Zavrieť

Porady

Výmaz z Obchodného registra vedúceho organizačnej zložky

Dobrý deň, chcem požiadať niekoho o radu. Som vedúca organizačnej zložky podniku zahraničnej osoby /len formálne-všetky práva a rozhodnutia robil majiteľ firmy/ a končím pracovný pomer k 30.4.2011. Moju funkciu vykonáva kolegyňa, ale nič sa v OR nezmenilo aj napriek tomu, že som s výpoveďou predložila žiadosť o výmaz z OR, ktorú zamestnávateľ podpísal. Môžem požiadať ja sama o výmaz z OR? Ak áno, aké doklady na to potrebujem. Chcem to urobiť čím skôr. Prosím, poraďte mi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    ako vedúca organizačnej zložky (podniku zahraničnej osoby) ste oprávnená konať v jej (jeho) mene, t.j. máte aj právo podať návrh na výmaz vašej osoby z obchodného registra.

    K návrhu (ide o formulár č. 16 na www.orsr.sk) by ste mali priložiť listinu, z ktorej vyplýva zapisovaná zmena a deň skončenia funkcie štatutára.

    Ak zo zriaďovacej listiny vyplýva, že zánik funkcie vedúceho organizačnej zložky skončí dňom uvedeným vo vzdaní sa funkcie, napíšte a doručte (aj osobne s potvrdením doručenia) materskej spoločnosti list, ktorým sa vzdávate funkcie vedúceho OZ k 30. 4. 2011. Po doručení vzdania sa funkcie podajte návrh do obchodného registra (ale ešte pred 30. 4., nakoľko potom Vám funkcia zaniká).

    Ak v zriaďovacej listine nie je zánik funkcie bližšie špecifikovaný, zrejme by ste mali byť v režime § 66 ods. 2 a teda funkcia Vám zanikne (ak príslušný orgán materskej spoločnosti nerozhodne o vymenovaní nového vedúceho skôr) tak, až uplynutím 3 mesiacov od doručenia vzdania sa funkcie. Opäť návrh počas tejto lehoty môžete podať Vy, nakoľko Vaše vzdanie sa funkcie nadobudne účinnosť až uplynutím3 mesačnej lehoty.

    V zásade je najmä záujmom materskej spoločnosti, aby vykonala zmenu vedúceho organizačnej zložky (nakoľko to je apriori osoba, ktorá môže konať jej mene).

    Všetko dobré.

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    zrejme výmaz sa uskutoční dátum skončenia PP, alebo si to žiadala k inému dátumu ? myslím že nejakú dobu potrvá, kým ORSR zapíše požadované zmeny...... a zmeny v OR môže žiadať len štatutár,takže musíš ich bombardovať napr doporučeným listom
    Naposledy upravil ladyrs : 26.03.11 at 08:42

    ajka710 je offline (nepripojený) ajka710

    ajka710
    Ďakujem.Napíšem teda doporučený list - žiadosť o výmaz z OR /prefotím k tomu moje ukončenie PP aj s tou žiadosťou o výmaz z OR, ktorú mi majiteľ podpísal/. Neviem, či to tak bude stačiť, chcem to čím skôr doriešiť. Ak do 30.4.2011 nebude výmaz uskutočnený, ja nebudem v pracovnom pomere, stále tam budem ako vedúca, čo ďalej? Ak sa niečo stane...kto bude niesť zodpovednosť...

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    asi si ma nepochopila, na OR neposielaš žiadosť ty,ale štatutár, takže jeho musíš otravovať - ako som uviedla,najlepšie dopor. listom..... možno že je aj iné riešenie,snáď niekto poradí

    Výmaz z Obchodného registra vedúceho organizačnej zložky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.