Zavrieť

Porady

živnosť a finančná podpora od štátu

Dobrý deň. Prosila by som poradiť, čo všetko je potrebné pri vybavovaní živnosti a či je pravda, že ak si po troch mesiacoch poberania podpory v nezamestnanosti vytvorím živnosť, či dostanem podporu od štátu na rozvoj ponikania a v akej výške ? V najbližšej dobre asi prídem o zamestnanie a chystám sa založiť si malú účtovnícku firmu, pre malých podnikateľov, ale neviem, či na to stačí len vybavenie živnosti. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lambo22 je offline (nepripojený) lambo22

    lambo22
    musis byt vedena na UP min 3 mesiace.Potom mozes poziadat o dotaciu (jej vyska sa lisi tusim podla krajov) Potom ta z UP zavolaju na skolenie ktore musis absolvovat,po absolvovani a schaleni komisie ci je tvoje podnikanie rentabilne dostanes dotaciu.
    Ale moze to trvat od 3 mesiacov a viac,dokonca su pripady ked ludia cakaju aj rok,ale zasa poznam aj ludi ktory to vybavili cca za mesiac (samozrejme po 3 mesacnej dobe na UP) zalezi ako casto su skolenia a kolko ludi sa na nich moze zucastnit
    je to pravda ja som na pol ceste, zakladam zivnosť v ziline TERAZ a budem mať dotáciu 2.500 € ,mam prave dokončený pod. zámer a o tyždeň idem na obhajobu..peniaze dostanem na účet za mesiac........musíš byť 3 mesiace evidovaná tak ako ja, poziadať o prípravu na podnikanie, napisať test, obhájiť pod. zámer pred komisou a prachy dostanes
    Mam kamarátku co robí teraz účtovníctvo ..chceš jej podnikatelský zámer? Napiš mi,poslem ti.

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    A neviete náhodou, či dostane dotáciu aj ten nezamestnaný, ktorý ju už dostal pred 5 rokmi, ale v inom okrese?

    126mimo je offline (nepripojený) 126mimo

    126mimo
    po piatich rokoch od založenia živnosti na ktorú si zobral dotáciu môžeš požiadať o ďalšiu...

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    126mimo Pozri príspevok
    po piatich rokoch od založenia živnosti na ktorú si zobral dotáciu môžeš požiadať o ďalšiu...
    Ďakujem!!!

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, SZČO s prerušenou živnosťou, je vedená na UP, dávajú takýmto SZČO podporu na podnikanie? Či je potrebné danú SZČO zrušiť a znova vytvoriť, v prípade, že by chcel požiadať o podporu na podnikanie? Ďakujem.

    živnosť a finančná podpora od štátu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.