár a znamienko mi vypáli - znamienka sa NIKDY nevypaľujú,pretože sa posielajú na histológiutu už mi odporúčal repíkové obklady - no a rana bola taká všelijaká a zostali mi jazvy - takže nemám znamienka ale jazvy - akoby malá popálenina.
Možno že máte problém celkovo s hojením - neviem ako sa to volá odborne - no skúste sa opýtať na inej plastickej chirurgii, alebo na špecializovanom pracovisku niektorej lekárskej kozmetiky/neviem odkiaľ ste - tak podľa toho/. Mne sa tiež zle hoja jazvy- no pomáha cibuľová masť aj biolampa , a sú aj rôzne náplasti - no radšej sa pre istotu informujte. Prajem veľmi veľa trpezlivosti a šťastia nech všetko dobre dopadne.
.......
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
tu píšu .... http://www.esthetic.sk/realizovane-z...anie-znamienok 7-10 dní...myslím, že v pohode aj na 11 den[/QUOTE]

Vďaka,- však medzitým ešte musím dokončit DP za šiestu eseročku - dúfam, že všetko stihnem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať