Zavrieť

Porady

MZDOVÝ PORIADOK

zdravím všetkých,
vo firme sa mení mzdový poriadok,na základe ktorého by sa mali anulovať všetky doteraz uzatvorené a podpísané pracovné zmluvy a dodatky. Je to vôbec možné? Ak áno, ktorým paragrafom to možno argumnentovať?

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    martuľa Pozri príspevok
    ďakujem,
    ale taký paragraf asi nenájdem,že?...
    Logicky by vydaním nového mzdového poriadku mali prestať platiť staré zmluvy, že? Ale iba asi po podpísaní zamestnávateľ- zamestnanec . Alebo je to inak?
    Zmena mzdového poriadku je celopodniková záležitosť, do ktorej sú zainteresované i odbory a v konečnom dôsledku ho rieši i kolektívna zmluva. Tak ako sa uvádza do nového mzdového poriadku, že nadobúda platnosť od......, tak isto i do kolektívnej zmluvy sa doplní veta, že nový mzdový poriadok platí v organizácii od........

    Každý zamestnanec by mal dostať dodatok k pracovnej zmluve, že bude odmeňovaný podľa mzdového poriadku, platného od......... Pokiaľ máte v pracovných zmluvách len všeobecne napísané, že pracovník bude odmeňovaný podľa platného mzdového poriadku, dodatky nemusíte robiť.
    / všeobecný popis odmeňovania by v pracovnej zmluve nemal byť, ale je to
    častá vec, ktorá sa v niektorých organizáciách praktizuje/

    Pokiaľ budete robiť dodatky k pracovným zmluvám, je samozrejmé dať ich podpísať všetkým pracovníkom.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    rodina1, Mária27, Marína, calawen, drobeceva, vieraaaa, truch, Tamila, ladyrs
    9

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    martuľa Pozri príspevok
    zdravím všetkých,
    vo firme sa mení mzdový poriadok,na základe ktorého by sa mali anulovať všetky doteraz uzatvorené a podpísané pracovné zmluvy a dodatky. Je to vôbec možné? Ak áno, ktorým paragrafom to možno argumnentovať?

    Skús si pozrieť tento článok, má zameranie Tvojej otázky:
    http://www.enoviny.sk/?cid=48307

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    martuľa Pozri príspevok
    o.k.mne skôr išlo o to, či existuje nejaký paragraf na anulovanie predchádzajúcich zmlúv. Ja viem, že logicky nové anuluje staré, ale predsa...

    Aký paragraf na anulovanie predchádzajúcich zmlúv ????????

    Veď predchádzajúce zmluvy platia, priložíš len dodatok o novom mzdovom poriadku a odmeňovaní podľa neho. Vyššie som písala kedy budeš dávať
    dodatky.

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    môžeš uviesť do nového mzdového poriadku, že dňom jeho účinnosti stráca platnosť mzdový poriadok č. /predošlý/

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    ďakujem,
    ale taký paragraf asi nenájdem,že?...
    Logicky by vydaním nového mzdového poriadku mali prestať platiť staré zmluvy, že? Ale iba asi po podpísaní zamestnávateľ- zamestnanec . Alebo je to inak?

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    o.k.mne skôr išlo o to, či existuje nejaký paragraf na anulovanie predchádzajúcich zmlúv. Ja viem, že logicky nové anuluje staré, ale predsa...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.