Zavrieť

Porady

Kupa spolocnosti, uctovanie-zaciatocne stavy

Dobry vecer,

sledujem tuto stranku uz velmi dlho a vzdy mi poskytla odpovede na moje otazky. No teraz sa mi naskytla ina situacia od inych, ktore su dost podobne, ale v niecom predsa rozdielne.A uz som z toho dost pomylena a neviem ako to mam zauctovat, kedze som sa pred tym s takym niecim nikdy nestretla. Doteraz som len pokracovala v uctovnictve. A toto mala spravit jedna byvala uctovnicka no nejako sa tak nestalo, tak s tym poverili mna a ostalo to teda tym padom na mna. Ona tam uz ponahadzovala nieco, ale to len FA a pod.Snad to nevadi. Nerada by som to vsetko od znova nahadzovala

Tymto by som vas velmi pekne chcela poprosit o pomoc.Potrebujem poradit s nasledovnym:

Kupila sa spolocnost 7.1.2011, od jednej spolocnosti ktora zriaduje a nasledne predava spolocnosti. Tato spolocnost bola pred tym zapisana v OR dna 9.7.2010. Na firmu sa pred kupou nikdy nic nerobilo.
7.1.2011 sa kupila, bola im za to v hotovosti vyplatena penazna suma. Spolocnost s.r.o. sa previedla na druheho konatela a znova bola zapisana do OR zo zmenou konatela dna 14.1.2011.Spolocnost od ktorej sme ju zakupili nam odovzdali: prevod obchodneho podielu,ine... a taktiez aj pokladnicnu knihu kde bolo 9.7.2010 vklad ZI 5000eur, stav k 31.12.2010 - 5000eur, a stav k 7.1.2011 - 5000eur.
Prosim vas o pomoc ako toto zauctovat a vytvorit tym padom zaciatovny stav v uctovnictve ( OMEGA ). Prosim vas o presnu postupnost uctovania, lebo som uz z toho trosku mimo, ako som si citala aj ine prispevky a kazdy tam poradil rozdielne moznosti.
Neviem co sa tam ma vsetko zahrnut, okrem ZI a nakladov spojenych s kupov spolocnosti + notar. Naklady su vo vyske cca 1795eur.

Velmi pekne vopred dakujem za odpovede a pomoc. Tesim sa.
Prajem krasny vecer a pekny start do noveho dna.

S pozdravom Mima.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kupa spolocnosti, uctovanie-zaciatocne stavy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.